Artur Białek

 • Sposoby na łupież. Te metody pozwolą pozbyć się nieestetycznego problemu

  Sposoby na łupież. Te metody pozwolą pozbyć się nieestetycznego problemu

  "Sposoby na łupież" to bardzo często pojawiająca się w wyszukiwarkach fraza. Łupież to problem, z którym boryka się wiele osób. Dostępne w drogeriach i aptekach preparaty przeciwłupieżowe działają z różnym skutkiem. Najczęściej, niechciany "towarzysz" powraca po zaprzestaniu kuracji. Czy istnieją domowe sposoby na łupież? Czy można raz na zawsze pozbyć się tego problemu?

 • Domowe sposoby na wybielenie zębów, czyli jak przywrócić śnieżnobiały uśmiech?

  Domowe sposoby na wybielenie zębów, czyli jak przywrócić śnieżnobiały uśmiech?

  Domowe sposoby na wybielanie zębów przede wszystkim powinny być bezpieczne dla naszych zębów, a w szczególności dla szkliwa. Białe, zdrowe zęby to jedna z cech, które składają się na szeroko pojętą atrakcyjność. Problem w tym, że na co dzień, na ich powierzchni powstaje wiele przebarwień, które trudno usunąć szczoteczką i pastą. Jak wybielić żółte zęby? Największą skutecznością charakteryzują się zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych, Alternatywą dla profesjonalnych metod okazują się domowe sposoby na wybielanie zębów.

 • Domowe sposoby na wzdęcia. Skuteczne metody radzenia sobie z krępującym problemem

  Domowe sposoby na wzdęcia. Skuteczne metody radzenia sobie z krępującym problemem

  Domowe sposoby na wzdęcia pomagają na co dzień uniknąć wprawiających w zakłopotanie ytuacji. Wzdęcia to nieprzyjemne uczucie pełności, rozpierania i bulgotania w jamie brzusznej. Ta często występująca dolegliwość stwarza znaczny dyskomfort, a w wielu codziennych sytuacjach okazuje się wyjątkowo krępująca. Jak się jej pozbyć? Pomogą domowe sposoby na wzdęcia.

 • Domowe sposoby na zajady. Jak uniknąć powstawania bolesnych pęknięć?

  Domowe sposoby na zajady. Jak uniknąć powstawania bolesnych pęknięć?

  Domowe sposoby na zajady pozwalają na zmniejszenie uczucia pieczenia i bólu. Zajady zajmują niewielką powierzchnię skóry, ale wywołują znaczny dyskomfort. To sprawia, że charakterystyczne pęknięcia w kącikach ust nie są jedynie problemem estetycznym. Jak pozbyć się zajadów? Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze domowe sposoby.

 • Domowe sposoby na swędzenie pochwy, czyli jak pozbyć się świądu w okolicach miejsc intymnych?

  Domowe sposoby na swędzenie pochwy, czyli jak pozbyć się świądu w okolicach miejsc intymnych?

  Domowe sposoby na swędzenie pochwy mogą przynieść wyraźną ulgę w tej problematycznej dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że można zastosować je wyłącznie w sytuacji, w której świąd miejsc intymnych jest wynikiem alergii i podrażnienia. Infekcje o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym wymagają wdrożenia terapii farmakologicznej, w przeciwnym wypadku mogą skutkować poważnymi powikłaniami.

 • Domowe sposoby na skurcze nóg. Jak radzić sobie z bolesnymi skurczami?

  Domowe sposoby na skurcze nóg. Jak radzić sobie z bolesnymi skurczami?

  Domowe sposoby na skurcze nóg mogą okazać się przydatne w określonych sytuacjach. Zwykle wynikają one z zaburzeń o charakterze tymczasowym, zdarza się jednak, że mogą być objawem chorób przewlekłych. Skurcze to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, która najbardziej dokucza nam w porze nocnej - silny ból może skutecznie zaburzyć sen. Jeżeli występują często i/lub osiągają znaczne nasilenie, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.

 • Domowe sposoby na trądzik. Skuteczne rozwiązania, które pomogą rozprawić się z nieestetycznymi zmianami

  Domowe sposoby na trądzik. Skuteczne rozwiązania, które pomogą rozprawić się z nieestetycznymi zmianami

  Domowe sposoby na trądzik mogą okazać się skuteczne nie tylko w przypadku osób młodych, które najczęściej skarżą się na niekorzystne zmiany skórne. Trądzik to problem, który najczęściej kojarzymy z okresem dojrzewania. Trzeba jednak pamiętać, że ropne zmiany mogą dotyczyć także osób dorosłych. Jak sobie z nimi poradzić? Poniżej wymieniamy najlepsze domowe sposoby na trądzik.

 • Domowe sposoby na wypadanie włosów. Jak radzić sobie z ich nadmierną utratą?

  Domowe sposoby na wypadanie włosów. Jak radzić sobie z ich nadmierną utratą?

  Domowe sposoby na wypadanie włosów stanowią naturalną odpowiedź na problem, który dotyka wielu kobiet i mężczyzn. Wbrew pozorom, nie jest to przypadłość charakterystyczna wyłącznie dla osób starszych. Nadmierne wypadanie włosów dotyczy także osób młodych, a w pewnym stopniu - także dzieci. Nie czekaj, aż włosy zaczną wychodzić garściami. Szybka reakcja pozwala skutecznie zażegnać problem.

 • Domowe sposoby na bóle żołądka. Poznaj naturalne metody walki z przykrą dolegliwością

  Domowe sposoby na bóle żołądka. Poznaj naturalne metody walki z przykrą dolegliwością

  Domowe sposoby na bóle żołądka nie ograniczają się do ziołolecznictwa. Ból żołądka występuje pod różnymi postaciami. W niektórych przypadkach ma charakter skurczowy. Zdarza się, że dolegliwości bólowe dokuczają nam w sposób ciągły lub przewlekły. Mogą towarzyszyć im inne przypadłości, jak choćby wzdęcia, mdłości i biegunka. Jak poradzić sobie z tym uporczywym problemem?

 • Domowe sposoby na bolące kolana pomogą uśmierzyć ból, ale nie zlikwidują przyczyny jego powstawania

  Domowe sposoby na bolące kolana pomogą uśmierzyć ból, ale nie zlikwidują przyczyny jego powstawania

  Domowe sposoby na bolące kolana działają doraźnie. Tymczasem ból kolan to wyjątkowo przykra przypadłość, która może mieć wyjątkowo negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Zdaniem fizjoterapeutów, problem w coraz większym stopniu dotyczy osób młodych, dla których charakterystyczny jest siedzący tryb życia. Uporczywe dolegliwości bólowe nie zawsze wymagają sięgania po silne środki farmakologiczne, bo domowe sposoby na bolące kolana mogą przynieść istotną ulgę.

 • Sposoby na czkawkę. Jak skutecznie pozbyć się irytującej dolegliwości?

  Sposoby na czkawkę. Jak skutecznie pozbyć się irytującej dolegliwości?

  Sposoby na czkawkę pozwolą szybko pozbyć się tej irytującej dolegliwości. W wielu przypadkach, czkawka ustępuje samoczynnie, zwykle po kilku minutach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których mimowolne skurcze przepony są wyjątkowo niepożądane. Wówczas, chcemy jak najszybciej uspokoić objaw czkania. Jak to zrobić?

 • Sposoby na stres - jak sobie radzić ze zdenerwowaniem?

  Sposoby na stres - jak sobie radzić ze zdenerwowaniem?

  Sposoby na stres w znacznej mierze uwarunkowane są indywidualnie. Stres wywiera destrukcyjny wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. Niestety, na co dzień nie sposób uniknąć tego stanu. Każdego dnia przydarzają się nam sytuacje, które wystawiają na próbę nasze nerwy. Warto więc znać uniwersalne, skuteczne metody radzenia sobie ze zdenerwowaniem.

 • Domowe sposoby na gazy. Te metody działają tak samo dobrze jak preparaty z apteki

  Domowe sposoby na gazy. Te metody działają tak samo dobrze jak preparaty z apteki

  Domowe sposoby na gazy często opierają się o środki dostępne w każdym domu. Gazy gromadzące się w jelitach to zjawisko fizjologiczne, które pojawia się w następstwie połykania powietrza i bakteryjnej fermentacji składników odżywczych. Ich występowanie nie powinno być odbierane jako niepokojący objaw. Czasami zdarza się jednak, że gazy gromadzą się w nadmiernych ilościach. Jak pozbyć się tego krępującego problemu?

 • Domowe sposoby na kurzajki. Jak w prosty sposób pozbyć się nieestetycznych zmian?

  Domowe sposoby na kurzajki. Jak w prosty sposób pozbyć się nieestetycznych zmian?

  Domowe sposoby na kurzajki mogą okazać się niewystarczające, jednak warto od nich rozpocząć walkę ze zmianami na skórze. Kurzajki, czyli niewielkie brodawki pojawiające się zwykle na dłoniach i stopach, to wyjątkowo nieestetyczny problem. Ich występowanie często wywołuje też znaczny dyskomfort, utrudniający wykonywanie wielu codziennych czynności. Jak się ich pozbyć?

 • Domowe sposoby na swędzenie skóry, czyli jak pozbyć się uporczywego świądu?

  Domowe sposoby na swędzenie skóry, czyli jak pozbyć się uporczywego świądu?

  Domowe sposoby na swędzenie skóry często ograniczają się do eliminacji czynnika drażniącego. Zdarza się jednak, że stanowi ono objaw schorzenia dermatologicznego i nie tylko. Jeżeli dolegliwość nie ma związku z toczącym się procesem chorobowym, można skutecznie i bezpiecznie złagodzić ją prostymi metodami. Domowe sposoby na swędzenie skóry skutecznie pomogą pozbyć się uporczywego uczucia.

 • Domowy sposób na zgagę. Nie daj się uporczywemu pieczeniu!

  Domowy sposób na zgagę. Nie daj się uporczywemu pieczeniu!

  Domowy sposób na zgagę to niezwykle skuteczna alternatywa dla dostępnych w aptekach środków farmakologicznych. Nieprzyjemne uczucie palenia w przełyku to powszechna dolegliwość, która na co dzień okazuje się wyjątkowo uporczywa. Jak pozbyć się zgagi?

 • Domowe sposoby na łupież. Usuń nieestetyczny problem naturalnymi metodami

  Domowe sposoby na łupież. Usuń nieestetyczny problem naturalnymi metodami

  Domowe sposoby na łupież pozwalają choć po części ograniczyć występowanie tego wstydliwego problemu. Z łupieżem można też walczyć specjalnymi kosmetykami dostępnymi w drogeriach i aptekach. Problem w tym, że ich skuteczność często pozostawia wiele do życzenia. Zanim sięgniesz po szampony przeciwłupieżowe i inne preparaty, koniecznie wypróbuj domowe sposoby na łupież.

 • Domowe sposoby na zatoki. Pomagają doraźnie, ale nie unikniesz wizyty u lekarza!

  Domowe sposoby na zatoki. Pomagają doraźnie, ale nie unikniesz wizyty u lekarza!

  Domowe sposoby na zatoki pozwalają skutecznie pozbyć się uporczywego bólu u nasady nosa, który nasila się w trakcie wysiłku lub pochylania. Są bezpieczne i tanie, trzeba jednak pamiętać, że nie likwidują przyczyny występowania dolegliwości, a jedynie jej objawy. Można je stosować doraźnie, gdy dochodzi do nasilenia symptomów, oraz wspomagająco, w trakcie leczenia właściwego.

 • Domowe sposoby na oparzenie. Jak leczyć niegroźne oparzenia w warunkach domowych?

  Domowe sposoby na oparzenie. Jak leczyć niegroźne oparzenia w warunkach domowych?

  Domowe sposoby na oparzenia ograniczają się do przypadków niegroźnych, gdzie uszkodzeniu uległa niewielka powierzchnia skóry. Oparzenia to często występujące urazy. Wystarczy chwila nieuwagi, by oblać się gorącym płynem lub przyłożyć dłoń do gorącego przedmiotu. Domowe sposoby na oparzenie mogą skutecznie złagodzić towarzyszące temu dolegliwości i zapobiegną zainfekowaniu rany. Trzeba jednak pamiętać, że sprawdzą się wyłącznie w przypadku niezbyt rozległych urazów. Poparzenia III stopnia bezwzględnie wymagają konsultacji lekarskiej.

 • Domowe sposoby na afty. Skąd się biorą bolesne zmiany w ustach?

  Domowe sposoby na afty. Skąd się biorą bolesne zmiany w ustach?

  Domowe sposoby na afty przynoszą szybką ulgę i przywracają komfort w obrębie jamy ustnej. Afty to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość. Niewielkie zmiany najczęściej okazują się wyjątkowo bolesne i przez to - skutecznie zaburzają normalne funkcjonowanie. Czy można pozbyć się ich samodzielnie? Oczywiście, że tak. Domowe sposoby na afty mogą przynieść szybką ulgę.