Najnowsze artykuły
-
Mają nieprzyjemny zapach i swędzą? To może być początek grzybicy stóp
Grzybica stóp nazywana jest też stopą sportowca lub atlety, ponieważ sprzyjają jej długie chodzenie w przepoconym obuwiu, wilgoć i ciepło oraz łatwiej jest zarazić się we wspólnej szatni czy na basenie. Często współwystępuje z grzybicą paznokci. Za infekcję odpowiadają grzyby z rodzaju Trichophyton. Jakie są objawy zakażenia?
-
Wzdęcia i ból brzucha po truskawkach. Kiedy musimy z nich zrezygnować?
Pyszne i niskokaloryczne truskawki to królowe wiosenno-letniego sezonu. Niestety, bywa że szkodzą, ponieważ należą do owoców zawierających związki silnie alergizujące. Niekiedy też ból brzucha po truskawkach jest oznaką nietolerancji pokarmowej. Komu zatem truskawki mogą zaszkodzić?
-
Czego nie ubierać do lasu? Te kolory mogą przyciągać owady! Przed spacerem warto zadbać o te szczegóły
Uporczywe kleszcze, komary i muchy zna niemal każdy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co nakłania owady do rozgoszczenia się na naszej skórze. Jak się okazuje, wabikiem może być nie tylko temperatura czy zapach, ale także... kolory naszej odzieży. Bogata gama barwnych ubrań wybieranych na spacer w lesie, nie zawsze jest zatem najlepszym pomysłem.
-
Masz takie ugryzienia na skórze? To mogą być meszki. Użyj tej domowej i prostej mikstury
Nic nie psuje humoru tak jak atak całego stada meszek w spokojny, letni wieczór. Te uciążliwe owady skutecznie zniechęcają do długich, wieczornych spacerów. Szkoda jednak z nich rezygnować, dlatego lepiej przygotować domowy środek, który odstraszy szkodniki na dobre.
-
Leczenie zatrucia muchomorem sromotnikowym będzie możliwe? Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia
Muchomor sromotnikowy przez grzybiarzy często mylony jest z gąską, kanią, gołąbkiem, czy dziko rosnącą pieczarką. Niestety błąd nierzadko kończy się śmiercią, dlatego naukowcy nie ustają w poszukiwaniu antidotum, które ma pomóc w odzyskaniu zdrowia. Kilka dni temu pojawiła się publikacja naukowa, która daje dużo nadziei na przełom.
-
W metryce widnieje już 70-tka? Najwyższy czas, by zamienić jogurt naturalny na lepszy dla produkt
Wraz z wiekiem zmieniają się wymagania organizmu. To, co służy dwudziestolatkom, nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem wśród emerytów. Jednakże ten produkt sprawdza się u wszystkich, a swoich miłośników ma w każdej grupie wiekowej. Jego dodatek w codziennej diecie pozytywnie wpłynie na zdrowie.
-
Co pić przy cukrzycy? Lista napojów, która obniżą poziom cukru we krwi. Wprowadź je do diety
Najbezpieczniejszym napojem dla diabetyków jest czysta woda. To jednak nie oznacza, że nie mogą pić niczego innego. Kluczem jest umiar oraz sprawdzanie zawartości węglowodanów w napojach.
-
Kora z brzozy - jak wpływa na zdrowie i w jaki sposób jej używać? Czym jest betulina?
Brzoza była przed wiekami uważana za święte drzewo i symbol życia. Wierzono, że umieszczenie gałązek w domu ochroni mieszkańców przed piorunami, burzą, czy gradem. Ceniona była również w medycynie. Mimo upływu lat naukowcy nieustannie prowadzą badania, a z których wynika, że kora brzozy ma bardzo dobry wpływ na zdrowie.
-
Jak obniżyć cholesterol? Najskuteczniejsze są dwie podstawowe zasady. Wymagają jednak samozaparcia
Coraz więcej Polaków ma problem z za wysokim cholesterolem. Niewątpliwy wpływ ma na to nasz tryb życia. Nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu i papierosów oraz brak ruchu to najwięksi winowajcy problemów ze zdrowiem. Warto więc wiedzieć, jak obniżyć cholesterol. Choć wymaga to samozaparcia, warto wdrażać te małe zmiany jak najszybciej.
-
Ile można schudnąć w miesiąc? Co zrobić, żeby pozbyć się tłuszczu z brzucha? Wskazówki
Ile kilogramów można bezpiecznie stracić w ciągu miesiąca? Eksperci podają przybliżone liczby, ale dokładna waga, jaką dana osoba może zrzucić w cztery tygodnie bez uszczerbku dla zdrowia, zależy od wielu czynników. Jakie rady mają dla nas dietetycy?
-
Drobna zmiana podczas snu wystarczy, by lepiej chronić serce i zapobiegać cukrzycy
-
Co pić przy cukrzycy? Lista napojów, która obniżą poziom cukru we krwi
-
Sygnały, po których poznasz, że cierpisz na Zespół Jelita Drażliwego (IBS)MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Po siedemdziesiątce odstaw jogurt, na rzecz tego zamiennika. Jest przepyszny
-
"To nie mój penis jest za mały, tylko jej pochwa za luźna". Pomogą konkretne pozycje
- Mają nieprzyjemny zapach i swędzą? To może być początek grzybicy stóp
- Czy truskawki mogą zaszkodzić? Kto nie powinien ich jeść?
- Zadbaj o kolory garderoby przed wyjściem do lasu. Niektóre przyciągają owady
- Przygotuj banalnie prosty spray na meszki. Ten zapach odstraszy je na dobre
- Czy będzie antidotum na zatrucie muchomorem sromotnikowym? Naukowcy wyjaśniają
-
Pomidory na śniadanie? Lepiej nie jeść ich na czczo! Skutki mogą być opłakane
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego warto zadbać, aby był on zdrowy, zbilansowany i jednocześnie smaczny. Najczęściej zajadamy się rano kanapkami - zwykle z sałatą, szynką, ogórkiem i pomidorem. Ten ostatni powinniśmy sobie jednak odpuścić. Spożycie pomidorów na czczo może mieć nieprzyjemne skutki. Dlaczego nie powinno się ich jeść rano?
-
Napój, który uwielbiają trenerki fitness. Podkręca metabolizm i oczyszcza organizm. Pij codziennie rano przed śniadaniem
Zielone koktajle to bogate w składniki odżywcze mieszanki owoców i warzyw. To coś więcej niż napój - to posiłek, który z powodzeniem zastąpi tradycyjne śniadanie i zaopatrzy w witaminy, minerały i energię na wiele godzin. W dodatku sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki, o ile nie przesadzimy ze słodkimi dodatkami.
-
W szkole byłeś kiepski z biologii? Sprawdź, czy w tym quizie pójdzie ci lepiej
To podstawowa wiedza z biologii. Zdobędziesz 10/10?
-
Lubisz jeść truskawki? Jeśli ich nie myjesz, w twoim mózgu mogą się właśnie rozwijać pasożyty
Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Pyszne, słodkie owoce stanowią świetną przekąskę w ciągu dnia. Przed zjedzeniem trzeba je jednak dokładnie umyć, w przeciwnym wypadku narażamy się na wiele nieprzyjemności zdrowotnych. Spożywanie niemytych owoców może prowadzić do zatrucia pokarmowego, a nawet do zakażenia tasiemcem. Czym jest bąblowica i w jaki sposób się objawia?
-
W oczach kryje się prawda. Te charakterystyczne objawy oznaczają problemy z wątrobą
O tym, że wątroba niedomaga, nie poinformuje nas ból. Choroba objawić się jednak może na wiele innych sposobów. Najłatwiej dostrzec je na twarzy chorego. Charakterystyczne symptomy nie powinny być ignorowane. Jeśli zauważysz u siebie któryś z nich, udaj się prędko do lekarza, może ci to ocalić zdrowie i życie. Jak można rozpoznać u siebie problemy z wątrobą?
-
Częste mycie skraca życie? Jest w tym ziarno prawdy. Lekarka apeluje, by myć tylko te miejsca na ciele
Choć wydawać by się mogło, że codzienna higiena jest wręcz normą to lekarze i naukowcy nie są co do tego przekonani. O ile częste mycie zębów, czy czesanie włosów jest jak najbardziej w porządku, tak zbyt częste kąpiele z dodatkiem silnych detergentów mogą być niekorzystne dla zdrowia i stanu skóry.
-
Rumień wędrujący - czy zawsze oznacza boreliozę? Łatwo go pomylić z czymś innym
Rumień wędrujący zawsze oznacza boreliozę. To objaw na podstawie którego lekarz stawia diagnozę. Przy czym trzeba pamiętać, że brak rumienia wędrującego nie wyklucza choroby. Oczywiście istnieją też pewne zmiany skórne, które mogą wyglądać podobnie, choć rumieniem wędrującym nie są.
-
Soplówka jeżowata - superfood czy jednak trucizna? Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie
Sporo osób po raz pierwszy usłyszało o tym grzybie na początku wiosny, gdy w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o jego rzekomym niszczącym wpływie na układ nerwowy. Sporo czasu zajęło nam sprawdzenie, jak to z tą soplówką jeżowatą jest. Wyniki jednak nie są zadowalające.
-
Owoce sezonowe, które powinieneś jeść garściami. Pozbędziesz się toksyn i pomożesz wątrobie
Nadszedł czas na świeże i pyszne owoce jagodowe, które warto polecić każdemu także z myślą o zdrowej wątrobie. Nie żałujmy sobie jagód, malin, żurawiny, winogron, a także owoców egzotycznych, takich jak cytrusy czy nawet owoce opuncji.
-
Dlaczego po kawie od razu biegniemy do toalety na "jedynkę" albo "dwójkę"? Naukowe wyjaśnienie
Już 4 minuty po wypiciu małej czarnej, także z mlekiem, bądź bezkofeinowej, sporo osób czuje przymus skorzystania z toalety. Na jednych napój działa moczopędnie, innym przychodzi spędzić czas na czymś większym. Skąd taka reakcja organizmu? Wydaje się, że wiemy.
-
Nigdy nie połykaj pestek tego owocu. Kryje się w nich trucizna, która może doprowadzić nawet do śmierci
Czereśnie to pyszny sezonowy owoc, którym zajadają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Zawiera wiele witamin i minerałów wspierających zdrowie. Ich pestki jednak nigdy nie powinny być spożywane. Kryjąca się w nich trująca substancja może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a w ostateczności nawet do śmierci. Na pestki jakich jeszcze owoców należy uważać?
-
Śpisz w ten sposób? Zwiększasz ryzyko cukrzycy, a nawet raka. Naukowcy zaskoczeni wynikami badań
To, że bezsenność i inne zaburzenia snu mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie, było jasne od dawna. Fakt, że warunki, w których śpimy, nawet przy pozornie prawidłowym śnie, mogą mieć niezwykle poważne konsekwencje, to już nowość. A wszystkiemu winny postęp cywilizacyjny.
-
Opuchnięte kostki po 60. roku życia. Kiedy obrzęki nóg zwiastują poważną chorobę?
Obrzęk oznacza, że w tkankach zaczyna gromadzić się płyn. Najczęściej opuchlizna dotyka nóg, lub samych kostek. Mimo iż obrzęki mogą dotyczyć każdego, to częściej jednak zdarzają się u starszych osób. Jakie zaburzenia objawiają się w ten sposób?
-
Obniża poziom cukru we krwi i wspiera metabolizm. Powinna się znaleźć w diecie każdego diabetyka
Chińczycy od setek lat przekonują o właściwościach zdrowotnych herbaty. I mają rację! Regularne spożywanie tego napoju niesie za sobą pozytywne dla organizmu człowieka skutki. Szczególnie osoby z zaburzeniami metabolicznymi takimi jak cukrzyca czy insulinooporność powinny wprowadzić ją do swojej codziennej diety. Która herbata najlepiej obniża poziom cukru we krwi?
-
Przyjmujesz te leki? Lepiej nie wychodź po nich na słońce. Zamiast złocistej opalenizny pojawią się plamy
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wiele osób planuje spędzanie urlopu nad morzem. Niezależnie od tego, czy chcemy wyjechać na polskie wybrzeże, czy też mamy zarezerwowany wypoczynek w egzotycznych kurorcie, jest jedna uniwersalna zasada. Jeśli przyjmujesz te leki, chroń się przed słońcem. Opalanie może mieć wówczas przykre konsekwencje.
-
Ostry ból głowy przy kaszlu. Czy może być objawem poważnej choroby?
Ból głowy wywołany kaszlem może być związany z infekcją, taką jak angina czy zapalenie migdałków lub zapalenie zatok. Nie są to jednak jedyne możliwe przyczyny tego typu bólu. Dlaczego głowa może nas rozboleć podczas kaszlu, a nawet kichania? Czy to groźny objaw?
-
Jaki masz rodzaj hemoroidów? Ustal to, by dobrać najskuteczniejsze leki
Objawy hemoroidów bywają wyjątkowo uciążliwe. Najczęściej próbujemy leczyć je samodzielnie, bo niełatwo z takim palącym, swędzącym czy nawet krwawiącym problemem, udać się do lekarza. Możesz wypróbować leki bez recepty i domowe sposoby, ale najpierw trzeba ustalić, jakie dokładnie hemoroidy masz i czy to na pewno one. Latwo je pomylić z innymi chorobami.
-
Jak szybko zbić wysokie ciśnienie? Czy ciepła kąpiel pomaga?
Wysokie ciśnienie krwi jest niebezpiecznym stanem, który grozi udarem i śmiercią. I nie są to puste słowa - statystyki pozostają nieubłagane. W Polsce z powodu nadciśnienia umiera rocznie ponad 90 tys. osób. Nadciśnienie to choroba, która wymaga długoterminowego leczenia. Co jednak zrobić, gdy nagle podskoczy nam ciśnienie krwi? Czy można zbić je domowymi sposobami?
-
Kleszcza nie było, rumienia też, a jest borelioza. Jak to możliwe?
Mniej więcej połowa osób niewątpliwie chorujących na boreliozę nie przypomina sobie ani ataku podstępnego pajęczaka, ani charakterystycznego rumienia, będącego sygnałem, że mogło dojść do groźnego zakażenia bakteriami - krętkami borrelii. Zapewne stąd krążące w sieci "informacje", że zarażamy się nie tylko od kleszcza, ale też od drugiego człowieka. Rzeczywiście?
-
Szybko się męczysz i odczuwasz problemy żołądkowe? Możesz mieć niedobór tej istotnej witaminy
Witamina B12 odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jeśli nie dostarczamy jej w odpowiednich ilościach, możemy odczuwać skutki niedoboru. Deficyt tej witaminy objawia się na wiele sposobów. Symptomy mogą być nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Jak rozpoznać u siebie niedobór wit. B12 i w jaki sposób go uzupełnić?