Domowe sposoby na łupież. Usuń nieestetyczny problem naturalnymi metodami

Domowe sposoby na łupież pozwalają choć po części ograniczyć występowanie tego wstydliwego problemu. Z łupieżem można też walczyć specjalnymi kosmetykami dostępnymi w drogeriach i aptekach. Problem w tym, że ich skuteczność często pozostawia wiele do życzenia. Zanim sięgniesz po szampony przeciwłupieżowe i inne preparaty, koniecznie wypróbuj domowe sposoby na łupież.

Domowe sposoby na łupież: musisz je poznać!

Domowe sposoby na łupież okażą się skuteczne, jeżeli problemowi nie towarzyszy stan zapalny. Specjalistycznego leczenia wymaga łupież pstry

w zaawansowanej postaci. Jeżeli jednak mamy do czynienia z umiarkowanie nasilonymi objawami lub zaobserwowaliśmy u siebie objawy łupieżu suchego lub tłustego, bez obaw możemy walczyć z nim naturalnymi metodami.

Wystarczy dobry szampon i po problemie? To nie takie proste. To tylko łupież? Podobnie objawiają się poważne schorzenia skóry głowy

Domowe sposoby na łupież. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Skuteczna walka z łupieżem w warunkach domowych wymaga określenia źródła problemu. Jeżeli wynika z przesuszenia skóry głowy, mamy do czynienia z tzw. łupieżem suchym. W tym przypadku, musimy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.

W roli maseczki nawilżającej, świetnie sprawdzi się jogurt naturalny. Wystarczy nałożyć go na włosy i skórę. Owiń głowę ręcznikiem i pozostaw maseczkę na godzinę. Dzięki temu, nawilżysz skórę, przywrócisz jej prawidłowy odczyn i złagodzisz podrażnienia.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

W celu nawilżenia skóry głowy, warto wykonać masaż olejkiem rycynowym. Wcieraj substancję przez ok. 10 minut, a następnie - umyj włosy delikatnym szamponem. Alternatywnie możesz sięgnąć po oliwę z oliwek lub olej sezamowy.

Łupieżowi tłustemu towarzyszy infekcja grzybicza i występowanie łojotoku. Aby pozbyć się problemu, w pierwszej kolejności musimy ją zahamować. W tym celu, warto zastosować płukankę octową, przygotowaną z wody i octu jabłkowego w proporcjach 2:1. Stosuj ją po każdym myciu głowy, a szybko dostrzeżesz istotną różnicę.

Bardzo dobrze sprawdzi się też płukanka z pokrzywy. Zagotuj litr wody, a następnie zapasz trzy łyżki suszu. Po przestudzeniu mikstury, przepłucz nią włosy (po umyciu).

Inne domowe sposoby na łupież tłusty

  • maseczka z jajka kurzego - ubij pianę z białka, dodaj żółtko, wymieszaj i pozostaw na umytych włosach i skórze przez 30 minut,
  • wcierka z soku z cytryny - przez kilka minut wcieraj w skórę głowy świeży sok, następnie umyj głowę delikatnym szamponem.
  • Inny domowy sposób na łupież? Soda. Dodana do octu jabłkowego, delikatnie złuszczy skórę i usunie nieestetyczne białe płatki.

Czego to ludzie nie wymyślą. Mycie głowy sproszkowaną aspiryną to jeden ze sposobów na łupież, Dziwaczne sposoby na łupież - to działa, a tego lepiej nawet nie próbować

Domowe sposoby na łupież u dziecka

Jeżeli problem łupieżu dotyczy dzieci, z powodzeniem można zastosować każdą z powyższych metod. Problem w tym, że malec niezbyt ochoczo podda się zabiegowi z płukanką octową, więc w tym przypadku, warto wybrać płukanki ziołowe, które mają znacznie przyjemniejszy zapach. Poza wspomnianą już pokrzywą, w walce z łupieżem dobrze sprawdza się:

  • rumianek,
  • nagietek,
  • kora wierzby
  • skrzyp polny.

Zobacz też: Macierzanka (ziele macierzanki): na co pomaga? Właściwości i zastosowanie macierzanki

Więcej o: