Rynek

 • W krakowskim NEO Hospital przeprowadzono pierwszy w Polsce zabieg leczenia endometriozy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

  W krakowskim NEO Hospital przeprowadzono pierwszy w Polsce zabieg leczenia endometriozy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

  Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa NEO Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości CarnaLife Holo i robota chirurgicznego da Vinci. Pacjentka, która przez lata odczuwała ogromny ból, obecnie czuje się bardzo dobrze i cieszy się nową jakością życia. Na endometriozę cierpi aż 2 mln Polek!

 • Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?Woda alkaliczna, która wspiera cele treningowe

  Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?Woda alkaliczna, która wspiera cele treningowe

  Regularne treningi, dieta dopasowana do potrzeb osoby trenującej, to tylko niektóre elementy składające się na sukces, jakim jest uzyskanie wymarzonej sylwetki. Ważnym elementem jest także regeneracja, na którą składa się odpowiednia ilość snu, odpoczynku i przerw pomiędzy jednostkami treningowymi. Do tej układanki należy dołożyć jeszcze odpowiednie nawodnienie - zarówno podczas samego treningu, jak i w ciągu całego dnia. A po jaką wodę powinny sięgać osoby aktywne fizycznie, aby utrzymywać swój organizm w stanie równowagi i wspomagać osiągnięcie celów treningowych?

 • Zawsze w formie, zawsze ze smakiem!Herbatki funkcjonalne Big Active

  Zawsze w formie, zawsze ze smakiem!Herbatki funkcjonalne Big Active

  Herbatki funkcjonalne Big Active to idealny sprzymierzeniec w dbałości o dobrą formę. Te suplementy diety zawierają wiele składników aktywnych, wspierających utrzymanie odpowiedniej wagi, przemianę materii czy też naturalne oczyszczanie organizmu. Linia zawiera trzy warianty, spośród których łatwo wybrać ten najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb: 4 x Super Slim, Active Burn i Detox. Herbatki funkcjonalne Big Active to nie tylko pomoc dla wszystkich, którzy dbają o smukłą sylwetkę i dobre samopoczucie. To także pyszny smak! Warto po nie sięgnąć, by przejść przez odchudzanie czy detoks w owocowym stylu.

 • MARYWILSKA 44 na zdrowie!

  MARYWILSKA 44 na zdrowie!

  W niedzielę (15 maja) na terenie parkingu Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Wydarzeniu pod hasłem "MARYWILSKA 44 na zdrowie!" będą towarzyszyć także atrakcje dla dzieci. Akcja prozdrowotna trwać będzie od 9 do 17.

 • Jaki jest twój powód, by pomagać? Nowa kampania Fundacji DKMS #10tysięcypowodów

  Jaki jest twój powód, by pomagać? Nowa kampania Fundacji DKMS #10tysięcypowodów

  Pomimo że w polskim rejestrze Dawców szpiku znajduje się już ponad 2 miliony osób, a 84 proc. Polaków[1] deklaruje, że chętnie pomaga innym, znalezienie zgodnego Dawcy to wciąż wyzwanie, z którym codziennie mierzą się tysiące chorych na całym świecie. W Polsce nadal co piąty cierpiący na nowotwory krwi nie znajduje swojego "bliźniaka genetycznego", a dla niektórych osób zmagających się z chorobą, przeszczep szpiku to jedyna szansą na dalsze, zdrowe życie. Fundacja DKMS w swojej najnowszej kampanii, postanowiła zapytać Polaków, dlaczego warto pomagać i jakie są ich powody niesienia dobra. Wraz z ambasadorką akcji Alicją Bachledą-Curuś, Fundacja DKMS zachęca do dzielenia się swoją historią i inspirowania innych.

 • Fundacja Hospicjum Onkologiczne i agencja reklamowa Grey Group Poland po raz kolejny poruszają trudny temat jakim jest umieranie.
 • Czy Polacy boją się badań klinicznych?Raport 'Świadomość Polaków na temat badań klinicznych - Pratia 2022'

  Czy Polacy boją się badań klinicznych?Raport "Świadomość Polaków na temat badań klinicznych - Pratia 2022"

  Choroby układu krążenia, układu trawiennego, nowotwory dotykają coraz większą część populacji. Mimo przyspieszającego rozwoju medycyny na wiele z nich wciąż brakuje skutecznych terapii. Do rejestracji nowych leków niezbędne są badania kliniczne. Dostęp do najnowocześniejszych terapii chciałby mieć każdy, jednak do wzięcia udziału w ściśle kontrolowanych badaniach byłaby skłonna tylko co druga osoba. Czy brak rzetelnej wiedzy wśród pacjentów opóźnia proces rejestracji leków ratujących i poprawiających komfort ich życia? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje Pratia, która publikuje pierwszy w Polsce raport dotyczący świadomości Polaków na temat badań klinicznych.

 • Covid assistance - unikatowy produkt na rynku ubezpieczeń w Polsce

  Ochrona - to słowo słyszymy w wielu różnych kontekstach kilka razy dziennie. Maseczki, szczepionki, dystans społeczny to tylko niektóre z elementów, która mają nam ją zapewnić. Jednak wiemy, że wystarczy niefortunne spotkanie, zbieg okoliczności czy chwila zapomnienia, aby wirus, którego obawia się cały Świat zagościł w naszym organizmie. Na trudne chwile choroby, izolacji oraz kwarantanny Ubezpieczenia Zdalnie we współpracy z TU Europ Assistance przygotowały wyjątkowy pakiet COVID Assistance. Na podstawowe pytania o produkt odpowiada Magdalena Huczek - ekspert ds. ubezpieczeń, założycielka Ubezpieczeniazdalnie.pl

 • Wygraj wyścig z czasem w SM. Wybierz najszybszą ścieżkę do diagnozy

  Wygraj wyścig z czasem w SM. Wybierz najszybszą ścieżkę do diagnozy

  Powstał portal stoper.SM wspierający pacjentów i lekarzyna wczesnym etapie diagnozy stwardnienia rozsianego. W Polsce nadal zbyt długo czeka się na potwierdzenie rozpoznania stwardnienia rozsianego i wdrożenie terapii. Skrócenie czasu oczekiwania przez pacjenta na postawienie diagnozy stało się szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19, która przyczyniła się do powstania długu zdrowotnego również w obszarze stwardnienia rozsianego. W trosce o przyspieszenie czasu potrzebnego do diagnozy uruchomiono portal stoper.SM, będący odpowiedzią na oczekiwania osób, które znajdują się na początku procesu diagnostycznego w kierunku stwardnienia rozsianego i które poszukują praktycznych wskazówek jak szybko oraz skutecznie poruszać się po systemie opieki zdrowotnej w Polsce. W serwisie znalazły się również treści adresowane do lekarzy, zawierające informacje nt. typowych i niespecyficznych objawów, ośrodków specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu oraz omówienie wybranych przypadków stwardnienia rozsianego na podstawie historii pacjentów.

 • 3M i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann CORE

  3M i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann CORE

  Łączymy naukę, technologię i kompleksowe rozwiązania oferując nowe możliwości w opiece nad pacjentami. Rozwojowi opieki zdrowotnej towarzyszy wprowadzanie nowoczesnych technologii diagnozowania i osłuchiwania pacjentów. Aby zaspokoić rosnące wymagania branży, 3M Littmann i Eko nawiązały współpracę, której efektem jest połączenie technologii stetoskopów 3M Littmann z zaawansowanymi innowacjami cyfrowymi Eko. Stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zyskał popularność wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych[1], został wprowadzony obecnie też na rynek polski. Średnia ocena produktu 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Amazon w Stanach Zjednoczonych, stan na 10 marca 2021 r.

 • Hiperurykemia - co należy wiedzieć?

  Hiperurykemia - co należy wiedzieć?

  O hiperurykemii mówimy niewiele. Niesłusznie - jest ona niezależnym istotnym czynnikiem rozwoju wielu chorób. Dlatego tak ważne jest dbanie o profilaktykę, oznaczanie stężenia kwasu moczowego i dostosowywanie terapii do aktualnych wartości. Im wcześniej dowiemy się o przekroczeniu norm, tym lepiej - choroba do zaawansowanego stadium rozwija się bardzo szybko i często bezobjawowo.

 • Zadbaj o libido i zdrowie w naturalny sposób Proerecta już w Polsce! NOWOŚĆ

  Zadbaj o libido i zdrowie w naturalny sposób Proerecta już w Polsce! NOWOŚĆ

  Niezdrowy tryb życia, przemęczenie i stres, używki, stosowanie sterydów czy problemy kardiologiczne - to główne czynniki obniżające seksualną sprawność mężczyzn. Szacuje się, że w Polsce problemy z erekcją może mieć nawet 2,5 miliona panów, w tym znacząca część nawet przed 40 rokiem życia. Efektem niesatysfakcjonującego współżycia seksualnego mogą być poważne problemy w związku, pogarszanie się relacji z partnerką, a także spadek kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego mężczyzny. Warto zadbać o tę ważną sferę życia, sięgając po oparte na naturalnych składnikach suplementy diety Proerecta, które nie tylko zapewnią udane życie intymne, ale także wesprą zdrowie mężczyzny.

 • BLOXIN SPOSÓB NA DODATKOWĄ OCHRONĘ PRZED WIRUSAMI

  BLOXIN SPOSÓB NA DODATKOWĄ OCHRONĘ PRZED WIRUSAMI

  Jak chronić się przed infekcją? To pytanie zadajemy sobie zwłaszcza w okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym, kiedy występuje wzmożona aktywność wirusów i rośnie ryzyko zarażenia się. W ostatnim czasie pandemia udowodniła, że profilaktyka przeciw zarażeniom wirusowym jest ważna nie tylko w okresie sezonu infekcyjnego, ale praktycznie przez cały rok, gdyż miesiące letnie nie wykluczają możliwości zarażenia się jednym z wielu setek wirusów, na które jesteśmy wystawieni podróżując, spotykając się z dużą liczbą ludzi w miejscach publicznych, na festynach, koncertach, w środkach transportu. Raczej każdy z nas chciałby czuć się bezpiecznie, korzystając z codziennych aktywności czy realizując swoje wymarzone plany wakacyjne.

 • Strefa na Zdrowie Polpharmy - bezpłatne badania w całej Polsce

  Strefa na Zdrowie Polpharmy - bezpłatne badania w całej Polsce

  Od sierpnia rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie Polpharmy zainicjowana przez firmę Polpharma. W 8 miastach w Polsce: Starogard Gdański, Pabianice, Sieradz, Nowa Dęba, Leszno, Ełk, Wałbrzych i Nowy Sącz mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologiczno-diabetologicznym. To odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy w trakcie pandemii nie mieli i wciąż nie mają dostatecznego dostępu do specjalistów i terapii.

 • Żywiec Zdrój z nową kampanią 'Krystaliczne źródło nawodnienia'

  Żywiec Zdrój z nową kampanią "Krystaliczne źródło nawodnienia"

  W maju br. wystartowała nowa kampania Żywiec Zdrój podkreślająca znaczenie odpowiedniego nawodnienia dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Marka w tegorocznych spotach reklamowych przypomina o tym, że niezależnie kim jesteśmy, to właśnie woda stanowi kluczowy składnik naszego organizmu, dlatego tak ważne jest, by sięgać po tę, która najlepiej będzie odpowiadała na nasze indywidualne potrzeby. Działania komunikacyjne prowadzone są pod hasłem "Krystaliczne źródło nawodnienia" i potrwają do września b.r.