Manicure japoński - na czym polega zabieg? Jakie są efekty?

Manicure japoński to zabieg mający spełniać dwa cele. Jest nie tylko stylizacją paznokci, mającą sprawić,by wyglądały na zadbane i zdrowe, ale także sposobem na ich wzmocnienie i odżywienie. Przez niektórych jest nazywany zabiegiem ostatniej szansy. Czy słusznie? Na czym polega zabieg i jaka jest jego cena? Czy można zrobić manicure japoński w domu? 

Manicure japoński – co to jest?

Manicure japoński to przede wszystkim zabieg stylizacji paznokci. Po jego wykonaniu paznokcie wyglądają zdrowo, są błyszczące i mają piękny naturalny odcień. Podobno stosowany jest przez Japonki od blisko pięciuset lat, a popularność na całym świecie zdobywa z powodu nieco innego niż zadbany wygląd dłoni. Manicure japoński jest bowiem doskonałą metodą na wzmocnienie i odżywienie paznokci, a także ratunkiem dla łamliwej i przesuszonej płytki, która stale się rozdwaja.

Zabieg manicure japońskiego polega na wcieraniu w płytkę paznokcia odżywczej pasty, a następnie zabezpieczanie jej pudrem. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, lecz nie jest również trudny do zrobienia w domu.Tajemnica manicure japońskiego tkwi w składzie pasty, która jest wcierana w płytkę paznokcia. Jest to prawdziwa bomba wartości odżywczych, które są zbawienne dla słabych i kruchych paznokci. Pasta w swoim składzie zawiera przede wszystkim kreatyninę, która jest budulcem paznokcia. Dodatkowo jest w niej witamina A, H, E oraz prowitamina B5, które wzmacniają kondycję paznokci. Pasta w swoim składzie zawiera także cystynę, czyli aminokwas, który utwardza paznokcie i chroni je przed łamliwością. Dodatkowo w paście jest krzemionka z Morza Japońskiego, która sprawia, że powyższe składniki z łatwością wnikają w głębokie warstwy paznokci.

Zobacz wideo

Manicure japoński - cena

Moda na manicure japoński przywędrowała do Polski stosunkowo niedawno. Od kilku lat do swojej oferty wprowadzają go kolejne salony, a obecnie cieszy się wśród Polek sporą popularnością. Ceny zabiegu uzależnione są od miasta, a także renomy salonu. Należy się liczyć ze średnim wydatkiem od 120 do nawet 200 złotych, w zależności od lokalizacji.

Zabieg można wykonać w również samodzielnie w domu. Nie jest on trudny, a jedyny koszt jaki poniesiesz, to cena zakupu zestawu do wykonania manicure japońskiego. Oscyluje ona w okolicach 100-150 złotych za zestaw, ale wystarczy Ci on na bardzo długo, nawet na kilkadziesiąt użyć.

Zestaw P.Shine do manicure japońskiego

Firma P.Shine jest obecnie najpopularniejszym producentem zestawów do manicure japońskiego. Oferują pełny zestaw, na który składa się z:

  • pasty P.Shine
  • polerki zielonej do wcierania pasty
  • pudru P.Shine  
  • polerki różowej do wcierania pudru
  • pilniczka do zmatowienia płytki paznokcia
  • szpatułki do odpychania skórek

Manicure japoński – krok po kroku

Jeśli masz już niezbędne elementy zestawu do wykonania manicure japońskiego, to połowa sukcesu już za Tobą, ponieważ samo wykonanie manicure jest banalnie proste.

 Krok 1:

Zacznij od umycia dłoni, wysusz je. Następnie bloczkiem polerskim lub drobnym pilnikiem musisz zmatowić płytkę paznokcia. Chodzi o to, by delikatnie naruszyć jej strukturę. Dzięki temu składniki zestawu mają szansę wniknąć głęboko w paznokcie, by je odżywić.

Krok 2:

W zmatowioną płytkę paznokcia wetrzyj pastę za pomocą zielonej polerki. Ważne jest, by robić to w jednym kierunku i dosyć energicznie.

Krok 3:

W płytkę paznokcia za pomocą różowej polerki nanieś puder. Wcieraj go również w jednym kierunku.

Gotowe! Prawda, że banalnie proste?

Manicure japoński – przeciwwskazania

Wykonanie zabiegu jest proste, jednak zanim go zrobisz, musisz wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do wykonania manicure japońskiego. Nigdy nie wykonuj go tuż po zdjęciu paznokci żelowych czy hybrydowych. Zbyt cienka i uszkodzona płytka paznokcia nie będzie gotowa na manicure japoński i zamiast pomóc – może jedynie zaszkodzić. W takim przypadku, jeśli płytka jest zbyt mocno uszkodzona, należy odczekać kilka tygodni, zanim wykona się ten typ zabiegu.

Manicure japońskiego nie należy także wykonywać, jeśli paznokcie są w złym stanie także pomimo braku stosowania manicure hybrydowego czy żelowego bądź akrylowego. Kolejnym przeciwwskazaniem odnośnie manicure japońskiego jest zbyt częste wykonywanie tego zabiegu. Polega on na silnym tarciu płytki paznokcia, co robione zbyt często, może paznokcie osłabić i sprawić, że staną się zbyt cienkie.

Więcej o: