18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Sexting. Czy erotyczne wiadomości mogą być niebezpieczne?

Sexting to zjawisko, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego. Wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji w pikantnej grze miłosnej daje przecież wiele możliwości i może skutecznie ożywić łączącą partnerów relację. Czym właściwie jest sexting? Czy taka forma flirtu na odległość jest zgodna z prawem?

Sexting: definicja i znaczenie

Sexting - to określenie powstało z połączenia dwóch angielskich słów: "sex" i "texting". Znaczenia pierwszego z nich nie trzeba wyjaśniać, natomiast drugie oznacza wysyłanie wiadomości tekstowych. Można zatem powiedzieć, że sexting jest wymianą pikantnych SMS-ów, jednak taka definicja z pewnością nie wyczerpuje w stu procentach zakresu takich praktyk.

Żeby dwoje chciało naraz... Zasadniczo największe szanse mamy wieczorem, ale...7 najlepszych pozycji seksualnych dla początkujących. Co z 69?

Sexting: co to takiego?

Nowoczesne środki komunikacji zdalnej dają o wiele większe możliwości niż tylko wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Współczesna technologia pozwala też na wysyłanie wiadomości multimedialnych - fotografii i klipów wideo - a niezliczone komunikatory online są wyposażone w funkcję wideorozmowy. Mając to wszystko na uwadze, we współczesną definicję sextingu wpisuje się też wymiana zdjęć i filmów, a nawet komunikowanie się za pomocą emotikonek. 

Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz z Y&Lovers

Co daje sexting? Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją znajomość, wymiana "niegrzecznych" wiadomości stanowi formę pikantnego flirtu. Pary z dłuższym stażem ochoczo korzystają z tego typu gry jako z formy urozmaicenia życia intymnego. Bez względu na postrzeganie tego zjawiska, sexting może okazać się niezwykle ekscytującą grą wstępną

, która rozpoczyna się na długo przed tym, gdy kochankowie znajdą się w sypialni. 

Trójwymiarowy model łechtaczki (clitoris). Mała kuleczka na przedzie to jej część widoczna na zewnątrzTaka lekcja anatomii przyda się jej i jemu - warto wiedzieć o łechtaczce

Sexting a prawo. Czy takie praktyki są legalne?

Czy sexting jest legalny? Wiele osób zastanawia się, czy wymiana pikantnych wiadomości nie jest równoznaczna z rozpowszechnianiem pornografii. Sexting w Polsce pozostaje legalny, o ile taka praktyka nie narusza przepisów prawa wynikającego z konkretnych ustaw.

Za nielegalne należy uznać rozpowszechnianie zdjęć i filmów prezentujących zakazane czynności seksualne i z udziałem osób małoletnich. Wymienianych wiadomości nie można rozpowszechniać i upubliczniać bez zgody wszystkich osób uczestniczących w cyfrowej konwersacji. Przesyłane treści nie mogą nakłaniać do czynności zabronionych. Nie można też wysyłać wiadomości o erotycznym wydźwięku (dotyczy to nie tylko treści cyfrowych, ale także tekstowych) osobie, która sobie tego nie życzy. Nie trzeba chyba wspominać, że sexting jest erotyczną zabawą przeznaczoną wyłącznie dla osób dorosłych, które są świadome związanego z tym ryzyka i podchodzą do tego w sposób całkowicie odpowiedzialny.

Zobacz też: Kulki gejszy to nie tylko erotyczny gadżet. Jakie mogą mieć zastosowanie?\

Więcej o: