Uroda i sport - najnowsze artykuły
-
Co na oparzenia słoneczne? Szybkie, skuteczne lekarstwo pewnie masz w domu
Oczywiście, najlepiej zapobiegać niż leczyć, ale najwyraźniej już się stało. Ledwo słońce zaświeciło mocniej w weekend, a już mnóstwo ludzi szuka informacji, jak łagodzić oparzenia słoneczne. Niestety, nie ma cudownego środka (ani w kuchni, ani w aptece), który natychmiast zregeneruje podrażnioną skórę. Można jednak sobie znacznie pomóc, dolegliwości złagodzić, ale trzeba spełnić jeden warunek.
-
Pokojówka: Ręcznik, którym ktoś podcierał tyłek, służył do mycia luster i armatury
Właściwie nigdy nie możesz mieć pewności, że to, w co się wycierasz, korzystając z zestawu hotelowego, jest czyste i bezpieczne. Przywieziony z urlopu świerzb, grzybica czy opryszczka, to żadna przyjemność. Zabierać więc ręczniki z domu i martwić się nadbagażem? Jeśli wierzyć relacjom pracowników hoteli i lekarzom, dylemat urlopowicza wcale nie jest wydumanym problemem.
-
Skąd na ręcznikach do twarzy drobinki kupy i moczu? Eksperci wiedzą
Ciało świeżo umyte, ręcznik czysty - co może pójść nie tak? Niestety, całkiem sporo, zwłaszcza, gdy twoja łazienka jest mała, wilgotna i łączona z ubikacją. Trzeba to sobie powiedzieć uczciwie: na naszych ręcznikach bytują grzyby, bakterie chorobotwórcze, można znaleźć resztki kupy i mocz. Dotyczy to również tych przeznaczonych do twarzy. Dlaczego?
-
7 błędów, które niszczą twoją skórę. Łatwo je wyeliminować
Zdarzyło ci się zasnąć w makijażu? A komu nie? Trudno po udanej zabawie zmobilizować się, wstać i starannie oczyścić skórę. Tymczasem to ważne. Na wygląd skóry wpływa wiele czynników, ale pozorne drobiazgi naprawdę mają znaczenie. Nietrudno je wyeliminować, szczególnie gdy uświadomisz sobie zagrożenia. Poznaj 7 najważniejszych.
-
Uważaj, skąd czerpiesz wiedzę o czerniaku i raku skóry. "Recenzenci suplementów" podszywają się pod ekspertów
To poważna sprawa. Od paru tygodni Akademia Czerniaka wraz z Polskim Towarzystwem Chirurgii Onkologicznej ostrzega, że doszło do "niezgodnego z prawem wykorzystywania treści i logo Akademii Czerniaka oraz jej partnerów". Na stronie kojarzonej z cenionymi od lat akcjami edukacyjnymi i profilaktycznymi dotyczącymi raka skóry jesteśmy zachęcani do zakupu suplementów. Sprawa trafiła już do prokuratury, ale zapewne długo potrwa, nim ktoś zrobi z tym porządek.
-
Prosaki - usuwać? Nie usuwać? Na pewno nie róbcie tego w domu
Prosak (milia) wydaje się charakterystyczną zmianą na skórze, trudną do pomylenia z czymś innym, a jednak zdarzają się błędne, samodzielne diagnozy, więc kiedy "coś dziwnego" pojawia się na skórze, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem i upewnić, co to takiego. Kiedy i jak usuwać prosaki i czy w ogóle trzeba to robić?
-
Sok z cebuli na twarz i na włosy - remedium na zmarszczki i nadmierną utratę włosów
Sok z cebuli na twarz i w formie wcierki to specyfik, który sprawdzi się nie tylko na zmarszczki czy w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a do tego jest w pełni naturalny i kosztuje niewiele. Sprawdź, jak zrobić sok z cebuli i jakich można oczekiwać efektów.
-
Nie kąpał się pięć lat. Dermatolożka: To nie jest eksperyment dla każdego
James Hamblin jest lekarzem. Do rezygnacji z tradycyjnego mycia ciała początkowo zmusiły go problemy finansowe. Z czasem odkrył, że to może być inspirujące doświadczenie, więc eksperymentował na swoim ciele (i cierpliwości otoczenia) kilka lat. Twierdzi, że brak kąpieli i kosmetyków wyszedł mu tylko na zdrowie, a ciało nabrało przyjemnego zapachu. Jak to możliwe, wyjaśnia dermatolożka dr Aleksandra Rymsza.
-
Cukrzyca, problem z żołądkiem czy wątrobą - choroby rzeczywiście są wypisane na twarzy?
Choroby mogą być widoczne na twarzy? W sieci krążą mapki, które mają pomóc w stawianiu diagnozy. Chociaż są naukowo i merytorycznie uzasadnione, uważaj. Bez solidnego przygotowania medycznego nie odróżnisz, czy zmiana na skórze to objaw dermatologiczny, czy też sygnał odległego schorzenia.
-
5 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry seniora
Codzienne zabiegi pielęgnacyjne u osób starszych stanowią spore wyzwanie dla bliskich. Największą przeszkodą zwykle okazuje się niepewność co do własnych umiejętności i nieznajomość podstawowych zasad, które znacznie ułatwiają dbanie o skórę. Warto wiedzieć, bo to pomaga.
MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Znajduje się w wielu produktach, ale GIS go zakazał. Jest rakotwórczy
-
Nie każdemu w różu do twarzy. Sposoby na pielęgnację skóry z tendencją do zaczerwienieniaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Liść i owoc morwy białej: właściwości i zastosowanie. Na co pomaga morwa biała?
-
10 tysięcy kroków dziennie - ile kcal można spalić? Prosty sposób na odchudzanie
- Zgrzytanie zębami przez sen występuje nie tylko u dzieci. Jaka jest przyczyna?
- Co jeść na śniadanie przy SIBO i czy można pić rano kawę? Te zasady warto znać
- Jak ograniczyć jedzenie słodyczy? Te triki pozwolą wytrwać w postanowieniu
- Napar z siemienia lnianego na duszący kaszel i ból gardła
- Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi? Na której ręce wykonać to badanie?
-
Ugryzł cię kleszcz? Naukowcy za darmo sprawdzą, czy mógł zarazić cię boreliozą
Nie każdy kleszcz przenosi krętki Borrelia, a z badań wynika, że co piąty z nich jest w stanie wywołać u nas boreliozę. Kleszcza, który wkłuł się w nasze ciało, można poddać bezpłatnym badaniom molekularnym. Wystarczy, że umieścimy go w szczelnym pojemniku i wyślemy do parazytologów z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Jak długo wirus małpiej ospy może być obecny w organizmie? Nowe wyniki badań
Nawet ponad 10 tygodni po ustąpieniu charakterystycznej wysypki. Tak długo wynik na obecność wirusa małpiej ospy może być pozytywny u niektórych zakażonych - wynika z badań opublikowanych w "The Lancet". Nadal nie można jednak potwierdzić, że taka zależność zachodzi u wszystkich zainfekowanych pacjentów.
-
Starzejemy się szybciej niż sądzono. Jakie są etapy śmierci ludzkiego organizmu? Wyjaśniamy
Chyba każdy człowiek marzy o spokojnej i nagłej śmierci bez bólu i cierpienia. Niestety taki koniec czeka tylko nielicznych. Jakby nie patrzeć, śmierć nigdy nie obejmuje naraz całego organizmu, lecz pojedyncze organy i tkanki. Wyjaśniamy, co się dzieje z ludzkim ciałem, gdy umieramy.
-
"To nie starość, to choroba". 10 objawów alzheimera
Łatwo zbagatelizować pierwsze objawy choroby Alzheimera, bo przecież każdemu z nas - niezależnie od wieku - zdarza się o czymś zapominać. Choć nasz mózg w miarę upływu lat przestaje być ostry jak brzytwa, to niektóre zachowania mogą być wyraźnym sygnałem wskazującym na to, że możemy wymagać specjalistycznej pomocy. Jak je rozpoznać?
-
Skąd się wzięło tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci? Wyjaśniamy, co może być przyczyną
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza, że u 70 proc. pacjentów z nietypowym zapaleniem wątroby, które do tej pory zaatakowało dzieci w 20 krajach, doszło do zakażenia adenowirusem. W niektórych przypadkach niezbędna była transplantacja organu.