Sposoby na cellulit, czyli jak pozbyć się "pomarańczowej skórki"?

Sposoby na cellulit to metody, które mają na celu redukcję lub zapobieżenie występowaniu charakterystycznej zmiany na skórze. Cellulit jest problemem wielu kobiet. Nieestetyczne nierówności i wgłębienia pojawiają się przede wszystkim w obszarze tylnej części ud i pośladków. W wielu przypadkach, występowanie tzw. "pomarańczowej skórki" znacząco wpływa na samoocenę. Zamiast popadać w kompleksy, lepiej podjąć walkę z problemem.

Czy możliwe jest pozbycie się cellulitu?

Sposoby na cellulit mają za zadanie uelastycznić i wzmocnić skórę, co sprawi, że stanie się ona bardziej sprężysta i odporna na gromadzenie cellulitu. Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Dzieli się na dwa rodzaje - wodny, który powstaje w następstwie zatrzymania wody w komórkach tkanki łącznej, i tłuszczowy, który wynika z nadmiaru komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i z ich nieprawidłowego rozmieszczenia.

Dla wielu pań, cellulit okazuje się poważnym defektem kosmetycznym. Niektóre kobiety odczuwają silne skrępowanie na samą myśl o odsłonięciu tych części ciała, na których pojawiła się "pomarańczowa skórka". Rezultatem tego mogą być poważne kompleksy, które wywierają negatywny wpływ na normalne funkcjonowanie. Mamy jednak dobrą wiadomość. Z cellulitem można skutecznie walczyć. To przecież nic innego, jak nieprawidłowo rozłożona tkanka tłuszczowa, która też podlega spalaniu w procesach metabolicznych. Co istotne, żeby pozbyć się "pomarańczowej skórki", nie trzeba poddawać się zabiegom w gabinetach kosmetycznych. Przy odrobinie samozaparcia, można samodzielnie pozbyć się tego problemu. 

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Aby móc pozbyć się cellulitu, w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę. Z jadłospisu powinny zniknąć produkty przetworzone, obfitujące w sód, który doprowadza do zatrzymania wody. Poza jakością posiłków, ważna jest też ich ilość. Nie obejdzie się bez wytworzenia niewielkiego deficytu kalorycznego, który zmusi organizm do sięgania po zapasy energetyczne w postaci tkanki tłuszczowej. Dietę należy wspomagać ćwiczeniami. Aerobik, bieganie, pływanie, jazda na rowerze - to wszystko może przynieść bardzo dobre efekty.

Nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Zwiększenie spożycia wody pomaga wypłukać toksyny, które przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Właściwe odżywianie i aktywność fizyczną warto wspomóc zabiegami pielęgnacyjnymi. Sprawdzą się:

  • masaż bańką chińską - dzięki podciśnieniu wytwarzanym poprzez zassanie skóry, bańka chińska skutecznie poprawia mikrokrążenie, rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków;
  • masaż szczotką na sucho - szczotka przeznaczona do masażu ciała stymuluje krążenie krwi, wygładza i ujędrnia skórę.

Szybki sposób na cellulit

Jak szybko zwalczyć cellulit? Niestety, szybka metoda redukcji "pomarańczowej skórki" nie istnieje. Podstawą przeciwdziałania cellulitowi jest aktywność fizyczna i zdrowa, zbilansowana dieta. Pozostałe metody mają jedynie charakter wspomagający i trzeba czasu, żeby pojawiły się rezultaty podejmowanych działań. 

Zobacz też: Chcesz powiększyć i ujędrnić piersi, ale nie interesują cię implanty? Pomyśl o transferze własnego tłuszczu

Więcej o: