Zdrowie kobiety - zdjęcia i wideo
-
Cytologia - kiedy należy zrobić badanie? Nie zwlekaj, bo pozwoli ci uniknąć niebezpiecznej choroby
Cytologia - kiedy należy zrobić badanie? Z pewnością nie powinniśmy czekać na niepokojące objawy. To rutynowe badanie, które powinno wykonywać się podczas wizyty u ginekologa przynajmniej raz w roku. Trwa nie dłużej niż pięć minut, a pozwala wykryć niebezpieczną chorobę.
-
Zapomnij o wodzie z cytryną, jeśli chcesz pozbyć się oponki z brzucha! Teraz hitem jest inny napój
Nowy rok to dla wielu okazja do stawiania sobie postanowień. Najczęstszym jest: schudnę! Szukając magicznych diet, które mają wspomóc odchudzanie, wiele osób sięgało po napój-cud, polecany przez gwiazdy. Mowa oczywiście o wodzie z cytryną i pieprzem. Teraz na "topie" jest nowy napój.
-
Nigdy w życiu! - Zetki nie chcą mieć dzieci. Czy to zdrowo? Prof. Dębska wyjaśnia
To niby nic dziwnego, że dwudziestolatki nie myślą jeszcze o dzieciach. Problem w tym, że coraz częściej nie widzą ich wcale w swoim życiu. To tylko takie gadanie? Od lat utrzymuje się tendecja, że Polki ostatecznie mają mniej dzieci niż pierwotnie planowały. Zatem biada nam, biada ludzkości, ale czy biada Zetkom? Pytamy prof. Marzenę Dębską, znaną ginekolożkę i prywatnie mamę trojga dzieci.
-
35 lat polskiego in vitro. Prof. Wołczyński: Wydaje mi się, że jest gorzej niż na początku
Zaledwie dziewięć lat po pierwszych narodzinach człowieka z in vitro na świecie, w siermiężnym PRL-u, w peryferyjnym Białymstoku, urodziła się "nasza dziewczynka ze szkła" - Magdalena Kołodziej. Polscy bohaterowie tamtych dni stosunkowo rzadko pojawiają się w mediach, a jeśli już, to niekoniecznie po to, by się chwalić historycznym sukcesem. Lata płyną, a dla in vitro klimat wciąż mamy słaby.
-
Perimenopauza. Aktorka Naomi Watts doświadczyła tych objawów przed czterdziestką
Perimenopauza, czyli okres okołomenopauzalny to dla wielu kobiet niezwykle trudny czas. Zachodzące w organizmie zmiany powodują wiele nieprzyjemnych dolegliwości. O swoim doświadczeniu tego niełatwego czasu opowiedziała aktorka i producentka Naomi Watts.
-
Prof. Marzena Dębska: Wystarczającym wskazaniem do badania piersi jest fakt, że je masz
Z mammografii czy USG piersi nie zwalnia brak przypadków raka sutka w rodzinie. Większość kobiet, które zachorowały na nowotwór piersi, nie odziedziczyła choroby po mamie czy babci. Nie możesz też czuć się zwolniona z badań, bo jesteś młoda, albo jesteś starsza, ale nie stosujesz terapii hormonalnej menopauzy. Rak piersi to problem nas wszystkich, o czym przypomina prof. Marzena Dębska.
-
Rak szyjki macicy - te objawy powinny wzbudzić czujność. Co roku diagnozę słyszy 2,5 tys. Polek
Rak szyjki macicy, objawy, które towarzyszą tej chorobie, są niejednoznaczne. Dlatego tak istotna jest obserwacja organizmu. Dzięki temu szybkie wykrycie nowotworu daje większe szanse na całkowite wyleczenie. Niezbędna jest diagnostyka.
-
"Nie cofniesz zegara, ale możesz go ponownie nakręcić." Kobieta zaczęła trenować mając 70 lat. Efekty zaskakują
Joan MacDonald zaczęła chodzić na siłownię w wieku 70-lat. Dzięki temu odstawiła wszystkie leki, bo czuje się i wygląda świetnie. Prowadzi też profil na Instagramie "trainwithjoan", a jej motto to: "Nie cofniesz zegara, ale możesz go ponownie nakręcić.".
-
Bielański, UCK w Gdańsku, teraz WUM - tak jest niszczona polska perinatologia
Głośna sprawa odwołania prof. Mirosława Wielgosia ze stanowiska kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie jest zwykłym sporem o stołki czy kompetencje. Najpewniej na naszych oczach odbywa się powolny demontaż systemu leczenia płodów z ciężkimi wadami rozwojowymi. To już trzeci ośrodek o najwyższym stopniu referencyjności, z którego próbuje się usunąć wybitnych specjalistów.
-
Prof. Marzena Dębska: Najmłodszych pacjentek do gabinetu ginekologa nie sprowadza tylko ciąża
W Polsce już piętnastolatki mogą legalnie uprawiać seks, jeśli mają na to ochotę. Do gabinetu ginekologicznego muszą jednak przyjść z opiekunem prawnym. Pierwsza, profilaktyczna wizyta u ginekologa jest wskazana około dwa lata po pierwszej miesiączce. Rodzice decydują, czy do konsultacji w ogóle dojdzie. Nie ma się nad czym zastanawiać. Od tego zależy zdrowie i życie kobiet.
-
Co jeść na kolację, aby mieć niski cukier rano. Zacznij od jednej zmiany
-
Co jeść na śniadanie, żeby mieć niski cukier? Zacznij od prostego nawyku
-
Co pić wieczorem, aby szybciej zgubić tłuszcz z brzucha i przyspieszyć metabolizm
-
Za wysoki cukier. Objaw, który wyczujesz w czasie oddawania moczu
-
Pomaga obniżyć cholesterol i zgubić zbędne kilogramy. Sięgnij po niebieski napój
- Olej z czarnej porzeczki na cholesterol. Obniża jego poziom w miesiąc
- Schudłeś 5 kg? Dowiedz się, jakie zmiany zaszły w twoim organizmie
- Alek i Agata już nigdy nie będą zdrowi. Ich życie może jednak być bardziej znośne
- Całkowity zakaz sprzedaży energetyków osobom do 18 lat - news czy fejk?
- Sprawdź, jak zneutralizować bakterie odpowiedzialne za efekt jo-jo
-
Kiedy najlepiej zrobić cytologię? Dzięki temu badaniu unikniesz raka szyjki macicy
Codziennie wiele kobiet dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Często jest to późne stadium, a leczenie jest bolesne. Na szczęście można tego uniknąć dzięki cytologii. Kiedy najlepiej ją wykonać? Badanie trwa tylko pięć minut, a dzięki niemu możemy zyskać zdrowie.
-
Kiedy zrobić test ciążowy? Pora jest bardzo ważna, by wynik wyszedł miarodajny
Choć w aptekach możemy otrzymać testy ciążowe, które możemy wykonać już po 24 godzinach od momentu ostatniego stosunku, to jednak warto wiedzieć, że czas ma znaczenie. Zwłaszczan jeśli zależy nam na tym, aby wynik był wiarygodny. Podpowiadamy, kiedy zrobić test ciążowy.
-
Wszystkie mamy menopauzę? Dość czerpania wiedzy z reklam
Pocisz się? Menopauza. Zmęczona? Menopauza. Źle się czujesz? Menopauza. Masz fatalny nastrój? Menopauza. Jeszcze miesiączkujesz? Nie szkodzi, zapewne menopauza się zbliża. Taki obraz świata wyłania się z reklam, w których stawiane są szybko diagnozy i, oczywiście, znajdowane rozwiązania na wszelkie kobiece bolączki. To może być niebezpieczne!
-
O płodności pacjentek onkologicznych trzeba myśleć przed rozpoczęciem terapii
Miałam raka, będę mamą? Chociaż terapie przeciwnowotworowe nieraz prowadzą do trwałej niepłodności, nie muszą pozbawiać szans na realizację planów rozrodczych. Konieczne są jednak odpowiednie działania jeszcze przed leczeniem onkologicznym. Wiedza na ten temat pacjentek i lekarzy jest wciąż niewystarczająca.
-
Przez 30 lat walczyła z rakiem piersi. Świat żegna Olivię Newton-John - wnuczkę noblisty z Wrocławia
Gwiazda kultowego musicalu "Grease" pomogła tysiącom pacjentów onkologicznych, a dzięki jej wsparciu udało się dokonać znacznego rozwoju badań nad różnymi nowotworami. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jej dziadkiem był słynny laureat Nagrody Nobla - fizyk Max Born, który urodził się we Wrocławiu. Wbrew pozorom Olivii Newton-John też udało się przyczynić do postępu w nauce. Informacja o jej śmierci wywołała poruszenie na całym świecie.
-
Powstał pierwszy na świecie pomnik kobiety chorej na raka piersi
Początkowo stał pod parlamentem Królestwa Norwegii, teraz przeniesiono go bliżej centrum Oslo. Jedną pierś dumnie pręży na nim pacjentka po amputacji. To nieuleczalnie chora na raka piersi Cecilie. Jej ciało wyniesiono na piedestał i odwzorowano w formie posągu, by zwiększyć świadomość społeczną na temat różnych nowotworów. To pierwszy taki przypadek w historii.
-
Chcesz przesunąć moment pojawienia się miesiączki? Nie korzystaj z recept online na leki hormonalne - radzi lekarka
"W sezonie letnim zgłasza się do 10 pacjentek, które potrzebują przesunąć moment pojawienia się miesiączki. W innych terminach w ciągu roku kobiety proszą o pomoc głównie, jeśli zajdzie taka potrzeba podczas różnych wydarzeń w życiu, takich jak ślub, wesele, ważna uroczystość albo wyjazd na urlop" - mówi nam lekarka z Warszawy, która od wielu lat prowadzi gabinet ginekologiczny i ostrzega przed korzystaniem z internetowych narzędzi umożliwiających automatyczne wystawianie recept na środki hormonalne.
-
Co radzi ginekolog w sprawie depilacji miejsc intymnych i noszenia bielizny podczas upałów? [WYWIAD]
"Często zauważam u pacjentek otarcia w okolicach zgięć pachwinowych. W tych miejscach zwykle rozwija się zapalenie mieszków włosowych. U niektórych kobiet tworzą się podskórne grudki i guzki. Wiele osób boi się, że to może być rak, a zwykle to wina tego, że panie wtarły sobie bakterie pod skórę, co doprowadziło do stanu zapalnego" - zdradził w rozmowie z serwisem Zdrowie.gazeta.pl dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, który od 30 lat jest ginekologiem.
-
Ma długie wąsy i więcej zakończeń nerwowych niż penis. To warto wiedzieć o łechtaczce
Aż trudno uwierzyć, że budowie łechtaczki, a w efekcie jej znaczeniu dla kobiecej satysfakcji seksualnej, świat przyjrzał się staranniej dopiero w XXI wieku. Wcześniej łechtaczka nazywana była guziczkiem czy mikropenisem, a w rzeczywistości okazała się całkiem sporym narządem.
-
Jak zrobić test ciążowy? Poznaj jego rodzaje i dowiedz się, jak wykonać każdy z nich [test z krwi, strumieniowy i online]
Jak zrobić test ciążowy? W chwili, gdy spóźnia Ci się okres lub niespodziewanie pojawiają się poranne mdłości, na pewno rozważasz możliwość zajścia w ciążę. Dowiedz się, jak wykonać test i które jego wersje są dostępne.