Artykuły

 • Ustawa "Za życiem" - o czym mówi, kogo dotyczy?

  Ustawa "Za życiem" - o czym mówi, kogo dotyczy?

  Ustawa "Za życiem" to ustawa, w której określone są uprawnienia, jakie mają kobiety w ciąży, a także rodziny w zakresie porodu oraz opieki nad dzieckiem. W ustawie opisane są także przywileje, jakie przysługują rodzicom, których dziecko jest śmiertelnie chore lub urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi. Jakie uprawnienia wiążą się z tą ustawą? Komu przysługują te uprawnienia i jak można się o nie starać?

 • Hexen (narkotyk) - jaki ma wpływ na zdrowie?
 • Narkotyki - narkotykowy słownik pojęć slangowych

  Narkotyki - narkotykowy słownik pojęć slangowych

  W kręgach narkotykowych zazwyczaj zamiast powszechnie znanych i używanych nazw narkotyków oraz pojęć z nimi związanych używane są pojęcia slangowe. Często takie slangowe zwroty budzą niepokój u rodziców, którzy słyszą, jak takim językiem porozumiewają się ich dzieci. Trzeba być czujnym, uważnie obserwować zachowanie dziecka i szczerze porozmawiać z nim na temat narkotyków.

 • Rybiki cukrowe - czym są, czy są szkodliwe, jak je zwalczać?

  Rybiki cukrowe - czym są, czy są szkodliwe, jak je zwalczać?

  Rybiki cukrowe, nazywane także srebrzykami, to drobne szkodniki, które pojawiają się w naszych mieszkaniach. Żywią się resztkami jedzenia, papierem, a także owadami. Nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, ale mogą niszczyć dokumenty, książki i inne papierowe przedmioty. Gdzie najczęściej pojawiają się rybiki? Jak pozbyć się tych insektów z domu?

 • Niewydolność serca a koronawirus