18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Kulki gejszy to nie tylko erotyczny gadżet. Jakie mogą mieć zastosowanie?

Kulki gejszy wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z erotycznym gadżetem, który ma za zadanie urozmaicić pożycie intymne. Warto jednak wiedzieć, że ich stosowanie pomoże ćwiczyć także mięśnie dna miednicy.

Kulki gejszy: co to takiego?

Kulki gejszy nazywane są też kulkami waginalnymi lub kulkami miłości. Ten prosty gadżet może wprowadzić powiew świeżości do sypialni, ale należy wyraźnie podkreślić, że efekty jego stosowania nie ograniczają się wyłącznie do rozkoszy seksualnej. Mówiąc o kulkach gejszy, należy mieć na myśli gadżet erotyczny w formie dwóch lub więcej trwale połączonych ze sobą kulek, których średnica to ok. 4 cm. Wykonane są zazwyczaj z metalu lub innego tworzywa sztucznego. Istnieje kilka odmian kulek waginalnych. W najpopularniejszym wariancie, w ich wnętrzu znajdują się mniejsze, ale cięższe kulki. W trakcie wykonywania ruchu, te mniejsze odbijają się od ścianek większych i w ten sposób wytwarzają wibracje, powodując mimowolne skurcze mięśni dna miednicy i mięśni gładkich pochwy

Jakie kulki gejszy wybrać? Najbezpieczniejsze są modele wykonane z silikonu medycznego. To materiał hipoalergiczny, który nie wywołuje podrażnień. 

Problemy z libido mogą mieć źródło w zaburzeniach hormonalnych Jak zwiększyć libido? Co to jest i od czego zależy?

Kulki gejszy: zastosowanie i efekty stosowania

Kulki gejszy często są stosowane w celu wywołania pobudzenia seksualnego. Odpowiednio zaaplikowane, mogą dać bardzo intensywne doznania. Warto jednak podkreślić, że w roli gadżetu typowo erotycznego, najlepiej sprawdzają się modele pełne i wibrujące.

Wariant wyposażony w dodatkowe kulki w środku świetnie sprawdza się z kolei w roli przyrządu terapeutycznego. Mimowolne skurcze doprowadzają do wzmocnienia mięśni pochwy i dna miednicy, które wraz z wiekiem i kolejnymi ciążami i porodami ulegają osłabieniu. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko wypadnięcia macicy lub pęcherza moczowego. Kulki gejszy pomagają też ograniczyć problem nietrzymania moczu i przyspieszają powrót do pełnej sprawności po urodzeniu dziecka. Należy też wspomnieć, że kobieta, która regularnie korzysta z tego przyrządu, przez dłuższy czas będzie cieszyła się satysfakcjonującym pożyciem intymnym.

Zobacz wideo "Trzymają nas cały czas w ryzach". Kobiety dopiero uczą się rzeczy, które są w standardach wiedzy o seksualności

Kulki gejszy: jak ich poprawnie używać?

Jak stosować kulki gejszy? Instrukcja obsługi tego gadżetu jest banalnie prosta. Przyrząd należy aplikować tak jak tampon - w pozycji stojącej, kucającej lub siedzącej z lekko uniesionymi nogami. Istotne jest, aby wszystkie kulki "schowały się" w pochwie. Przed aplikacją, gadżet można zwilżyć specjalnym, przeznaczonym do tego żelem. Pamiętać należy, by po każdym użyciu kulki dokładniee umyć i przechowywać w czystym zamkniętym pojemniku. Kulek nie należy "pożyczać" - zestaw powinien służyć tylko jednej osobie.

Kiedy nie stosować kulek gejszy? Przede wszystkim nie powinny ich stosować kobiety w ciąży i w czasie połogu. W pozostałych sytuacjach warto skonsultować się z lekarzem. 

Jak przedłużyć stosunek? Jest na to kilka sposobów Jak przedłużyć stosunek? Sposoby na dłuższy seks i opoźnienie orgazmu

Kulki gejszy dadzą pożądany efekt pod warunkiem, że będą wprawiane w ruch. Mając to na uwadze, należy stosować je podczas aktywności fizycznej. Może to być niespieszny spacer, ale najlepsze rezultaty dadzą ćwiczenia, które wymuszają ruchy miednicy - aerobik, bieganie, taniec. Ćwiczyć można od kilku minut do ok. 3 godzin dziennie, zależnie od indywidualnych możliwości.

Uwaga! Kulek gejszy nie powinny stosować kobiety w ciąży. W ich przypadku, mięśnie Kegla są zbyt mocno obciążone. 

Zobacz też: Wibratory. Czym kierować się przy wyborze wibratora erotycznego?

Więcej o: