Artur Białek

  • Domowe sposoby na ból głowy. Jak radzić sobie z bólem naturalnymi metodami?

    Domowe sposoby na ból głowy. Jak radzić sobie z bólem naturalnymi metodami?

    Domowe sposoby na ból głowy pomagają w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do środków farmakologicznych, ale nie tylko. Ból głowy może osiągać różne nasilenie. Nawet gdy nie jest specjalnie silny w istotny sposób utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Nic więc dziwnego, że większość osób sięga po tabletki przeciwbólowe, gdy tylko pojawia się pierwsza oznaka nadciągającej dolegliwości. Nie trzeba jednak zawsze stosować medykamentów, bo domowe sposoby na ból głowy też mogą przynieść szybką ulgę.

  • Domowe sposoby na hemoroidy. Jak łagodzić objawy choroby hemoroidalnej?

    Domowe sposoby na hemoroidy. Jak łagodzić objawy choroby hemoroidalnej?

    Domowe sposoby na hemoroidy mogą przynieść ulgę w dolegliwości, jednak nie zastąpią wizyty u specjalisty. Choroba hemoroidalna rozwija się powoli. Im wcześniej osoba chora zacznie leczenie, tym bardziej zwiększa szanse na uniknięcie zabiegu chirurgicznego. Domowe sposoby na hemoroidy okazują się niezwykle pomocne w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów, jak świąd, ból, pieczenie i krwawienie.

  • Domowe sposoby na opryszczkę, czyli jak pozbyć się zimna?

    Domowe sposoby na opryszczkę, czyli jak pozbyć się zimna?

    Domowe sposoby na opryszczkę niezwykle skutecznie łagodzą uczucie pieczenia, ból i świąd. Są tanie i co najważniejsze - bezpieczne. Większość produktów łagodzących nieprzyjemne objawy zawsze znajdziemy w swojej kuchni, więc możemy z nich skorzystać dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Jak poradzić sobie z opryszczką? Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze metody.

  • Domowe sposoby na ból zębów - jak złagodzić uporczywą dolegliwość?

    Domowe sposoby na ból zębów - jak złagodzić uporczywą dolegliwość?

    Domowe sposoby na ból zębów to sprawdzone metody, które pomagają w krótkim czasie uzyskać ulgę w bólu. W przypadku uporczywej lub silnej dolegliwości większość osób od razu sięga po środki przeciwbólowe. Nie należy jednak zapominać, że domowe sposoby są znacznie bezpieczniejsze dla układu pokarmowego, a mogą przynieść wyraźną ulgę. O jakich metodach mowa? Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze.

  • Sposoby na zaparcia: naturalne metody radzenia sobie z nieprzyjemnym problemem

    Sposoby na zaparcia: naturalne metody radzenia sobie z nieprzyjemnym problemem

    Sposoby na zaparcia stosowane w domu nie powinny zastępować wizyty u lekrza, zwłaszcza gdy problem jest nawracający. Zaparcia dotyczą osób w każdym wieku. Najczęściej wywołują je błędy dietetyczne, choć warto podkreślić, że w wielu przypadkach, trudności z wydalaniem treści pokarmowej są następstwem stresującego stylu życia lub stanowią objaw choroby.

  • Domowe sposoby na ból gardła. Płukanka z soli, ziołowy napar, syrop z cebuli mogą ulżyć w dolegliwości

    Domowe sposoby na ból gardła. Płukanka z soli, ziołowy napar, syrop z cebuli mogą ulżyć w dolegliwości

    Domowe sposoby na ból gardła mają przede wszystkim szybko przynieść ulgę w dolegliwości. Ból gardła, któremu często towarzyszy kaszel i chrypa, to nieprzyjemny problem. Wskazuje on na rozwijający się stan zapalny. Zanim rozpoczniemy leczenie farmakologiczne, warto wypróbować domowe sposoby na ból gardła. Naturalne środki przynoszą szybką ulgę i są bezpieczne dla organizmu. Które z nich warto wypróbować?

  • Domowe sposoby na zgagę. Jak poradzić sobie z 'palącym' problemem?

    Domowe sposoby na zgagę. Jak poradzić sobie z "palącym" problemem?

    Domowe sposoby na zgagę mogą okazać się pomocne w opanowaniu przykrego pieczenia. Zgaga najczęściej pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, zwykle wtedy, gdy nie mamy pod ręką żadnego leku na tę dolegliwość. Warto wiedzieć, że z uporczywym uczuciem palenia w przełyku można poradzić sobie nie tylko środkami farmakologicznymi, ale także prostymi, naturalnymi metodami. Co przyniesie szybką ulgę?

  • Zajady to problem nie tylko estetyczny. Czy można zapobiec ich powstawaniu?

    Zajady to problem nie tylko estetyczny. Czy można zapobiec ich powstawaniu?

    Zajady objawiają się jako pęknięcia skóry i nadżerki w kącikach ust. Warto pamiętać, że nie jest to problem jedynie natury estetycznej. W niektórych przypadkach, ich występowanie jest objawem poważnej choroby, a nieleczone mogą prowadzić do wystąpienia poważnych powikłań. Skąd biorą się zajady? Przyczyny ich występowania mogą być groźniejsze, niż myślisz.

  • Pokrzywka to choroba skórna, która może mieć wiele przyczyn. Jak się ją leczy?
  • Padaczka: choroba neurologiczna, która upośledza funkcje mózgu. Co o niej wiemy?
  • Mastopatia, czyli choroba sutka. Czy jest niebezpieczna? Jakie są przyczyny jej powstawania?

    Mastopatia, czyli choroba sutka. Czy jest niebezpieczna? Jakie są przyczyny jej powstawania?

    Mastopatia to problem dotykający wiele kobiet. W przebiegu choroby, pojawiają się patologiczne, nienowotworowe zmiany w obszarze gruczołu piersiowego i mimo że w większości przypadków są one całkowicie niegroźne, to najczęściej wywołują silny niepokój, nasuwając skojarzenia z rakiem piersi. Czym jest mastopatia? Jakie daje objawy i czy wymaga leczenia?

  • Przygotowanie do gastroskopii: na czym polega? O czym warto pamiętać?

    Przygotowanie do gastroskopii: na czym polega? O czym warto pamiętać?

    Przygotowanie do gastroskopii nie jest trudne, jednak warto pamiętać o kilku kwestiach. Gastroskopia jest badaniem o charakterze profilaktycznym, które pozwala na dokonanie oceny przełyku, żołądka i opuszki dwunastnicy. Konieczność jego wykonania zwykle wywołuje silny stres. Jak powinno wyglądać przygotowanie do gastroskopii?

  • Demencja to choroba układu nerwowego. Dlaczego dochodzi do jej rozwoju? Czy da się ją powstrzymać?
  • Atak padaczki. Jak udzielić pomocy osobie chorej?

    Atak padaczki. Jak udzielić pomocy osobie chorej?

    Atak padaczki jest rezultatem zaburzonego funkcjonowania niektórych komórek nerwowych zlokalizowanych w mózgu. Mówimy tu o zespole objawów psychicznych, somatycznych i wegetatywnych, pojawiających się w następstwie zmian metabolicznych i morfologicznych. Co wywołuje ataki padaczki? Jak pomóc osobie chorej?

  • Tężec - groźna choroba zakaźna, której można uniknąć dzięki szczepieniom
  • Celiakia, czyli nietolerancja glutenu. Czy zmiana diety wystarczy, aby ją opanować?
  • Nimfomania: zaburzenie seksualne, które wymaga leczenia. Jak sobie z nim radzić?

    Nimfomania: zaburzenie seksualne, które wymaga leczenia. Jak sobie z nim radzić?

    Nimfomania to zaburzenie seksualne, które może wykazywać charakter przejściowy. Warto jednak podkreślić, że w przypadku braku odpowiedniego leczenia, nie zawsze dochodzi do samoistnego ustania objawów, a po pewnym czasie, choroba zaczyna wywierać silny wpływ na inne dziedziny życia. Czym jest nimfomania? Jakie daje objawy i jak przebiega leczenie tego zaburzenia?

  • Cysta na jajniku to nie wyrok! Jak leczy się zmiany w obrębie narządów rodnych?

    Cysta na jajniku to nie wyrok! Jak leczy się zmiany w obrębie narządów rodnych?

    Cysta na jajniku to najczęstsza przyczyna powiększenia tego narządu. Tego typu zmiany mogą występować u kobiet w każdym wieku. Charakteryzują się różną wielkością i często nie dają żadnych objawów - cysty zazwyczaj są wykrywane przypadkowo, w trakcie rutynowego badania ginekologicznego lub podczas badań obrazowych. Jak powstają? Czy w każdym przypadku wymagają interwencji lekarskiej?

  • Skrzepy podczas okresu. Czy ich obecność jest powodem do niepokoju?

    Skrzepy podczas okresu. Czy ich obecność jest powodem do niepokoju?

    Skrzepy podczas okresu występują u większości kobiet i najczęściej nie wskazują na żadną nieprawidłowość. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ich obecność jest objawem chorobowym, wymagającym interwencji lekarskiej. O czym mogą świadczyć skrzepy krwi podczas okresu? Kiedy należy udać się do lekarza?

  • Mezoterapia igłowa - na czym polega ten zabieg? Jakie daje efekty?

    Mezoterapia igłowa - na czym polega ten zabieg? Jakie daje efekty?

    Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, w ramach którego pod skórę wprowadza się specjalnie przygotowane składniki odżywcze. To właśnie dzięki przełamaniu bariery naskórkowej możliwe jest dostarczenie większej ilości cennych substancji niż w przypadku stosowania środków miejscowych. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? Jakie daje efekty?