Uroda i sport - najnowsze artykuły

 • Cera naczynkowa - jak pielęgnować cerę naczynkową?
 • Moringa - czym jest i jaki wpływ na zdrowie ma drzewo długowieczności?
 • Gliceryna - jaką wybrać, jak ją stosować

  Gliceryna - jaką wybrać, jak ją stosować

  Gliceryna, nazywana też glicerolem, to trójwodorotlenowy alkohol, który powstaje jako produkt uboczny w procesie produkowania mydła. Ma ona formę gęstej, przezroczystej, bezwonnej cieczy o delikatnie słodkim smaku. Jest wykorzystywana głównie do celów kosmetycznych, ale ma również wiele innych zastosowań. Jakie dokładnie właściwości ma gliceryna, jaką najlepiej wybrać i jak ją stosować?

 • Endermologia LPG - co to jest, jakie daje efekty?
 • Korneometr - czym jest i do czego służy?

  Korneometr - czym jest i do czego służy?

  Korneometr to urządzenie wykorzystywane podczas badania stanu skóry. Za pomocą tego aparatu mierzy się zawartość wody w naskórku, a więc stopień nawilżenia skóry. Badanie skóry jest przydatne między innymi przed wykonaniem zabiegów kosmetycznych, ponieważ pozwala na dobranie odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego odpowiadającego potrzebom skóry. Czym dokładnie jest korneometr i jakie inne urządzenia są wykorzystywane do badania skóry?

 • Hydroksyapatyt - co to jest? Jaką rolę pełni w organizmie i czym grożą jego niedobory?

  Hydroksyapatyt - co to jest? Jaką rolę pełni w organizmie i czym grożą jego niedobory?

  Hydroksyapatyt to tak zwany uwodniony fosforan wapnia, czyli minerał wchodzący w skład kości. Czasami jest oznaczany skrótami HA, HAp oraz OHAp. Minerał ten zapewnia kościom odpowiednie właściwości, w tym wytrzymałość mechaniczną. Oprócz tego, że hydroksyapatyt występuje w formie naturalnej, można go pozyskiwać syntetycznie, dzięki czemu minerał zyskuje coraz większą popularność i jest stosowany między innymi w pastach do zębów, implantologii oraz medycynie estetycznej.

 • Fibroblasty - komórki, które decydują o wyglądzie skóry

  Fibroblasty - komórki, które decydują o wyglądzie skóry

  Fibroblasty to komórki skóry właściwej odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Decydują one między innymi o elastyczności i wytrzymałości skóry, jednak im skóra starsza, tym fibroblasty stają się coraz mniej aktywne, co wiąże się z utratą nawilżenia i jędrności. Czym dokładnie są fibroblasty i jak można zapobiegać starzeniu się skóry?

 • Gimnastyka twarzy - po co i w jaki sposób ćwiczyć mięśnie twarzy?
 • Elastyna - białko, które daje nam młodość

  Elastyna - białko, które daje nam młodość

  Elastyna jest białkiem wytwarzanym przez fibroblasty i tworzy sieć rozciągliwych włókien elastynowych w tkance łącznej skóry. Dzięki elastynie nasza skóra jest rozciągliwa, elastyczna i gładka. Występuje w parze z kolagenem i odpowiada za specyficzne właściwości skóry. To elastyna powoduje, że nasza skóra, nawet po znacznym rozciągnięciu, powraca do pierwotnego kształtu. Dopóki produkcja elastyny w naszym organizmie przebiega bez zakłóceń, nie musimy się martwić o zmarszczki.

 • Masaż shiatsu - na czym polega? Na jakie schorzenia pomaga?
 • Refleksologia stóp, dłoni i twarzy

  Refleksologia stóp, dłoni i twarzy

  Refleksologia to metoda masażu, polegająca na uciskaniu konkretnych punktów na stopach, dłoniach lub twarzy człowieka, co powoduje samoleczenie organizmu, przywrócenie równowagi energetycznej oraz wpływa pozytywnie na stan emocjonalny pacjenta. Od 2005 roku refleksologia znajduje się na oficjalnej liście zawodów w Polsce. Według opinii wielu osób zabieg ten cieszy się dobrą skutecznością, jednakże najlepsze efekty uzyskuje się po kilku seriach masażu.

 • Cienie, sińce pod oczami: jak się ich pozbyć?

  Cienie, sińce pod oczami: jak się ich pozbyć?

  Cienie, sińce czy worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Nawet najbardziej zadbana skóra twarzy, w towarzystwie cieni pod oczami, nie oddaje efektu, na jaki zasługuje, ponieważ sińce powodują, że twarz wygląda na niewypoczętą i zmęczoną. Cienie pod oczami również postarzają - nawet młode osoby, które mają problem z sińcami oraz workami w okolicach oczu, wyglądają o kilka lat starzej. W związku z tym kobiety, podczas wykonywania make-upu używają korektorów lub kremów rozświetlających, aby zniwelować efekt zasinionych miejsc, który wpływa negatywnie na cały makijaż.

 • Oczar wirginijski - co to jest? Jakie ma właściwości i jak się go stosuje?
 • Krem pod oczy - zastosowanie, właściwości, składniki
 • Sauna parowa, czyli łaźnia rzymska. Jakie efekty daje i jak korzystać z sauny parowej?