Jakie funkcje ma frezarka do paznokci, jak jej używać?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, przeznaczone do stylizacji paznokci. Dzięki niej można usunąć stary manicure, nadać płytce pożądany kształt lub wyciąć skórki czy zrogowaciałą skórę. Lista funkcji frezarek jest bardzo obszerna, wobec czego urządzenie to można spotkać niemal w każdym salonie kosmetycznym.

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest to wielofunkcyjne urządzenie elektryczne, które służy do stylizacji paznokci zarówno rąk, jak i stóp. Niemal każdy salon kosmetyczny wyposażony jest w to urządzenia, ponieważ spełnia wiele funkcji, które polegają głównie na przygotowaniu płytki paznokciowej do  wykonania manicure lub pedicure. Wiele kobiet, które zajmują się stylizacją swoich paznokci w domu, również decyduje się na zakup frezarki do paznokci, ponieważ dzięki temu sprzętowi można szybko i profesjonalnie nadać paznokciom odpowiedni kształt. 

Frezarka do paznokci służy do:

 • wypiłowania płytki paznokcia, nadania jej odpowiedniego kształtu
 • skrócenia paznokci, zarówno tych naturalnych, jak i sztucznych
 • wypolerowania płytki paznokciowej, zmatowienia jej
 • wykonania rowka do uzupełnienia frencz manicure, wgłębienia pod ozdoby
 • usunięcia skórek, nagniotków, odcisków oraz zrogowaciałej skóry
 • usunięcia starego manicure np. żelowego czy hybrydowego.

Frezarka do paznokci – jak używać?

Frezarki do paznokci to urządzenia bardzo proste w obsłudze. Osoby, które nie wiedzą, jak używać frezarki, dowiedzą się tego z instrukcji obsługi konkretnego urządzenia. Liczba elementów, która wchodzi w skład zestawu, zależna jest od ceny, od tego jak profesjonalne jest to urządzenie i ile posiada funkcji. Wszystkie zabiegi, które zostały wymienione wcześniej, można wykonać po założeniu odpowiedniej końcówki. Bardzo ważne jest więc, aby dostosować frez do konkretnego zabiegu, ponieważ użycie nieodpowiedniej końcówki do danej czynności nie przyniesie zamierzonego efektu i może skutkować uszkodzeniem paznokcia lub skaleczeniem się.

Co ważne, wszelkie zabiegi wykonywane frezarką do paznokci, powinny być realizowane na sucho. W przypadku używania tego urządzenia do obcinania skórek, nie należy stosować żadnych preparatów zmiękczających, a do usuwania starego manicure nie ma potrzeby wykorzystywania acetonu.

Frezarka do paznokci – jaką wybrać

Przed zakupem frezarki do paznokci, należy określić, do czego to urządzenie ma służyć oraz jak często będzie wykorzystywane. Parametry urządzenia i funkcje jakie powinno posiadać, zależne są bowiem od tego, czy ma być to sprzęt przeznaczony wyłącznie do użytku domowego czy wykorzystywany w salonie kosmetycznym.

Nawilżający krem do rąk z gliceryny. Idealny na chłodniejsze dni

Poniżej kilka porad, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu frezarki do paznokci:

 • Komfort użycia. Podczas wybierania frezarki należy przymierzyć głowicę tego urządzenia do ręki osoby, która ma się nim posługiwać. Jeżeli sprzęt jest zbyt ciężki, wykonywanie często długich zabiegów kosmetycznych może być niekomfortowe i męczące, co przekłada się na precyzję działania i efekt końcowy. Pod względem komfortu użytkowania należy również zwrócić uwagę na długość kabla od frezarki – zbyt krótki przewód może ograniczyć ruchy i utrudniać wykonywanie zabiegu.  Kabel nie powinien być jednak za cienki, ponieważ może się przełamywać, co prowadzi do awarii urządzenia.
 • Parametry. Jeżeli frezarka ma być używana w salonie kosmetycznym, warto zainwestować i kupić tę, o wysokich parametrach. Im większa jest moc urządzenia oraz liczba obrotów na minutę, tym zabieg można wykonać szybciej, co jest niezwykle ważne przy obsłudze kilku klientów dziennie. Istotna jest również głośność frezarki – im niższy jej poziom, tym większa przyjemność z użytkowania.
 • Liczba oraz rodzaj końcówek. Każdy frez ma inne przeznaczenie, wobec czego, im więcej końcówek w zestawie, tym więc zabiegów jest możliwych do wykonania dzięki danemu urządzeniowi.
 • Pochłaniacz pyłu. Opcja, z której można zrezygnować kupując frezarkę na potrzeby własne, do stylizacji paznokci w domu, ale niezbędna w przypadku frezarek przeznaczonych do salonu kosmetycznego. Pochłaniacz pyłu oprócz zasycania pozostałości po manicure oraz innych zanieczyszczeń, towarzyszących danemu zabiegowi, pochłania również drobnoustroje.
 • Pedał nożny. Bardzo przydatna funkcja, polegająca na regulowaniu liczby obrotów frezarki za pomocą nogi.

Przedział cenowy frezarek jest bardzo szeroki i wynosi od 150 zł (frezarki do użytku domowego) do 2000 zł (sprzęt przeznaczony do salonów kosmetycznych).

Więcej o: