Zdrowie kobiety - zdjęcia i wideo
-
Ma długie wąsy i więcej zakończeń nerwowych niż penis. To warto wiedzieć o łechtaczce
Aż trudno uwierzyć, że budowie łechtaczki, a w efekcie jej znaczeniu dla kobiecej satysfakcji seksualnej, świat przyjrzał się staranniej dopiero w XXI wieku. Wcześniej łechtaczka nazywana była guziczkiem czy mikropenisem, a w rzeczywistości okazała się całkiem sporym narządem.
-
Jak zrobić test ciążowy? Poznaj jego rodzaje i dowiedz się, jak wykonać każdy z nich [test z krwi, strumieniowy i online]
Jak zrobić test ciążowy? W chwili, gdy spóźnia Ci się okres lub niespodziewanie pojawiają się poranne mdłości, na pewno rozważasz możliwość zajścia w ciążę. Dowiedz się, jak wykonać test i które jego wersje są dostępne.
-
Ćwiczenia w ciąży - sprawdź, jak utrzymać formę, spodziewając się dziecka
Ćwiczenia w ciąży to świetny sposób na to, by utrzymać ogólną formę fizyczną, a także poprawić swoje samopoczucie. Zobacz, na jaką aktywność powinnaś postawić, spodziewając się dziecka.
-
Jak zajść w ciążę? Co trzeba wiedzieć planując ciażę?
Jak zajść w ciążę? Wraz z partnerem staracie się o dziecko, ale nie wiecie, czy robicie absolutnie wszystko, by Wasz zapał nie poszedł na marne? Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas planowania powiększenia rodziny.
-
Witaminy dla kobiet: po jakie witaminy sięgać dla wzmocnienia organizmu i pięknego wyglądu?
Witaminy dla kobiet okazują się cenną pomocą, gdy w organizmie pojawiają się niedobory. Dowiedz się, po jakie witaminy sięgać, by wzmacniać odporność i dbać o dobrą kondycję skóry, włosów i paznokci.
-
Kiedy zrobić test ciążowy? Wybierz najlepszy moment i postaw na wiarygodne dane
Kiedy zrobić test ciążowy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które starają się o dziecko lub po prostu chciałyby ustalić, czy mają go oczekiwać. Sprawdź, w którym momencie powinnaś wykonać test, by mieć pewność co do jego wiarygodności.
-
Sprawa śmierci 37-letniej pani Agnieszki. Jest zdecydowanie za wcześnie na wydawanie wyroków
Śmierć kolejnej kobiety wiązana z drakońskim prawem antyaborcyjnym w Polsce wstrząsnęła opinią publiczną. Zdaniem wielu specjalistów należy jednak przynajmniej do poznania wyników sekcji zwłok wstrzymać się z szukaniem winnych i ferowaniem wyroków. Ta historia nie jest wcale tak oczywista, jak sprawa 30-letniej Izabeli z Pszczyny.
-
Pierwsza wizyta u ginekologa - co trzeba o niej wiedzieć?
Pierwsza wizyta u ginekologa może być powodem stresu. Pamiętajmy jednak, że regularne wizyty u tego specjalisty pomogą nam w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyjaśniamy między innymi kiedy powinna odbyć się pierwsza profilaktyczna wizyta u ginekologa i jak ona przebiega, czym zajmuje się ginekolog dziecięcy i na jakie pytania warto się przygotować.
-
Wynik testu ciążowego - jak prawidłowo odczytać?
Na wynik testu ciążowego z niecierpliwością oczekują kobiety aktywne seksualnie, którym spóźnia się miesiączka. Obecnie w sprzedaży dostępne są domowe testy wykrywające ciążę już kilka - kilkanaście dni po zapłodnieniu. Jednak czy faktycznie są one wiarygodne? Wyjaśniamy jak prawidłowo odczytać wynik testu ciążowego, co oznacza brak ciąży przy pozytywnym wyniku i brak miesiączki przy negatywnym.
-
Jak liczyć tygodnie ciąży? Cztery metody na obliczenie momentu zapłodnienia
Jak liczyć tygodnie ciąży? Nad ta kwestią pewnie zastanawia się wiele przyszłych mam, które chcą dowiedzieć się, kiedy nastąpi poród. Jednak wiek ciąży to również istotna informacja dla lekarza, który w ten sposób może ocenić prawidłowy rozwój płodu.
-
Produkty, które obniżają ciśnienie krwi. Co warto włączyć do diety
-
Jak rozpoznać nimfy kleszczy? Często się je myli z... pieprzykami
-
Przeciętna pielęgniarka w Polsce ma 53 lata, umiera 8 lat później. Niedługo może ich zabraknąć
-
Skąd się wzięło tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci? Wyjaśniamy, co może być przyczyną
-
Pomogą się obudzić. Poprawią koncentrację i nastrój. Naturalne dopalacze - najlepszy pomysł na poranek?
- "To nie starość, to choroba". 10 wczesnych objawów alzheimera
- Zaglądaj do sedesu dla własnego dobra. Kompendium wiedzy o kupie
- PH moczu: jak wygląda badanie? Co oznacza wysokie pH moczu?
- Ile jajek można jeść dziennie bez obaw o zdrowie serca
- Nadziąślak. Niegroźna zmiana w jamie ustnej, która może być sygnałem m.in. niedoboru witamin
-
Ćwiczenia po porodzie - kiedy zacząć? Jaka aktywność będzie wskazana po ciąży?
Ćwiczenia po porodzie pozwalają kobiecie wrócić do formy sprzed ciąży, a także pozbyć się jej następstw, takich jak nadprogramowe kilogramy. Są również inne skutki zmian, zachodzących w organizmie ciężarnej, z którymi warto jak najszybciej się uporać. Sprawdź, kiedy możesz rozpocząć pierwsze ćwiczenia i jak powinien wyglądać dobrze zaplanowany trening.
-
Nadchodzi menopauza? Uważaj, co jesz! Coraz trudniej schudnąć, coraz łatwiej przytyć
Odpowiednia dieta będzie niezawodną sojuszniczką podczas menopauzy. Wolniejszy metabolizm i niższe zapotrzebowanie kaloryczne nie oznaczają przecież, że masz się głodzić. Trzeba po prostu wybierać dobrze.
-
Mama i dziecko czują się dobrze. Szczęśliwy finał sprawy zgwałconej Oli
Był żeński personel i przyjazna atmosfera, w dodatku w państwowym szpitalu. Obyło się bez powikłań i komplikacji. Ola jest już szczęśliwą mamą. Co z kobietami, które znajdą się w podobnej sytuacji? Na razie nie mamy dobrych wieści, ale pojawiła się szansa na rozwiązania systemowe.
-
Szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy - co realnie zmienia refundacja?
Od listopada w Polsce Cervarix, jedna z zarejestrowanych szczepionek przeciw HPV, została objęta częściową refundacją. Co to oznacza dla zdrowia Polek i profilaktyki raka szyjki macicy w naszym kraju? Niewiele, ale podobno będą podejmowane kolejne działania, by gonić uciekającą Europę.
-
Wahania nastroju i kobieta dojrzała. Wszystkiemu winna menopauza?
Hormonalna burza w okresie menopauzy wpływa na niemal wszystkie aspekty życia. Drażliwość, smutek, problemy z koncentracją, niepokój to częste problemy. Nieprawda, że tak ma być i nic się na to nie da poradzić.
-
Owulacja - objawy, ile trwa. Czy można określić czas owulacji
Jednym z kluczowych etapów cyklu menstruacyjnego jest owulacja, inaczej zwana jajeczkowaniem. Warto wiedzieć, jak przebiega ten proces, ile trwa owulacja i w jaki sposób ją rozpoznać z jak największą dokładnością.
-
Wystarczyły trzy godziny, by odmienić los Oli. Pomogli czytelnicy Gazeta.pl
Jesteście mistrzami świata w pomaganiu. Potrzebowaliście trzech godzin, by rozwiązać poważny problem Oli, ciężarnej ofiary gwałtu. To zaszczyt dla was pracować.
-
"Za życiem" nie działa. Miażdżący raport NIK
Miało być najnowocześniejsze, kompleksowe wsparcie rodziny. Ostał się niemal wyłącznie jednorazowy zasiłek, w dodatku zaskakująco rzadko wypłacany. Raport Najwyższej Izby Kontroli dobitnie dowodzi hipokryzji władzy, ktora twierdzi, że chce chronić ludzkie życie na każdym jego etapie. Niestety, szczególna opieka nad kobietą i chorym płodem w Polsce najczęściej ogranicza się do decyzji - nie przerywać ciąży.
-
Kobiecy zawał wygląda inaczej - jak go rozpoznać i co robić?
Anatomicznie męskie i kobiece serca się nie różnią. Zawały jednak tak. To znany fakt, a jednak wciąż kobiety z zawałem trafiają do lekarza później niż mężczyźni. Dowiedz się, kiedy podejrzewać kobiecy zawał i co robić, by poprawić rokowania. Czas jest kluczowy dla konsekwencji niedokrwienia serca. Szybkie wdrożenie właściwego leczenia pozwala ochronić większy obszar mięśnia sercowego przed martwicą.
-
Kręta droga do ginekologa. Lata płyną, problemy wciąż te same
W pandemii statystyki są gorsze, ale wcześniej też było źle. Ponad trzy miliony Polek chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku lub wcale. Umierają przedwcześnie, chociaż wcześnie rozpoznane nowotwory kobiece są uleczalne. Ta prawda jednak nie dociera.