REDAKCJA - O NAS

Hej! Jeśli chcesz się z nami skontaktować, podzielić ciekawym materiałem, opinią lub uwagą, na wszelką korespondencję czekamy pod adresem zdrowie@agora.pl.

Poznajcie zespół Zdrowie Gazeta.pl

Eliza Doleca

Dziennikarka serwisu Zdrowie Gazeta.pl. Od ponad 20 lat zajmuje się tematyką zdrowotną i medyczną. Od 10 lat związana z wydawnictwem Agora. Wcześniej autorka w miesięcznikach: Focus, Żyjmy dłużej, M jak mama i w Wirtualnej Polsce. Debiutowała w prasie lokalnej, w czasopiśmie samorządowym Jastrząb w Jastrzębiu Zdroju.Uważa się za niebywałą szczęściarę, bo praca jest jej niesłabnącą miłością.Pomysłodawczyni i współautorka cyklu historycznego Pogromcy chorób, który powstał podczas pandemii COVID-19 ku pokrzepieniu serc i nauce. Ma przypominać, że człowiek bywa bezradny wobec natury, ale też może więcej, niż zazwyczaj sądzimy. Prywatnie mama Zosi, Dorotki i Ksawerego. Bajkopletka, autorka Kruszynki z Piaskowej Krainy. Przed laty wydała powieść pt. Impotent, która nie jest ani świerszczykiem dla dorosłych, ani poradnikiem medycznym. Eliza otrzymała nagrodę za Waleczne Serce w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2022.

Anna Kurek

Dzienniarka serwisu Zdrowie Gazeta.pl. Specjalizuje się w tematach medycznych i zdrowotnych. Absolwentka studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilku lat związana z Agorą. Specjalizuje się w tekstach o szeroko rozumianej tematyce zdrowotnej. Śledzi najnowsze odkrycia i badania medyczne. W przystępny sposób objaśnia skutki i znaczenie badań naukowych. Z pasją obala mity zdrowotne. Zajmuje się również profilaktyką i tematami prozdrowotnymi.Pracowała także w wydawnictwach specjalistycznych, gdzie była redaktorem publikacji o ochronie roślin. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilka lat związana z AgorąJej pasją są podróże, także te nieduże, wędrówki po górach, uwielbia rodzinny Beskid Wyspowy oraz koty.

Adres redakcji:

ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa
tel. (0 22) 55 56 790

email: zdrowie@agora.pl