Uroda i sport - najnowsze artykuły
-
Sok z cebuli na twarz i na włosy - remedium na zmarszczki i nadmierną utratę włosów
Sok z cebuli na twarz i w formie wcierki to specyfik, który sprawdzi się nie tylko na zmarszczki czy w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a do tego jest w pełni naturalny i kosztuje niewiele. Sprawdź, jak zrobić sok z cebuli i jakich można oczekiwać efektów.
-
Nie kąpał się pięć lat. Dermatolożka: To nie jest eksperyment dla każdego
James Hamblin jest lekarzem. Do rezygnacji z tradycyjnego mycia ciała początkowo zmusiły go problemy finansowe. Z czasem odkrył, że to może być inspirujące doświadczenie, więc eksperymentował na swoim ciele (i cierpliwości otoczenia) kilka lat. Twierdzi, że brak kąpieli i kosmetyków wyszedł mu tylko na zdrowie, a ciało nabrało przyjemnego zapachu. Jak to możliwe, wyjaśnia dermatolożka dr Aleksandra Rymsza.
-
Cukrzyca, problem z żołądkiem czy wątrobą - choroby rzeczywiście są wypisane na twarzy?
Choroby mogą być widoczne na twarzy? W sieci krążą mapki, które mają pomóc w stawianiu diagnozy. Chociaż są naukowo i merytorycznie uzasadnione, uważaj. Bez solidnego przygotowania medycznego nie odróżnisz, czy zmiana na skórze to objaw dermatologiczny, czy też sygnał odległego schorzenia.
-
5 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry seniora
Codzienne zabiegi pielęgnacyjne u osób starszych stanowią spore wyzwanie dla bliskich. Największą przeszkodą zwykle okazuje się niepewność co do własnych umiejętności i nieznajomość podstawowych zasad, które znacznie ułatwiają dbanie o skórę. Warto wiedzieć, bo to pomaga.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Ugryzł cię kleszcz? Naukowcy za darmo sprawdzą, czy mógł zarazić cię boreliozą
Nie każdy kleszcz przenosi krętki Borrelia, a z badań wynika, że co piąty z nich jest w stanie wywołać u nas boreliozę. Kleszcza, który wkłuł się w nasze ciało, można poddać bezpłatnym badaniom molekularnym. Wystarczy, że umieścimy go w szczelnym pojemniku i wyślemy do parazytologów z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Jak długo wirus małpiej ospy może być obecny w organizmie? Nowe wyniki badań
Nawet ponad 10 tygodni po ustąpieniu charakterystycznej wysypki. Tak długo wynik na obecność wirusa małpiej ospy może być pozytywny u niektórych zakażonych - wynika z badań opublikowanych w "The Lancet". Nadal nie można jednak potwierdzić, że taka zależność zachodzi u wszystkich zainfekowanych pacjentów.
-
Starzejemy się szybciej niż sądzono. Jakie są etapy śmierci ludzkiego organizmu? Wyjaśniamy
Chyba każdy człowiek marzy o spokojnej i nagłej śmierci bez bólu i cierpienia. Niestety taki koniec czeka tylko nielicznych. Jakby nie patrzeć, śmierć nigdy nie obejmuje naraz całego organizmu, lecz pojedyncze organy i tkanki. Wyjaśniamy, co się dzieje z ludzkim ciałem, gdy umieramy.
-
"To nie starość, to choroba". 10 objawów alzheimera
Łatwo zbagatelizować pierwsze objawy choroby Alzheimera, bo przecież każdemu z nas - niezależnie od wieku - zdarza się o czymś zapominać. Choć nasz mózg w miarę upływu lat przestaje być ostry jak brzytwa, to niektóre zachowania mogą być wyraźnym sygnałem wskazującym na to, że możemy wymagać specjalistycznej pomocy. Jak je rozpoznać?
-
Skąd się wzięło tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci? Wyjaśniamy, co może być przyczyną
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza, że u 70 proc. pacjentów z nietypowym zapaleniem wątroby, które do tej pory zaatakowało dzieci w 20 krajach, doszło do zakażenia adenowirusem. W niektórych przypadkach niezbędna była transplantacja organu.
-
"Gołębie kleszcze" mogą być niebezpieczne dla ludzi. Jak się chronić przed obrzeżkiem?
Służby sanitarno-epidemiologiczne ostrzegają, że szczególne zagrożenie dla człowieka stanowi Argas reflexus, czyli obrzeżek zwany też kleszczem gołębim lub ptasim. Co powinniśmy o nim wiedzieć?
-
Co jeść na śniadanie, żeby mieć niski cukier? Zacznij od prostego nawyku
-
Co jeść na kolację, aby mieć niski cukier rano. Zacznij od jednej zmiany
-
Oswajają z wodą, dają mnóstwo frajdy i wspomagają rozwój psychomotoryczny. Te zabawki do kąpieli ucieszą każdego malucha i rodzicaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Co pić wieczorem, aby szybciej zgubić tłuszcz z brzucha i przyspieszyć metabolizm
-
Właściwości biologiczne morwy białej
- Czy u osób powyżej 65 lat cukier 140 to już cukrzyca?
- Shoty witaminowe na odchudzanie? Trzy składniki dla odporności i wzmocnienia
- Jak zbić cukier? Nie uda ci się to, jak tak będzie wyglądał twój talerz
- Anemia. Jakie badania należy zrobić by ją rozpoznać?
- Jakie badania na Alzheimera? Co zrobić, aby wykryć chorobę na wczesnym etapie?
-
Zatwierdzono nowy lek na cukrzycę. Ma pomóc w walce z... otyłością
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na stosowanie tirzepatydu. Lek podawany jest raz w tygodniu w formie zastrzyku, który nie tylko pozwala lepiej kontrolować poziom cukru we krwi u pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2, ale także znacząco ułatwia walkę z otyłością lub nadwagą.
-
Przeciętna pielęgniarka w Polsce ma 53 lata, umiera 8 lat później. Niedługo może ich zabraknąć
Dlaczego statystyczna pielęgniarka w naszym kraju nie ma szans na to, by cieszyć się późną starością i żyje prawie dwie dekady krócej niż reszta Polek? Wiceprzewodnicząca Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w rozmowie z serwisem zdrowie.gazeta.pl wyjaśnia przyczyny takiej sytuacji.
-
Urlop menstruacyjny: Hiszpanki będą mieć prawo do 3 dni wolnego od pracy w miesiącu?
Zwolnienie lekarskie dla kobiet odczuwających silne bóle miesiączkowe jako pierwsza w Europie planuje wprowadzić Hiszpania. W szczególnych przypadkach prawo do wolnego w pracy z powodu menstruacji ma być wydłużone nawet do 5 dni w miesiącu - podało BBC.
-
Ile lat ma przeciętna pielęgniarka w Polsce? Żyje krócej niż reszta Polek
Statystyczna pielęgniarka w Polsce ma średnio ponad 53 lata, a położna - 51. Choć pracuje ciężko i pomaga ratować życie innych ludzi, to nie ma szansy dożyć późnej starości. W chwili zgonu ma 61,5 roku - wynika z raportu Naczelnej Izby Pielęgniarek i położnych, które 12 maja obchodzą swe święto.
-
Co pyli w maju? Wiosenny kalendarz alergika
Już co drugi Polak cierpi z powodu alergii. Kiedy tylko na zewnątrz robi się cieplej ciężkie życie zaczynają mieć wszyscy, którzy zmagają się z sezonowymi uczuleniami na pyłki różnych roślin. Które z nich obecnie najbardziej dają się we znaki?