Paznokcie ombre - jakich lakierów użyć? Jak wykonać manicure z efektem ombre?

Paznokcie ombre to trend w dziedzinie malowania paznokci, który utrzymuje się od kilku sezonów i nadal nie wychodzi z mody. Paznokcie ombre można wykonywać przy użyciu świeżych, szalonych, bajecznie kolorowych odcieni, by uzyskać fantastyczny wakacyjny efekt, a można także zrobić stonowany, bardzo elegancki manicure przy użyciu spokojnych kolorów, takich jak beże czy szarości. Jak zrobić paznokcie ombre? Jakich lakierów użyć?

Ombre - co to jest?

Słowo "ombre" w języku francuskim oznacza "cień". W świecie pielęgnacji natomiast jest to trend, który polega na stopniowym przenikaniu kolorów między sobą lub na stopniowym przechodzeniu w różne odcienie tego samego koloru - od najjaśniejszych po najciemniejsze i odwrotnie.

Zobacz wideo

Moda na ombre zaczęła się od fryzjerstwa. Kilka lat temu prawdziwym hitem był sposób farbowania włosów, dzięki któremu uzyskiwało się efekt ciemnych włosów przy skórze głowy, które stopniowo rozjaśniały się tak, by na końcach były już całkowicie jasne.

Czym są paznokcie ombre?

Ombre stopniowo objęło inne dziedziny kosmetyki. Efektem tym zaczęły bawić się makijażystki, aż w końcu moda na ombre dotarła i do świata manicure. Od kilku lat prawdziwym hitem są paznokcie ombre. Efektem tym można bawić się na setki sposobów i za każdym razem uzyskać niebanalne rezultaty.

Paznokcie ombre to cieniowana metoda stylizacji paznokci. Można bawić się jednym kolorem i sprawiać, by paznokcie były jaśniejsze na końcach i całkiem ciemne macierzy (lub na odwrót), można także łączyć ze sobą kilka kolorów, uzyskując przy tym efekt małej tęczy.

Cieniowanie paznokci polega na nakładaniu kolejnych warstw lakieru, a następnie mieszaniu ich ze sobą, by płynnie przechodziły między sobą. Efekt przenikania kolorów jest bardzo ciekawy, ale też nie jest tak łatwy do wykonania jak podstawowa stylizacja paznokci przy użyciu jednego koloru. Niemniej jednak można paznokcie ombre wykonać samodzielnie w domu. Przygotowaliśmy dla was mały poradnik, który pomoże wam przejść krok po kroku przez ten rodzaj stylizacji.

Paznokcie ombre można wykonywać różną techniką. Możesz użyć zwykłych lakierów, ale stylizację typu ombre wykonasz również na paznokciach żelowych czy za pomocą lakierów hybrydowych.

Paznokcie ombe - co potrzebne?

Do zrobienia paznokci ombre musisz się przygotować. W pierwszej kolejności należy wybrać paletę barw. Jeśli nie masz własnego pomysłu na nią, poszukaj inspiracji w Internecie. W sieci dostępnych jest tysiące zdjęć, które przedstawiają paznokcie ombre, z pewnością znajdziesz coś, co ci się spodoba.

Paznokcie ombre możesz zrobić w szalonym wakacyjnym wydaniu i połączyć ze sobą żywe, kontrastowe kolory, takie jak jasna zieleń, róż, pomarańcz, czerwień. Możesz również zrobić eleganckie wydanie idealne do pracy czy na spotkania biznesowe przy użyciu kolorów jasnego różu, bieli oraz beżu.

Gdy wybierzesz już paletę barw, musisz zaopatrzyć się w potrzebne lakiery. W zależności od tego, jaką techniką będziesz robić paznokcie, oprócz lakierów koloryzujących potrzebne ci wszystko, co niezbędne do wykonania danego rodzaju paznokci. W przypadku lakierów hybrydowych, potrzebujesz bazy pod lakier hybrydowy, topu wykańczającego manicure hybrydowy, a także bloczka do zmatowienia płytki i lampy UV.

Niezależnie od tego, jaką techniką wykonasz paznokcie ombre, potrzebujesz gąbki, za pomocą której w łatwy sposób przemieszasz między sobą wybrane przez ciebie kolory lakierów. Może być to profesjonalna gąbka, którą kupisz w drogerii, lecz z powodzeniem może ją zastąpić gąbka kuchenna - a raczej jej mały fragment, który łatwo odetniesz nożyczkami.

Paznokcie ombre - jak zrobić?

W pierwszej kolejności musisz przygotować paznokcie przed nałożeniem kolorowych lakierów. Usuń skórki, nadaj płytce odpowiedni kształt oraz długość. Dopiero wtedy przystąp do właściwego wykonywania manicure ombre. Jeżeli robisz go przy użyciu lakierów tradycyjnych, nałóż na paznokcie odżywkę lub bezbarwny lakier, by uchronić paznokcie przez zabarwieniem przez kolorowe odcienie. Jeżeli robisz manicure hybrydowy, zacznij od zmatowienia płytki paznokcia bloczkiem, a następnie nałóż i utwardź w lampie bazę hybrydową.

Teraz przystąp do nakładania kolorowych lakierów. Jak to zobić? Potnij gąbkę kuchenną na drobne kawałki. Na każdy z nich nałóż inny kolor lakieru, który wcześniej wybrałaś do stylizacji ombre. Zacznij od kawałka pokrytego kolorem, który ma się znaleźć najbliżej macierzy. Dociśnij gąbkę do paznokcia, by lakier pokrył dokładnie fragment paznokcia przy macierzy. Następnie nieco wyżej dociśnij gąbkę z kolejnym wybranym przez ciebie kolorem - czynność powtarzaj aż naniesiesz na paznokieć wszystkie odcienie. Na koniec weź czysty kawałek gąbki i dociśnij ją do całej płytki paznokcia. Poruszaj nią delikatnie masując paznokieć - wszystkie kolory płynnie się ze sobą połączą i uzyskasz efekt ombre. Jeśli robiłaś manicure tradycyjnym lakierem, odczekaj aż wyschnie, a na wierzch nałóż warstwę bezbarwnej emalii. Jeśli robiłaś hybrydę, utwardź kolorowe ombre w lampie, a następnie nałóż i utwardź bazę. Gotowe!

Więcej o: