Artykuły

 • Hexen (narkotyk) - jaki ma wpływ na zdrowie?
 • Narkotyki - narkotykowy słownik pojęć slangowych

  Narkotyki - narkotykowy słownik pojęć slangowych

  W kręgach narkotykowych zazwyczaj zamiast powszechnie znanych i używanych nazw narkotyków oraz pojęć z nimi związanych używane są pojęcia slangowe. Często takie slangowe zwroty budzą niepokój u rodziców, którzy słyszą, jak takim językiem porozumiewają się ich dzieci. Trzeba być czujnym, uważnie obserwować zachowanie dziecka i szczerze porozmawiać z nim na temat narkotyków.

 • Rybiki cukrowe - czym są, czy są szkodliwe, jak je zwalczać?

  Rybiki cukrowe - czym są, czy są szkodliwe, jak je zwalczać?

  Rybiki cukrowe, nazywane także srebrzykami, to drobne szkodniki, które pojawiają się w naszych mieszkaniach. Żywią się resztkami jedzenia, papierem, a także owadami. Nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, ale mogą niszczyć dokumenty, książki i inne papierowe przedmioty. Gdzie najczęściej pojawiają się rybiki? Jak pozbyć się tych insektów z domu?

 • Niewydolność serca a koronawirus
 • Rojenie mrówek, czyli mrówcze gody, tworzenie mrówczych kolonii

  Rojenie mrówek, czyli mrówcze gody, tworzenie mrówczych kolonii

  Życie seksualne mrówek, ich rójka oraz to, co dzieje się w następstwie, to bardzo fascynujący proces. Rojenie mrówek w Polsce, w zależności od gatunku, odbywa się od kwietnia do października. Podczas rojenia mrówkom rosną skrzydła dzieki czemu mogą odbyć loty godowe. Po zapłodnieniu samice opadają na ziemię po to, by złożyć jaja i założyć nową kolonię, zaś samce umierają.