Rynek

 • Żywiec Zdrój z nową kampanią "Krystaliczne źródło nawodnienia"

  Żywiec Zdrój z nową kampanią "Krystaliczne źródło nawodnienia"

  W maju br. wystartowała nowa kampania Żywiec Zdrój podkreślająca znaczenie odpowiedniego nawodnienia dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Marka w tegorocznych spotach reklamowych przypomina o tym, że niezależnie kim jesteśmy, to właśnie woda stanowi kluczowy składnik naszego organizmu, dlatego tak ważne jest, by sięgać po tę, która najlepiej będzie odpowiadała na nasze indywidualne potrzeby. Działania komunikacyjne prowadzone są pod hasłem "Krystaliczne źródło nawodnienia" i potrwają do września b.r.

 • "Nawilżanie jest seksi" Naturalne sprawy, o które kobiety same mogą zadbać

  "Nawilżanie jest seksi" Naturalne sprawy, o które kobiety same mogą zadbać

  Współczesne kobiety są odważne, niezależne i zdecydowane. Wiedzą, czego chcą, a także potrafią zawalczyć o to. Zmieniają zasady, odwracają role, dbają o siebie. Dlaczego więc idą na ustępstwa, gdy chodzi o własny komfort i zadowolenie z seksu? Czas, by przypomnieć, że wszystkie kobiety mają prawo oraz mogą działać, by zatroszczyć się o siebie!

 • Telewizory Samsung z ułatwieniami dla osób niesłyszących i niedosłyszących
 • Octenisept - płukanie jamy ustnej- potwierdzona skuteczność wobec wirusa SARS -CoV-2

  Octenisept - płukanie jamy ustnej- potwierdzona skuteczność wobec wirusa SARS -CoV-2

  Firma Schülke poinformowała, że po pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych leku octenisept na błonę śluzową jamy ustnej (numer pozwolenia 13036) wobec koronawirusa SARS-CoV-2, które wykazały skuteczność już w ciągu 15 sek., firma rozpoczęła dalsze badania kliniczne mające na celu wykazanie skuteczności względem wirusa przy stosowaniu antyseptyku do płukania jamy ustnej u pacjentów z objawami COVID-19. Należy podkreślić fakt, iż octenisept obecnie posiada wskazania do stosowania w odkażaniu jamy ustnej, błon śluzowych i graniczących ją tkanek.

 • Pół miliona uszytych maseczek, wsparcie seniorów, medyków i potrzebujących. Harcerze i harcerki z ZHP pokazują, jak być patriotą nie tylko od święta

  Pół miliona uszytych maseczek, wsparcie seniorów, medyków i potrzebujących. Harcerze i harcerki z ZHP pokazują, jak być patriotą nie tylko od święta

  ZHP to największa w Polsce młodzieżowa organizacja, która zrzesza ponad 100 tysięcy harcerek i harcerzy. Od ponad stu lat pomaga kształtować proaktywną postawę wśród młodzieży i dzieci. Chociaż ZHP zaplanowało lokalnie wiele aktywności z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, to organizacja pokazuje, że patriotą można być każdego dnia. Jak wynika z najnowszego raportu "Nieść chętną pomoc bliźnim - harcerska służba podczas pandemii COVID-19" w trudnym czasie pandemii harcerze i harcerki z całej Polski stanęli na wysokości zadania, szyjąc maseczki, drukując przyłbice, wspierając seniorów, osoby bezdomne, ofiary przemocy oraz tych, którzy czują się samotni.

 • Jesienią zadbaj o wzrok!

  Jesienią zadbaj o wzrok!

  Spędzanie długich godzin przed komputerem, nieodpowiednia dieta i siedzący styl życia, palenie tytoniu - to wszystko ma wpływ na jakość naszego widzenia. Sprawdź, co zrobić, aby zatroszczyć się o dobro swoich oczu i utrzymać je w dobrej kondycji.

 • Szparagowy sezon w pełni, skorzystaj z ich dobroci

  Szparagowy sezon w pełni, skorzystaj z ich dobroci

  Dawniej szparagi rzadko pojawiały się na polskich stołach, ponieważ uważano je za warzywa królewskie. Na szczęście dziś są coraz bardziej popularne, ponieważ można z nich przyrządzić wiele apetycznych i jednocześnie niskokalorycznych i zdrowych dań.

 • Autoklawy produkowane w Polsce wsparciem dla szpitali w walce z koronawirusem

  Autoklawy produkowane w Polsce wsparciem dla szpitali w walce z koronawirusem

  Autoklawy to sprzęt medyczny do sterylizacji narzędzi, niezbędny w każdym szpitalu. W czasie epidemii urządzenia te są szczególnie potrzebne w wielu rejonach Europy. Dlatego szwajcarska firma, produkująca te urządzenia również w Polsce, zadeklarowała pomoc, w ramach której przekaże do europejskich szpitali (w tym także polskich) 100 nowoczesnych autoklawów o łącznej wartości 100 000 euro.

 • Hashimoto a dieta

  Hashimoto a dieta

  Choroba Hashimoto to jedno z najczęściej występujących zapaleń tarczycy. Dotyka ona zarówno kobiety jak i mężczyzn, jednak 8,5 razy częściej diagnozowana jest u płci żeńskiej. Najbardziej zagrożone są osoby w czwartej i piątej dekadzie życia. Układ immunologiczny zaczyna występować przeciwko tkankom tarczycy. Objawia się to nagromadzeniem autoreaktywnych limfocytów naciekających na tkankę tarczycy, co wywołuje pojawienie się przeciwciała przeciwko antygenom organizmu. W uproszczeniu - układ odpornościowy zaczyna traktować komórki tarczycy jako obce i zaczyna je zwalczać.

 • POLOPIRYNA COMPLEX - kompleksowy lek na przeziębienie i grypę

  POLOPIRYNA COMPLEX - kompleksowy lek na przeziębienie i grypę

  Przesilenia pogodowe sprzyjają namnażaniu wirusów, a od tego już krok do infekcji. Pomimo tego, że w takich okresach szczególnie dbamy o nasze zdrowie, czasami nie da się uniknąć infekcji, a choroba potrafi być bardzo uciążliwa i wyłączyć nas z aktywności na wiele dni.

 • W trosce o komfort życia alergików

  W trosce o komfort życia alergików

  Dokucza Ci alergia, a zatkany nos utrudnia codzienne funkcjonowanie? Z objawami zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego kataru siennego poradzisz sobie dzięki zastosowaniu Momester Nasal, który stosowany regularnie, skutecznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie.

 • OsteoStrong już w Polsce!

  OsteoStrong już w Polsce!

  Pierwsze w Polsce Centrum, gdzie będzie można w naturalny sposób odbudować tkankę kostną, nabrać siły i zniwelować bóle kostno - stawowe, powstało w Warszawie przy ulicy Pańskiej 98.Metoda, do Polski przywędrowała z USA, gdzie tylko w ciągu dwóch lat powstało ponad 100 takich placówek.

 • Wejdź w nową porę zdrową stopą, czyli czym jest podologia
 • Jeść zdrowiej i żyć dłużej! - Lidl zadba o edukację żywieniową osób starszych

  Jeść zdrowiej i żyć dłużej! - Lidl zadba o edukację żywieniową osób starszych

  Lidl Polska od lat konsekwentnie realizuje postawiony przed sobą cel - edukację żywieniową Polaków. W tej misji wspiera go największy specjalista w tej dziedzinie: Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Tym razem Lidl oraz NCEŻ postanowili połączyć siły, by zadbać o zdrowie Seniorów. "Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku" jest dziesiątą, jubileuszową książką Lidl Polska, która ukaże się w promocji we wszystkich sklepach Lidl już od wtorku, 12.11.

 • Pomóżcie nam przerwać ciszę wokół raka piersi!

  Pomóżcie nam przerwać ciszę wokół raka piersi!

  Dla kobiet, które usłyszały diagnozę; "rak piersi" czas dzieli się na: "przed" i "po" raku. Taka rzeczywistość przecięta na pół jest też codziennością ich bliskich. Rak piersi brzmi jak wyrok, ale dzięki współczesnej medycynie to choroba, którą można przejść. Ci, którzy mają największe doświadczenie w temacie - kobiety już zdiagnozowane, ich bliscy, onkolodzy, psycholodzy stworzyli Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Instrukcja jest przewodnikiem po życiu z chorobą. Od dziś dostępna jest za darmo w formie ebooka.