Artur Białek

 • Plamy na języku: o czym świadczą? Czy mogą być groźne dla zdrowia?

  Plamy na języku: o czym świadczą? Czy mogą być groźne dla zdrowia?

  Plamy na języku mogą przyjmować różne zabarwienie: białe, czarne, czerwone, żółte lub brązowe. Ten niepokojący objaw często wskazuje na schorzenie miejscowe, czyli zlokalizowane w obszarze błony śluzowej jamy ustnej. Zdarza się jednak, że plamy są objawem choroby systemowej. W niektórych przypadkach, ich występowanie nie ma jednak związku ze stanem chorobowym. O czym świadczą plamy na języku?

 • Migrena oczna: przyczyny, objawy i leczenie

  Migrena oczna: przyczyny, objawy i leczenie

  Migrena oczna to dolegliwość, w przebiegu której pojawiają się silne bóle głowy i przemijające zaburzenia widzenia. To rzadko występująca postać migreny, mogąca mieć kilka przyczyn, co dodatkowo utrudnia jej rozpoznanie. Jak objawia się migrena oczna? Czy można ją skutecznie leczyć?

 • Białe plamy na paznokciach: skąd się biorą? Jak pozbyć się takich zmian?

  Białe plamy na paznokciach: skąd się biorą? Jak pozbyć się takich zmian?

  Białe plamy na paznokciach najczęściej nie stanowią powodu do niepokoju. Niewielkie plamki mogą pojawić się w następstwie urazu, nawet niewielkiego. Zdarza się jednak, że ich obecność wskazuje na niedobory witamin i minerałów. Tego typu zmiany mogą być też objawem niektórych chorób. Skąd biorą się białe plamki i jak się ich pozbyć? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

 • Jak pozbyć się cellulitu z ud? Skuteczne sposoby walki z 'pomarańczową skórką'

  Jak pozbyć się cellulitu z ud? Skuteczne sposoby walki z "pomarańczową skórką"

  Jak pozbyć się cellulitu z ud? Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. "Pomarańczowa skórka" nie wywiera wpływu na zdrowie, jednak jej występowanie może znacząco obniżyć samoocenę i w konsekwencji - utrudnić wiele codziennych aktywności. Wiele pań dotkniętych tym problemem ma opory przed pokazaniem się na plaży lub nawet przed założeniem krótszej spódniczki albo krótkich spodenek. To znacząco wpływa na komfort. Jak pozbyć się cellulitu z ud? Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze sposoby.

 • Jak pozbyć się zaskórników? Sprawdzone sposoby walki z wągrami
 • Biały nalot na języku - skąd się bierze?

  Biały nalot na języku - skąd się bierze?

  Biały nalot na języku? Fizjologiczny kolor języka to różowy lub różowo-czerwony. Biały nalot na języku najczęściej jest stanem tymczasowym, który nie świadczy o żadnych poważnych schorzeniach. Jeżeli jednak występuje przez dłuższy czas, a wraz z nim pojawiają się inne objawy, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Jakie są przyczyny białego nalotu na języku? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

 • Biały nalot na gardle: przyczyny występowania. Jak się go leczy?

  Biały nalot na gardle: przyczyny występowania. Jak się go leczy?

  Biały nalot na gardle może być objawem chorób ze stanem zapalnym błony śluzowej gardła, wywołanym infekcją bakteryjną. Może też wskazywać na niektóre choroby wirusowe, więc nie można go lekceważyć, zwłaszcza jeżeli równolegle pojawiają się inne niepokojące symptomy. Co oznaczają białe kropki na gardle? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

 • Szum w uszach: o czym świadczy? Czy jest to niebezpieczne zjawisko?

  Szum w uszach: o czym świadczy? Czy jest to niebezpieczne zjawisko?

  Szum w uszach to zjawisko, którego nie można ignorować. Charakterystyczne dźwięki są wyjątkowo irytujące i mogą znacząco pogorszać koncentrację i jakość odpoczynku. Trzeba także wspomnieć, że w niektórych przypadkach, szumy są objawem schorzenia, często poważnego. Co jest przyczyną tego zjawiska? Jak pozbyć się szumu w uszach?

 • Jak pozbyć się rozstępów? Pomogą zabiegi medycyny estetycznej, ale też domowe sposoby

  Jak pozbyć się rozstępów? Pomogą zabiegi medycyny estetycznej, ale też domowe sposoby

  Jak pozbyć się rozstępów? Wbrew pozorom nie jest to pytanie dotyczące wyłącznie kobiet w ciąży. Rozstępy to problem natury estetycznej, który pozostaje bez wpływu na zdrowie. Należy jednak podkreślić, że nieestetyczne zmiany w strukturze skóry mogą znacząco obniżyć samoocenę osoby dotkniętej tym problemem i stać się źródłem poważnych kompleksów. Czy rozstępy mogą zniknąć? Jak pozbyć się rozstępów?

 • Sposób na przetłuszczające się włosy. Jak pozbyć się problemu?

  Sposób na przetłuszczające się włosy. Jak pozbyć się problemu?

  Sposób na przetłuszczające się włosy, zwłaszcza ten domowy, to tania i skuteczna alternatywa dla kosmetyków pielęgnacyjnych. Naturalne środki, stosowane regularnie, pozwolą uporać się z przykrym problemem. O jakich metodach mowa? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 • Domowe sposoby na refluks. Jak złagodzić nieprzyjemne objawy choroby?

  Domowe sposoby na refluks. Jak złagodzić nieprzyjemne objawy choroby?

  Domowe sposoby na refluks pozwolą szybko uporać się z nieprzyjemnym uczuciem palenia w przełyku. Warto jednak pamiętać, że leczenie domowe ma charakter wyłącznie objawowy, co oznacza, że nie wpływa na przyczynę występowania dolegliwości. Mając to na uwadze, należy je traktować wyłącznie jako środek wspomagający dla właściwej terapii.

 • Domowe sposoby na porost włosów: najskuteczniejsze metody

  Domowe sposoby na porost włosów: najskuteczniejsze metody

  Domowe sposoby na porost włosów mogą niekiedy okazać się zaskakujące. Długie, gęste i mocne włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety, zapuszczanie ich to długotrwały proces, który wymaga sporo cierpliwości. Gdy włosy osiągną już pożądaną długość, często okazuje się, że są łamliwe, a ich objętość pozostawia sporo do życzenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

 • Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Jak złagodzić dolegliwości po opalaniu?

  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Jak złagodzić dolegliwości po opalaniu?

  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne są szczególnie przydatne w okresie wakacyjnym. Kąpiele słoneczne są wyjątkowo przyjemne, należy jednak pamiętać, że zbyt długie opalanie może skutkować wystąpieniem bolesnych oparzeń słonecznych. W atmosferze beztroski, łatwo zapomnieć się i "przedobrzyć" z wypoczynkiem na rozgrzanej plaży. Co robić w takiej sytuacji?

 • Domowe sposoby na odciski. Jak pozbyć się bolesnych zgrubień na stopach?

  Domowe sposoby na odciski. Jak pozbyć się bolesnych zgrubień na stopach?

  Domowe sposoby na odciski pomagają złagodzić ból podczas chodzenia, jaki jest efektem pojawienia się odcisków. Odciski to nie tylko defekt kosmetyczny. Tego typu zmiany na stopach powodują znaczny dyskomfort podczas chodzenia. Zaniedbane, prowadzą do wystąpienia groźnych powikłań. Jeżeli charakterystyczne zgrubienia nie są jeszcze zbytnio nasilone, można spróbować usunąć je w warunkach domowych. Jak to zrobić?

 • Domowe sposoby na stłuczenia. Jak radzić sobie z zasinieniem?

  Domowe sposoby na stłuczenia. Jak radzić sobie z zasinieniem?

  Domowe sposoby na stłuczenia, zwłaszcza te niewielkie, mogą okazać się na tyle skuteczne, że nie będzie konieczne angażowanie dodatkowych środków farmakologicznych. Stłuczenia bywają bolesne, jednak drobne urazy tkanki miękkiej nie wymagają pomocy lekarskiej. Bez problemu poradzimy sobie z nimi prostymi metodami. Domowe sposoby na stłuczenia skutecznie łagodzą towarzyszący urazowi ból, zmniejszają obrzęk i późniejsze zasinienie stłuczonego miejsca. Jak złagodzić ból po stłuczeniu?

 • Domowe sposoby na wszy: jak pozbyć się uciążliwych pasożytów?

  Domowe sposoby na wszy: jak pozbyć się uciążliwych pasożytów?

  Domowe sposoby na wszy działają tak samo skutecznie, jak chemiczne środki odstraszające te pasożyty. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta, bo naturalne substancje są całkowicie bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Jakiego zapachu nie lubią wszy? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

 • Sposób na zakwasy. Jak pozbyć się bólu mięśni po treningu?

  Sposób na zakwasy. Jak pozbyć się bólu mięśni po treningu?

  Sposób na zakwasy ma przynieść szybką ulgę w bólu mięśni. Intensywny trening wywiera korzystny wpływ na zdrowie, jednak warto pamiętać, że aktywność fizyczna może też powodować pewne "skutki uboczne". Mowa o zakwasach, czyli o charakterystycznym bólu mięśni, który pojawia się po kilku lub kilkunastu godzinach po zakończonym treningu? Czy istnieje skuteczny sposób na zakwasy?

 • Sposób na wągry. Jak usunąć zaskórniki?

  Sposób na wągry. Jak usunąć zaskórniki?

  Sposób na wągry to nie jedynie walka z problemem estetycznym. Zablokowane ujścia porów skóry łatwo ulegają nadkażeniu, co może doprowadzić do powstania pryszczy. Warto więc usuwać je regularnie, w przeciwnym wypadku będziemy musieli zmierzyć się z poważniejszymi problemami dermatologicznymi. Jak to zrobić? Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

 • Sposoby na chrapanie. Jak pozbyć się uciążliwego problemu?

  Sposoby na chrapanie. Jak pozbyć się uciążliwego problemu?

  Sposoby na chrapanie mają nie tylko poprawić komfort snu chrapiącego, ale także jego partnera/partnerki. Chrapanie to jedno z najpowszechniejszych zaburzeń snu. Dane statystyczne dowodzą, że problem ten może dotyczyć niemal połowy Polaków. Warto wiedzieć, że ta pozornie niegroźna dolegliwość może powodować poważne konsekwencje. Uczucie niewyspania i chroniczne zmęczenie to tylko niektóre z nich. Jak walczyć z tą przypadłością?

 • Sposoby na cellulit, czyli jak pozbyć się 'pomarańczowej skórki'?

  Sposoby na cellulit, czyli jak pozbyć się "pomarańczowej skórki"?

  Sposoby na cellulit to metody, które mają na celu redukcję lub zapobieżenie występowaniu charakterystycznej zmiany na skórze. Cellulit jest problemem wielu kobiet. Nieestetyczne nierówności i wgłębienia pojawiają się przede wszystkim w obszarze tylnej części ud i pośladków. W wielu przypadkach, występowanie tzw. "pomarańczowej skórki" znacząco wpływa na samoocenę. Zamiast popadać w kompleksy, lepiej podjąć walkę z problemem.