Najnowsze artykuły
-
Co to jest post przerywany? Zobacz na czym polega post 16 na 8!
Co to jest post przerywany i w czym pomoże ten rodzaj diety? Intermittent Fasting to metoda, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, tu króluje jednak szereg zasad, których należy przestrzegać. Okno żywieniowe to zaledwie kropla w morzu - natomiast efekty potrafią ekspresowo zaskoczyć.
-
Mukowiscydoza. Pola ma upragnione leki, ale końca dramatu chorych nie widać
Siedmiolatka, której Centrum Medyczne Karpacz konsekwentnie od kilku miesięcy odmawiało nowoczesnego leczenia ratującego życie, dostała upragnione leki w Poznaniu. Lekarze z tamtejszego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM nie mieli wątpliwości, że trzeba pomóc temu dziecku. Niestety, to odosobniony przypadek.
-
Cukrzyca ciążowa - jakie są objawy? Zwróć szczególnie uwagę na te trzy
Cukrzyca ciążowa często nie daje żadnych objawów lub tylko łagodne, takie na przykład jak większe niż zwykle pragnienie, częstsze oddawanie moczu oraz osłabienie. Objawy pozostają niezauważone, dopóki nie zrobimy badania krwi.
-
Jak schudnąć z twarzy? Te proste i sprawdzone sposoby pozwolą ci cieszyć się smukłą buzią
Podczas odchudzania często wykonujemy ćwiczenia na konkretne części ciała. Wzmacniamy mięśnie brzucha, wysmuklamy nogi czy talię. Jednak jak schudnąć z twarzy? To czasami wydaje nam się najtrudniejsze, a przecież to właśnie buzia jest naszą wizytówką. Sposobów jest kilka.
-
Czym jest trójkąt śmierci i dlaczego jest tak groźny? Pamiętaj o tym, zanim pomyślisz o wyciskaniu pryszczy
Wyciskanie niedoskonałości na twarzy często bywa niezwykle kuszące i trudno nam się powstrzymać. Jednak nie wszyscy wiedzą, że może mieć to nie tylko negatywne skutki dla naszej cery, ale i dla naszego zdrowia. Wszystko za sprawą tajemniczego terminu, jakim jest trójkąt śmierci.
-
Twoi znajomi noszą niepasujące do siebie skarpetki? Może to być związane ze świętem tych osób!
21 marca większość osób obchodzi pierwszy dzień wiosny. Jednak powodów do świętowania jest więcej. Tego dnia ustanowiono Światowy Dzień Zespołu Downa. Od 2005 roku organizowane są różne wydarzenia mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z dodatkowych chromosomem.
-
Ozempic przynosi uczucie sytości, ale są produkty spożywcze dające ten sam efekt
Ozempic pomaga schudnąć dzięki rozbudzaniu uczucia sytości. Ale niektóre pokarmy działają tak samo, nie grożąc przy tym skutkami ubocznymi. Czy jedzenie jest lekarstwem?
-
Odchudzanie znowu skończyło się porażką? Zrób te proste, tanie badania, może poznasz przyczynę
Im więcej nadprogramowych kilogramów, tym bardziej potrzebny jest solidny przegląd stanu zdrowia. Najczęściej tyjemy przez niewłaściwą dietę i brak ruchu. W odchudzaniu mogą jednak przeszkadzać konkretne choroby. Nawet dyskretne problemy zdrowotne nieraz pogłębiają się przez nieodpowiednio dobrany program zaradczy lub blokują utratę wagi. Nieraz odpowiedź daje już kilka prostych badań.
-
Jak schudnąć z brzucha i to w szybkim czasie? Spalanie tkanki tłuszczowej można przyspieszyć - byle z głową!
Idą wakacje, a to oznacza jedno - coraz więcej osób zaczyna myśleć o zmianie swojej sylwetki. Czy w ogóle da się schudnąć z brzucha w szybkim czasie? Samego brzucha się nie pozbędziemy, choć w mowie potocznej mówimy tak o oponce czy tkance tłuszczowej. Można za to postawić na spalanie miejscowe tkanki tłuszczowej. Jak spalić tłuszcz na brzuchu?
-
Jak zbić cholesterol domowymi sposobami? Zacznij od tej kluczowej zmiany w swoim życiu
Niestety, wysoki cholesterol nie tak łatwo obniżyć domowymi sposobami. Jednakże nie jest to niemożliwe, pod warunkiem, że poważnie zmienimy swoje nawyki. Przede wszystkim zapomnijmy o używkach, słodyczach i żywności wysokoprzetworzonej. Co jeszcze możemy dla siebie zrobić?
-
Jedzenie, które działa jak lek
-
To nie jest konkurs piękności, w którym ma wygrać ten, kto jest bardziej umierający
-
Co motywuje kobiety do pracy w branży motoryzacyjnej? [Podcast]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Odchudzanie znowu nie działa? 9 prostych i tanich badań pomoże znaleźć przyczynę
-
Pij ten napój przed snem. Wątroba ci za to podziękuje
- Post przerywany, czyli dieta IF. W czym pomoże ta metoda?
- Objawy cukrzycy ciążowej
- Jak schudnąć z twarzy? Proste sposoby na pozbycie się nadmiaru tłuszczu
- Wyciskanie pryszczy może być niebezpieczne. Wszystko przez trójkąt śmierci
- Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowe skarpetki to symbol tego święta
-
Nie chodzi tylko o mycie. Mastka, zapachy i wirusy, czyli higiena podczas seksu oralnego
Higiena i bezpieczeństwo podczas seksu oralnego powinny mieć kluczowe znaczenie. Z drugiej strony - czasem trudno znaleźć równowagę między konieczną ochroną zdrowia, a zabiegami, które odbierają nam poczucie intymności, a wręcz zahaczają o śmieszność. Widzieliście kiedyś maty dentystyczne? Niektóre źródła sugerują, że bez nich do seksu oralnego nie ma nawet co startować. Faktycznie? Jak to jest?
-
Kiedy to już otyłość, a nie oponka na brzuchu? Sprawdzisz to "metodą sznurka"
Masz figurę w kształcie jabłka czy gruszki? Badania pokazują, że ludzie, którzy mają większy obwód w talii są bardziej zagrożeni chorobami serca czy cukrzycą niż osoby o kształcie gruszki. Jak to można łatwo sprawdzić?
-
E-skierowania do sanatorium. Ma być szybciej i taniej. W życie wchodzi Rozporządzenie Ministra Zdrowia
Kierowanie pacjenta na leczenie uzdrowiskowe ma być łatwiejsze, szybsze i tańsze. Dlatego Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizację rozporządzenia, w myśl którego technologia zawita po raz kolejny do gabinetów lekarskich. Tym razem wdrożono e-skierowania do sanatorium. Przepisy wchodzą w życie dziś, 17 marca 2023 roku.
-
Co jeść i pić, żeby skutecznie oczyścić organizm na wiosnę? Można się zdziwić
Od lat toczy się dyskusja dotycząca "detoksykacji organizmu". Do pewnego momentu była wyłącznie sporem między klasyczną wiedzą naukową a światem podejrzanych procedur nienaukowych, nazywanych "medycyną niekonwencjonalną", które z medycyną nie mają nic wspólnego. Sporo jednak zmieniło się w tym zakresie, choćby w podejściu do głodówek. Dziś nawet lekarze w określonych okolicznościach patrzą na nie przychylniej. Zatem - jak oczyścić się skutecznie, zdrowo i bezpiecznie, wg aktualnych wytycznych?
-
Rubinki na skórze objawem poważnych chorób? Warto skontrolować wątrobę i trzustkę
Kiedyś punkty rubinowe traktowano wyłącznie jako wątpliwy problem estetyczny. Dziś lekarze uważniej przyglądają się naszej skórze i nam również to zalecają. Charakterystyczne czerowne punkciki na skórze same w sobie, faktycznie, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, że żadnych zmian naczyniowych, a do takich one należą, nie można bagatelizować, szczególnie wtedy, gdy naczyniaków nagle pojawia się sporo i towarzyszą im inne niepokojące objawy.
-
Z tą witaminą możemy mieć problem. Jakie są skutki przedawkowania?
- Splątanie, apatia, nawracające wymioty, bóle brzucha, wielomocz, polidypsja i odwodnienie to najczęściej obserwowane objawy kliniczne zatrucia witaminą D - wyjaśniają eksperci. Co jeszcze nam grozi, gdy przedawkujemy witaminę D?
-
Pijesz ten napój na czczo? Robisz błąd! Skutki mogą być fatalne
Spożywanie alkoholu na czczo lub na pusty żołądek, czyli co najmniej osiem godzin od ostatniego posiłku może prowadzić nawet do śmierci. Toksyczne działanie tej używki odczuwalne jest nie tylko w układzie trawiennym. Lekarze alarmują, aby nie lekceważyć wpływu alkoholu na zdrowie i życie.
-
Masz problem z jelitami? Zjedz ten rodzaj kaszy, a odczujesz różnicę
Problemy z jelitami bardzo często związane są z niewłaściwą dietą. Kiedy odczuwamy nieprzyjemne dolegliwości, czasem wystarczy zmienić nawyki żywieniowe lub wprowadzić do codziennego menu konkretny produkt. Przykładem jest kasza, ceniona za prozdrowotne właściwości.
-
Czy lekarz może odmówić przyjęcia pacjenta bez maseczki? "Ludzie się pukają w czoło, bo COVIDa nie ma"
Pomimo zniesienia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczki w placówkach medycznych. Przepisy te zostały przedłużone do końca marca 2023 roku. Jednak zdarza się, że zapomnimy kupić maseczkę, udając się do przychodni. Czy lekarz ma prawo odmówić przyjęcia pacjenta?
-
Cukier na czczo - jaka jest norma? Wysoki cukier daje trzy widoczne objawy
Wzrost stężenia glukozy we krwi rano (na czczo) do wartości przekraczającej górną granicę zalecanego zakresu nosi nazwę hiperglikemii porannej. Jakie daje objawy i czy może być groźna dla zdrowia i życia?
-
Pacjent wyskoczył przez okno. Blisko dwie godziny leżał na przyszpitalnej wiacie. "Znieczulica"
W niedzielę w szpitalu w Świebodzinie (woj. lubuskie) doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pacjentów wyskoczył przez okno. Dopiero po kilku godzinach odnaleziono go półprzytomnego przyszpitalnej wiacie.
-
Co pić na wątrobę? Ten napój pij przed snem, aby ją wspierać
Jedzenie w pośpiechu, nadużywanie alkoholu lub uboga w składniki mineralne dieta mogą być wyczerpujące dla wątroby. Narząd ten pracuje na najwyższych obrotach, by oczyszczać organizm z toksyn, dlatego warto wspierać regenerację wątroby.
-
Druga młodość czy czas na szybkie numerki... do doktora? Mężczyzna 50+ bez owijania w bawełnę
Pół wieku to nie koniec świata. Jeśli do tej pory nie doprowadziłeś swojego organizmu do ruiny, a teraz weźmiesz się za siebie i zrozumiesz, że niewiele grzechów zdrowotnych rzeczywiście uchodzi bezkarnie, wiele dobrego przed tobą.
-
Przepis na sok z pędów sosny. Lekarstwo naszych babć na kaszel i przeziębienie
Szybkimi krokami zbliża się maj i czas zbioru młodych pędów sosny, z których możemy zrobić słodki syrop. Przyda się potem na jesienno-zimowe przeziębienia.
-
Nadmiar witaminy D. Objawy łatwo pomylić z innym schorzeniem. Lepiej to sprawdź
Łykasz tabletki z witaminą D? Zwróć uwagę na dawki. Łatwo bowiem przesadzić i doprowadzić do zatrucia organizmu. Na jakie objawy zwrócić uwagę?
-
Od jakiego poziomu cukru we krwi zaczyna się cukrzyca? Zwróć uwagę zwłaszcza na tzw. stan przedcukrzycowy
Kiedy lekarz skieruje nas na badania krwi, a w panelu pojawia się także, kontrola poziomu cukru zastanawiamy się, jakie są normy. Zwłaszcza kiedy otrzymamy już wyniki i są dość niepokojące. Podwyższone wartości sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się, od jakiego poziomu cukru we krwi zaczyna się cukrzyca.
-
Co powoduje biegunkę cukrzycową? Za nieprzyjemnymi dolegliwościami stoi ten problem
Biegunka cukrzycowa może występować na przemian z zaparciami. Problemy te wynikają z cukrzycowej neuropatii autonomicznej. Choć ta kwestia brzmi zawile, to postaramy się nieco przybliżyć przyczyny oraz formę leczenia wspomnianego schorzenia.
-
Co wypić wieczorem, żeby rano się wypróżnić? Wprowadź to w życie, a unikniesz dokuczliwych zaparć
Zaparcia to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jest jednak sposób na pozbycie się dokuczliwych dolegliwości. Wystarczy zastosować się do poniższych zasad żywienia, by odzyskać spokój i podreperować zdrowie.
-
Czy imbir podnosi ciśnienie? Może mieć korzystny wpływ na tę grupę ludzi
Imbir ma wiele właściwości prozdrowotnych. Wokół tej rośliny powstało także wiele niesprawdzonych teorii. Dlatego, jeśli zastanawiacie się, czy imbir podnosi ciśnienie, to informujemy, że postanowiliśmy przeanalizować to zagadnienie pod kątem naukowym.
-
Prosaki - usuwać? Nie usuwać? Na pewno nie róbcie tego w domu
Prosak (milia) wydaje się charakterystyczną zmianą na skórze, trudną do pomylenia z czymś innym, a jednak zdarzają się błędne, samodzielne diagnozy, więc kiedy "coś dziwnego" pojawia się na skórze, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem i upewnić, co to takiego. Kiedy i jak usuwać prosaki i czy w ogóle trzeba to robić?