Uroda i sport - najnowsze artykuły
-
Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy biegasz? 10 nieoczywistych skutków joggingu
Biegać warto nie tylko dla utrzymania całego organizmu w dobrej kondycji, ale także po to, by zadbać o swój... mózg! Wystarczy 30-minutowa przebieżka, by wzmóc kreatywność i odświeżyć umysł, a na dodatek obniżyć cholesterol, poprawić nastrój i polepszyć jakość naszego snu. Stale przybywa dowodów naukowych na to, że bieganie można traktować jak naturalny lek, który zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym i wbrew pozorom znacząco wydłuża życie.
-
Jaka dieta, taka cera, czyli błędy dietetyczne, które widać na skórze twarzy
Wypryski, przebarwienia, opuchlizna - zmiany na twojej skórze mogą mieć różne przyczyny, ale często są skutkiem błędów dietetycznych. Poznaj cztery częste typy twarzy i dowiedz się, czego zapewne jest za dużo w twojej diecie, skoro na skórze pojawiły się akurat takie niekorzystne zmiany. Czy grozi ci przedwczesne starzenie?
-
Cukrzyca, problem z żołądkiem czy wątrobą - choroby rzeczywiście są wypisane na twarzy?
Choroby mogą być widoczne na twarzy? W sieci krążą mapki, które mają pomóc w stawianiu diagnozy. Chociaż są naukowo i merytorycznie uzasadnione, uważaj. Bez solidnego przygotowania medycznego nie odróżnisz, czy zmiana na skórze to objaw dermatologiczny, czy też sygnał odległego schorzenia.
-
Medycyna estetyczna: gałąź medycyny nastawiona na zadowolenie pacjenta
Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród pań, ale coraz częściej i wśród panów. Charakteryzuje ją szerokie spektrum działania, a także niewielka inwazyjność zabiegów. Sprawdzamy, czym dokładnie jest medycyna estetyczna i na czym polegają jej zabiegi.
-
Skóra sucha - jak o nią właściwie dbać i jakie preparaty stosować?
Skóra sucha wymaga szczególnej pielęgnacji i aby móc cieszysz się piękną i zdrową cerą trzeba o nią właściwie zadbać. Pielęgnacja przyniesie spodziewane efekty, jeśli będzie właściwie dobrana i będzie spełniała wymagania danego typu skóry. Zatem, czym charakteryzuje się skóra sucha i jakie kosmetyki wybierać do codziennego stosowania?
-
Wszystko przez maseczki. Też masz problem za uszami? Pytamy dermatologa, jak sobie z nim radzić
Otarcia, zaczerwienienia, przerwania ciągłości skóry, wreszcie: wypryski i owrzodzenia. Nasza skóra okolic uszu źle znosi maseczki. Dlaczego, skoro nawet znacznie cięższe okulary są nieźle tolerowane? Można coś na to poradzić? Wyjaśnia dr Aleksandra Rymsza, dermatolog.
-
Cienie pod oczami - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
Cienie pod oczami mogą, choć nie muszą, być oznaką choroby. Przypadłość ta dopada ludzi na całym świecie i w zależności od natężenia, sińce mogą przybierać żółto-siny, szary lub fioletowy kolor. Skąd się biorą sińce pod oczami? Jakie choroby mogą sygnalizować cienie pod oczami i kiedy musimy zacząć reagować? Co na cienie pod oczami?
-
10 ziół, które warto mieć w domowej apteczce - ranking redakcji
Ustalając ziołowych finalistów, kierowaliśmy się nie tylko kryteriami medycznymi, ale także bezpieczeństwem stosowania i przydatnością na co dzień, gdy nie dręczą nas szczególne dolegliwości. Przyjmowanie wielu leków ziołowych wymaga nadzoru lekarza i mogą one wchodzić w groźne interakcje z klasycznymi środkami farmakologicznymi.
-
Wrotycz niezastąpiony? Moda na toksyczne ziele przeciw kleszczom nie maleje
Unia i eksperci swoje, a Polacy swoje. "Nie ma niczego lepszego na kleszcze" - mówią zwolennicy popularnego zioła. Może i tak, ale wrotycz to trucizna i stosowanie go jest ryzykowne dla ludzi i zwierząt. Warto?
-
Grube włosy, czyli gęste? Niekoniecznie. Wzięte pod lupę zdradzają swoje tajemnice
Grubość i gęstość to nie to samo. Niby oczywiste, a jednak te określenia w kontekście włosów pojawiają się zamiennie. Łączy je z pewnością wpływ na objętość fryzury. Jak ją poprawić bez doczepek i peruki? Jest parę sposobów.
-
Bielsko-Biała. Guz płuca naciekał serce. Operacja 32-letniej pacjentki zakończona sukcesem
-
To pozwoli wykryć parkinsona wiele lat przed pojawieniem się oczywistych objawów. Przełomowe odkrycie
-
Wirus polio wykryty w Londynie. Eksperci apelują do rodziców o sprawdzenie, czy ich dzieci są w pełni zaszczepione
-
Jak relacja z tatą wpływa na naszą psychikę w dorosłości? [ROZMOWA z PSYCHOLOGIEM]
-
Specjaliści ostrzegają, a mięsożercy swoje. Dietą karniwora i tezami Kressera w cholesterol
- Dieta na upały - co jeść, żeby poczuć się lepiej
- Nie tylko szef może być tyranem. Na czym polega mobbing?
- Aborcja w pigułce, czyli na czym polega i ile kosztuje aborcja farmakologiczna? [INSTRUKCJA VIDEO]
- Nie możesz przejść tego testu równowagi? To oznacza gwałtowne starzenie się
- Marchewka: jakie ma właściwości i zalety. Dlaczego warto jeść marchewkę?
-
Jak przetrwać w taki upał? Praktyczny niezbędnik
W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, co może prowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci. Jak zatem dbać o siebie, gdy żar leje się z nieba? To ci pomoże.
-
Dziwaczne sposoby na łupież - sprawdzamy, które działają, które nie. Czy mogą szkodzić?
Ocet, majonez, brokuły, eukaliptus... W sieci znajdziesz mnóstwo "niezawodnych" sposobów na łupież. Dlaczego miałyby pomóc i jak faktycznie wpływają na skórę głowy? Bardzo różnie, ale raczej nie licz na cudowne specyfiki ze sklepu spożywczego.
-
"To tylko łupież". Skąd ta pewność? Wiele poważniejszych problemów ze zdrowiem można z nim pomylić
Uważasz łupież za nieszkodliwy defekt urodowy, problem powszechny i "oswojony"? Niestety, możesz się mylić. Nieprawidłowy naskórek na głowie bywa zapowiedzą (lub skutkiem) poważniejszych schorzeń, niekoniecznie dermatologicznych.
-
Na tropie zbrodni. Co śledczym może powiedzieć włos, który przecież sam jest martwy?
Jeśli śledzisz popularne seriale kryminalne, to wiesz, że właściwie w momencie, w którym śledczy znajdują włos, choćby psa, sprawca zbrodni jest już bez szans. Ile w tym prawdy? Całkiem sporo.
-
Pandemiczne włosy - to nie musi być problem wyłącznie urodowy. Co powinno niepokoić?
Z pewnością sama kondycja naszych włosów nie należy do kluczowych zmartwień związanych z koronawirusem. Trzeba jednak pamiętać, że bywa sygnałem poważnych kłopotów ze zdrowiem, w tym ogólnoustrojowych.