Ból pleców jest nie do zniesienia? Poświęć 10 minut dziennie na te ćwiczenia, a będziesz jak młody bóg

Ból pleców to dolegliwość, która uprzykrza życie wielu z nas. Nie musimy jednak godzić się na nieustający ból. Wystarczy, że będziemy wykonywać te ćwiczenia przez 10 minut każdego dnia, a efekty, które szybko zauważymy, wprowadzą nas w osłupienie.

Problemy z kręgosłupem to najczęstsze schorzenia, na które skarżą się Polacy. Nie sposób uniknąć bólu pleców - czy pracujemy fizycznie, czy wykonujemy pracę biurową. Jak pozbyć się tego bólu? Jest na to prosty sposób.

Zobacz wideo Dlaczego kolano tak często boli i co się w nim psuje?

Ból pleców jest nie do zniesienia? Spróbuj tych ćwiczeń

Dbanie o kręgosłup jest niezwykle ważne, ponieważ coraz więcej czasu spędzamy siedząc - najczęściej w nieprawidłowych pozycjach, które nadwyrężają nasz kręgosłup i negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Warto więc zrobić dla siebie coś dobrego. Okazuje się, że jeśli poświecimy tylko 10 minut dziennie na ćwiczenia, możemy szybko zauważyć poprawę.

Warto postawić na rozciągające ćwiczenia, które możemy robić nawet podczas pracy. Wówczas nie będziemy tracić cennego wolnego czasu na ich wykonywanie. Ta metoda szybko sprawi, że ćwiczenia staną się nieodłącznym elementem pracy zawodowej.

Aby rozruszać odcinek szyjny kręgosłupa, należy powolnym ruchem pochylać głowę w prawą, a następnie w lewą stronę. To ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne ćwiczenie jest jeszcze prostsze. Wystarczy, że podczas wykonywania pracy, złączysz stopy i kolana, napinając mięśnie i rozluźniając je.  To ćwiczenie również powtórz 10 razy.

Następne bardzo proste propozycje to unoszenie i wyprostowanie nóg w kolanach oraz pochylanie się do przodu z wyciąganiem raz jednej, a raz drugiej ręki.

Ćwiczenia na bolący kręgosłup. Szybko zauważysz różnicę

Trening siłowy to świetna propozycja na ból pleców. Warto poświęcić kilka minut po pracy, by szybko móc cieszyć się zdrowszym kręgosłupem. Jedno z ćwiczeń polega na tym, by stanąć na lekko rozstawionych nogach, trzymając w tym czasie butelki z wodą w dłoniach po obu stronach ciała. Musimy podnosić butelki na  wyprostowanych rękach na wysokość ramion, a następnie opuszczać je z powrotem. Warto powtórzyć tę czynność 10 razy.

Jeśli towarzystwo napięcia mięśniowego spędza ci sen z powiek, to musisz koniecznie wypróbować to ćwiczenie. Wystarczy, że staniesz naprzeciwko ściany, włożysz piłeczkę tenisową między plecy a ścianę i będziesz masować nią plecy. To rozciągające ćwiczenie szybko daje efekty!

Więcej o: