Uroda i sport - najnowsze artykuły
-
Domowe sposoby na oparzenia. Ulgę przyniesie popularne warzywo
Oczywiście, najlepiej zapobiegać niż leczyć, ale najwyraźniej już się stało. Ledwo słońce zaświeciło mocniej w weekend, a już mnóstwo ludzi szuka informacji, jak łagodzić oparzenia słoneczne. Niestety, nie ma cudownego środka (ani w kuchni, ani w aptece), który natychmiast zregeneruje podrażnioną skórę. Można jednak sobie znacznie pomóc, dolegliwości złagodzić, ale trzeba spełnić jeden warunek.
-
Uważaj, skąd czerpiesz wiedzę o czerniaku i raku skóry. "Recenzenci suplementów" podszywają się pod ekspertów
To poważna sprawa. Od paru tygodni Akademia Czerniaka wraz z Polskim Towarzystwem Chirurgii Onkologicznej ostrzega, że doszło do "niezgodnego z prawem wykorzystywania treści i logo Akademii Czerniaka oraz jej partnerów". Na stronie kojarzonej z cenionymi od lat akcjami edukacyjnymi i profilaktycznymi dotyczącymi raka skóry jesteśmy zachęcani do zakupu suplementów. Sprawa trafiła już do prokuratury, ale zapewne długo potrwa, nim ktoś zrobi z tym porządek.
-
Prosaki - usuwać? Nie usuwać? Na pewno nie róbcie tego w domu
Prosak (milia) wydaje się charakterystyczną zmianą na skórze, trudną do pomylenia z czymś innym, a jednak zdarzają się błędne, samodzielne diagnozy, więc kiedy "coś dziwnego" pojawia się na skórze, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem i upewnić, co to takiego. Kiedy i jak usuwać prosaki i czy w ogóle trzeba to robić?
-
Sok z cebuli na twarz i na włosy - remedium na zmarszczki i nadmierną utratę włosów
Sok z cebuli na twarz i w formie wcierki to specyfik, który sprawdzi się nie tylko na zmarszczki czy w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a do tego jest w pełni naturalny i kosztuje niewiele. Sprawdź, jak zrobić sok z cebuli i jakich można oczekiwać efektów.
-
Nie kąpał się pięć lat. Dermatolożka: To nie jest eksperyment dla każdego
James Hamblin jest lekarzem. Do rezygnacji z tradycyjnego mycia ciała początkowo zmusiły go problemy finansowe. Z czasem odkrył, że to może być inspirujące doświadczenie, więc eksperymentował na swoim ciele (i cierpliwości otoczenia) kilka lat. Twierdzi, że brak kąpieli i kosmetyków wyszedł mu tylko na zdrowie, a ciało nabrało przyjemnego zapachu. Jak to możliwe, wyjaśnia dermatolożka dr Aleksandra Rymsza.
-
Cukrzyca, problem z żołądkiem czy wątrobą - choroby rzeczywiście są wypisane na twarzy?
Choroby mogą być widoczne na twarzy? W sieci krążą mapki, które mają pomóc w stawianiu diagnozy. Chociaż są naukowo i merytorycznie uzasadnione, uważaj. Bez solidnego przygotowania medycznego nie odróżnisz, czy zmiana na skórze to objaw dermatologiczny, czy też sygnał odległego schorzenia.
-
5 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry seniora
Codzienne zabiegi pielęgnacyjne u osób starszych stanowią spore wyzwanie dla bliskich. Największą przeszkodą zwykle okazuje się niepewność co do własnych umiejętności i nieznajomość podstawowych zasad, które znacznie ułatwiają dbanie o skórę. Warto wiedzieć, bo to pomaga.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Ugryzł cię kleszcz? Naukowcy za darmo sprawdzą, czy mógł zarazić cię boreliozą
Nie każdy kleszcz przenosi krętki Borrelia, a z badań wynika, że co piąty z nich jest w stanie wywołać u nas boreliozę. Kleszcza, który wkłuł się w nasze ciało, można poddać bezpłatnym badaniom molekularnym. Wystarczy, że umieścimy go w szczelnym pojemniku i wyślemy do parazytologów z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Jak długo wirus małpiej ospy może być obecny w organizmie? Nowe wyniki badań
Nawet ponad 10 tygodni po ustąpieniu charakterystycznej wysypki. Tak długo wynik na obecność wirusa małpiej ospy może być pozytywny u niektórych zakażonych - wynika z badań opublikowanych w "The Lancet". Nadal nie można jednak potwierdzić, że taka zależność zachodzi u wszystkich zainfekowanych pacjentów.
-
Starzejemy się szybciej niż sądzono. Jakie są etapy śmierci ludzkiego organizmu? Wyjaśniamy
Chyba każdy człowiek marzy o spokojnej i nagłej śmierci bez bólu i cierpienia. Niestety taki koniec czeka tylko nielicznych. Jakby nie patrzeć, śmierć nigdy nie obejmuje naraz całego organizmu, lecz pojedyncze organy i tkanki. Wyjaśniamy, co się dzieje z ludzkim ciałem, gdy umieramy.
-
Zatrzymanie wody w organizmie. Jak pozbyć się obrzęków raz na zawsze?
-
Szklanka zdrowia, czyli dlaczego warto sięgać po sokiMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Idą po Koronę Wodospadów! Zespół z Polski chce zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów na świecieMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Jesteś cukrzykiem? Lepiej ogranicz spożycie tych owoców. Mogą ci szkodzić
-
Krępujące sytuacje podczas seksu. Tobie się nie zdarza? Widać rzadko go uprawiasz
- Trzy rodzaje hemoroidów - najlepsze metody na każdy z nich
- Jak szybko zbić wysokie ciśnienie? Czy ciepła kąpiel pomaga?
- Nim u Beaty rozpoznano boreliozę, przez objawy trafiła do psychiatry
- Odczuwasz zmęczenie i częste bóle brzucha? Możesz mieć niedobór witaminy
- Boisz się kleszczy? Ten ekologiczny oprysk odstraszy niebezpieczne pajęczaki
-
"To nie starość, to choroba". 10 objawów alzheimera
Łatwo zbagatelizować pierwsze objawy choroby Alzheimera, bo przecież każdemu z nas - niezależnie od wieku - zdarza się o czymś zapominać. Choć nasz mózg w miarę upływu lat przestaje być ostry jak brzytwa, to niektóre zachowania mogą być wyraźnym sygnałem wskazującym na to, że możemy wymagać specjalistycznej pomocy. Jak je rozpoznać?
-
Skąd się wzięło tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci? Wyjaśniamy, co może być przyczyną
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza, że u 70 proc. pacjentów z nietypowym zapaleniem wątroby, które do tej pory zaatakowało dzieci w 20 krajach, doszło do zakażenia adenowirusem. W niektórych przypadkach niezbędna była transplantacja organu.
-
"Gołębie kleszcze" mogą być niebezpieczne dla ludzi. Jak się chronić przed obrzeżkiem?
Służby sanitarno-epidemiologiczne ostrzegają, że szczególne zagrożenie dla człowieka stanowi Argas reflexus, czyli obrzeżek zwany też kleszczem gołębim lub ptasim. Co powinniśmy o nim wiedzieć?
-
Zatwierdzono nowy lek na cukrzycę. Ma pomóc w walce z... otyłością
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na stosowanie tirzepatydu. Lek podawany jest raz w tygodniu w formie zastrzyku, który nie tylko pozwala lepiej kontrolować poziom cukru we krwi u pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2, ale także znacząco ułatwia walkę z otyłością lub nadwagą.
-
Przeciętna pielęgniarka w Polsce ma 53 lata, umiera 8 lat później. Niedługo może ich zabraknąć
Dlaczego statystyczna pielęgniarka w naszym kraju nie ma szans na to, by cieszyć się późną starością i żyje prawie dwie dekady krócej niż reszta Polek? Wiceprzewodnicząca Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w rozmowie z serwisem zdrowie.gazeta.pl wyjaśnia przyczyny takiej sytuacji.