18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Pompka do penisa. Czy gadżet wzmagający erekcję jest na pewno bezpieczny?

Pompka do penisa to jeden z kolejnych wynalazków na rynku akcesoriów erotycznych, których zadaniem jest wzmocnienie erekcji i powiększenie prącia. Jednym z nich jest tzw. pompka do penisa, nazywana też próżniową lub erekcyjną. Tego typu urządzenia mają za zadanie zwiększyć obwód członka i umożliwić osiągnięcie erekcji. Czy jest to jednak bezpieczne rozwiązanie?

Pompka do penisa - co to?

Pompka do penisa to nic innego, jak specjalnie skonstruowany aparat ciśnieniowy. Składa się z cylindra o fallicznym kształcie oraz mechanizmu zasysającego powietrze (uruchamianego manualnie, np. w postaci gruszki lub pistoletu albo napędzanego silniczkiem elektrycznym). 

Tego typu gadżety nie są żadną nowością. Pierwsze pompki erekcyjne pojawiły się już na początku XX. wieku, jako odpowiedź na potrzeby mężczyzn cierpiących na niedowład dolnych partii ciała i u których problemy ze wzwodem występowały w następstwie zaburzeń psychicznych.

Jak używać pompki do penisa?

Używanie takiego akcesorium nie nastarcza większych trudności - wystarczy wsunąć członek do cylindra, a następnie - uruchomić mechanizm. Jak działa pompka do penisa? Zasysając powietrze, urządzenie wytwarza podciśnienie oddziaływujące na tkanki członka. 

Zobacz wideo Penisa można uszkodzić nie tylko podczas seksu z partnerką!

Pompka do penisa - efekty stosowania

W ten sposób, do ciał jamistych napływa znaczna ilość krwi, większa niż ma to miejsce w przypadku erekcji uzyskiwanej w sposób naturalny. Następstwem tego jest zwiększenie rozszerzalności ciał jamistych. W rezultacie, mężczyzna natychmiast uzyskuje erekcję i może zauważyć zwiększenie rozmiarów prącia.

Mało tego, regularne stosowanie pompki próżniowej (przynajmniej przez dwa miesiące) ma doprowadzić do trwałego zwiększenia obwodu i długości członka. Efektem regularnego używania tego gadżetu mają być też silniejsze, trwające dłużej erekcje. 

Czy pompka do penisa działa?

Wszystko to brzmi zachęcająco, należy jednak podkreślić, że w środowisku urologów i seksuologów nie ma zgodności co do faktycznych efektów i zasadności używania takiego gadżetu. Większość specjalistów podkreśla, że uzyskiwane rezultaty są mają charakter chwilowy, a użytkowanie pompki może doprowadzić do wystąpienia urazów mechanicznych prącia i groźnych zakrzepów. W rezultacie, pompki próżniowe są częściej odradzane niż polecane, tym bardziej, że istnieją inne, całkowicie bezpieczne metody powiększenia członka i wywołania silnego wzwodu.

Co sami użytkownicy mówią na temat pompki do penisa. Opinie są wyraźnie podzielone. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że akcesorium rzeczywiście pomaga. Inni podnoszą, że jedynym efektem używania tego akcesorium są bolesne podrażnienia i obrzęk. Jak do wszelkich tego typu urozmaiceń do pomki do penisa również należy podchodzić z dużą ostrożnością, tak aby nie uzyskać efektu zagrażającego zdrowiu lub życiu. 

Zobacz też: Jak zwiększyć libido? Co to jest i od czego zależy?

Więcej o: