Seks - zdjęcia i wideo

 • Orientacje seksualne - podstawowe rodzaje seksualności

  Orientacje seksualne - podstawowe rodzaje seksualności

  Orientacje seksualne stanowią bardzo ważny aspekt w życiu każdego człowieka. Pozwalają bowiem określić tożsamość płciową, a także są podstawowym fundamentem w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Dana orientacja seksualna wyznacza romantyczny i seksualny pociąg do osób o określonej płci. Jednak okazuje się, że nie jest to jedynie kwestia indywidualnego wyboru, a tożsamość płciowa jest kwestią skomplikowanych i złożonych procesów biologicznych, poznawczych oraz środowiskowych.

 • Homoseksualizm. Co warto wiedzieć o orientacji homoseksualnej?
 • Heteroseksualizm - co to oznacza?
 • Hipolibidemia (oziębłość seksualna) - jak sobie z tym radzić?

  Hipolibidemia (oziębłość seksualna) - jak sobie z tym radzić?

  Hipolibidemia (oziębłość seksualna) polega w głównej mierze na obniżeniu popędu płciowego, a także na zubożeniu fantazji erotycznych. Według statystyk prowadzonych przez seksuologów na całym świecie, hipolibidemia jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń na tle seksualnym. Istnieją jednak skuteczne metody leczenia tego zaburzenia. Co warto wiedzieć o hipolibidemii? Jak ją leczyć oraz kiedy zdecydować się na wizytę u specjalisty?

 • Biseksualizm - jak go rozpoznać?

  Biseksualizm - jak go rozpoznać?

  Biseksualizm stanowi obok heteroseksualizmu oraz homoseksualizmu jedną z form orientacji seksualnych. Jego nazwa wywodzi się z połączenia dwóch greckich słów: bi (oboje) oraz sexualis (płciowy). Terminu "biseksualizm" użyto po raz pierwszy w botanice w roku 1809 do określenia roślin biseksualnych. W odniesieniu do orientacji seksualnej ludzi, forma ta w języku potocznym zakorzeniła się jednak dużo później, bo pod koniec XX wieku, kiedy badania nad ludzką seksualnością wykazały również taką formę pożądania seksualnego. Czym więc cechuje się biseksualizm? Jak go rozpoznać oraz jak klasyfikowany jest według psychologii i nauk medycznych?