Uroda i sport - najnowsze artykuły

 • Lawenda - właściwości i zastosowanie rośliny

  Lawenda - właściwości i zastosowanie rośliny

  Lawenda kojarzy się nam wszystkim głównie z pięknym zapachem i zdjęciami fioletowych pól w Prowansji pełnych kwiatów. Roślina ta największą rolę spełnia w przemyśle perfumeryjnym, ale znajduje także szerokie zastosowanie w branży kosmetycznej. Ma również liczne właściwości lecznicze. Jakie dokładnie właściwości ma lawenda? Na jaki ból pomaga?

 • Wyjątkowo przykry zapach potu? Poszukaj przyczyny
 • Monstera - uprawa, właściwości

  Monstera - uprawa, właściwości

  Monstera to rodzaj roślin, do którego należy aż 37 gatunków. Naturalnym środowiskiem monstery jest las równikowy, ale również nadaje się idealnie do uprawiania w domu. Nie jest ona rośliną wymagającą, jednak, aby pięknie rosła warto zapewnić jej odpowiednie warunki.

 • Zmiany na skórze mogą być objawem wielu chorób - sprawdź, na co zwracać uwagę
 • Manicure japoński - na czym polega zabieg? Jakie są efekty?

  Manicure japoński - na czym polega zabieg? Jakie są efekty?

  Manicure japoński to zabieg mający spełniać dwa cele. Jest nie tylko stylizacją paznokci, mającą sprawić,by wyglądały na zadbane i zdrowe, ale także sposobem na ich wzmocnienie i odżywienie. Przez niektórych jest nazywany zabiegiem ostatniej szansy. Czy słusznie? Na czym polega zabieg i jaka jest jego cena? Czy można zrobić manicure japoński w domu? 

 • Dermaroller - efekty, wskazania, skutki uboczne

  Dermaroller - efekty, wskazania, skutki uboczne

  Dermaroller to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Jest używane między innymi w celu redukcji cellulitu, spłycenia zmarszczek, a także zmniejszania widoczności blizn. Jak działa to urządzenie i w jakich sytuacjach może być stosowane? Jakie są możliwe skutki uboczne zabiegów z zastosowaniem dermarollera? Kto nie powinien używać takiego urządzenia?

 • Wolumetria twarzy: na czym polega zabieg, jakie daje efekty?

  Wolumetria twarzy: na czym polega zabieg, jakie daje efekty?

  Wolumetria twarzy to zabieg modelowania konturów twarzy, w celu przywrócenia jej właściwego kształtu lub skorygowania niedoskonałości. Do zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który wprowadza się w skórę za pomocą iniekcji. Jest to nowoczesna metoda poprawiania wyglądu twarzy "bez skalpela", tzw. metodą soft lifting. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

 • Paznokcie ombre - jakich lakierów użyć? Jak wykonać manicure z efektem ombre?

  Paznokcie ombre - jakich lakierów użyć? Jak wykonać manicure z efektem ombre?

  Paznokcie ombre to trend w dziedzinie malowania paznokci, który utrzymuje się od kilku sezonów i nadal nie wychodzi z mody. Paznokcie ombre można wykonywać przy użyciu świeżych, szalonych, bajecznie kolorowych odcieni, by uzyskać fantastyczny wakacyjny efekt, a można także zrobić stonowany, bardzo elegancki manicure przy użyciu spokojnych kolorów, takich jak beże czy szarości. Jak zrobić paznokcie ombre? Jakich lakierów użyć?

 • Paznokcie żelowe krok po kroku

  Paznokcie żelowe krok po kroku

  Paznokcie żelowe są świetną metodą stylizacji paznokci dla kobiet, których naturalna płytka jest zbyt krucha i łamliwa, by ich właścicielka mogła cieszyć się długimi, zadbanymi paznokciami. Paznokcie żelowe są również alternatywą dla pań, którym brakuje czasu na manicure wykonywany częściej niż co 2-3 tygodnie.

 • Cera naczynkowa - jak pielęgnować cerę naczynkową?
 • Moringa - czym jest i jaki wpływ na zdrowie ma drzewo długowieczności?
 • Gliceryna - jaką wybrać, jak ją stosować

  Gliceryna - jaką wybrać, jak ją stosować

  Gliceryna, nazywana też glicerolem, to trójwodorotlenowy alkohol, który powstaje jako produkt uboczny w procesie produkowania mydła. Ma ona formę gęstej, przezroczystej, bezwonnej cieczy o delikatnie słodkim smaku. Jest wykorzystywana głównie do celów kosmetycznych, ale ma również wiele innych zastosowań. Jakie dokładnie właściwości ma gliceryna, jaką najlepiej wybrać i jak ją stosować?

 • Endermologia LPG - co to jest, jakie daje efekty?
 • Korneometr - czym jest i do czego służy?

  Korneometr - czym jest i do czego służy?

  Korneometr to urządzenie wykorzystywane podczas badania stanu skóry. Za pomocą tego aparatu mierzy się zawartość wody w naskórku, a więc stopień nawilżenia skóry. Badanie skóry jest przydatne między innymi przed wykonaniem zabiegów kosmetycznych, ponieważ pozwala na dobranie odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego odpowiadającego potrzebom skóry. Czym dokładnie jest korneometr i jakie inne urządzenia są wykorzystywane do badania skóry?

 • Hydroksyapatyt - co to jest? Jaką rolę pełni w organizmie i czym grożą jego niedobory?

  Hydroksyapatyt - co to jest? Jaką rolę pełni w organizmie i czym grożą jego niedobory?

  Hydroksyapatyt to tak zwany uwodniony fosforan wapnia, czyli minerał wchodzący w skład kości. Czasami jest oznaczany skrótami HA, HAp oraz OHAp. Minerał ten zapewnia kościom odpowiednie właściwości, w tym wytrzymałość mechaniczną. Oprócz tego, że hydroksyapatyt występuje w formie naturalnej, można go pozyskiwać syntetycznie, dzięki czemu minerał zyskuje coraz większą popularność i jest stosowany między innymi w pastach do zębów, implantologii oraz medycynie estetycznej.