18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Wibratory. Czym kierować się przy wyborze wibratora erotycznego?

Wibrator jest urządzeniem mechanicznym, które traktowane jest w kategoriach gadżetu erotycznego. Jego zastosowanie może nie tylko ułatwić odbycie satysfakcjonującego stosunku, ale też urozmaicić doznania w sypialni.

Co to jest wibrator erotyczny?

Wibrator erotyczny obecnie postrzegany jest głównie w kategoriach gadżetu, który służy do masturbacji lub wzajemnej masturbacji partnerów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jego początki były zupełnie inne. W zabawny sposób przedstawia je film z 2011 roku "Histeria. Romantycza historia wibratora". W nim to młody angielski lekarz po opuszczeniu dotychczasowej posady trafia pod skrzydła wybitnego specjalisty dziedziny chorób kobiecych, który wprowadza go w tajniki leczenia kobiecej histerii za pomocą "masażu relaksującego", który doprowadza pacjentki do orgazmu. 

I do tego właśnie sprowadza się historia tego, czym jest wibrator elektryczny. W XIX wieku lekarze anglosascy stosowali go w celu zapobieżenia histerii, czyli zespołowi objawów takich jak bóle głowy, nerwowość, bezsenność, zasłabnięcia, utrata apetytu. Z czasem jednak metoda straciła na znaczeniu. Nie bez wpływu na to była powszechna elekryfikacja, która sprzyjała stosowaniu urządzeń w zaciszu domowym, bez konieczności odwiedzania lekarza. 

Wibrator erotyczny. Jak jest zbudowany?

Wibrator erotyczny jest urządzeniem, którego praca opiera się o silnik zasilany bateriami lub bezpośrednio z sieci. Jest on umieszczony wewnątrz urządzenia a do niego przyczepiony jest obciążnik, który pod wpływem pracy silnika wpada w drgania dające efekt wibracji. W zależności od stopnia zaawansowania urządzenia może ono oferować regulację intensywności i szybkości drgań, a także wiele dodatkowych funkcji. Bardziej skomplikowane sprzęty mogą posiadać więcej niż jeden silnik - odpowiedzialne mogą być one za wyginanie końcówki urządzenia czy wprawianie w ruch dodatkowych pierścieni zwiększających intensywność doznań. 

Zobacz wideo "Uprawiamy seks z żoną, jest dobrze, ale ona wciąż korzysta z wibratora!" Lew-Starowicz: "Wejście w związek nie musi oznaczać rezygnacji z masturbacji"

Wibratory dla kobiet. Z jakich materiałów są wykonane?

Rynek gadżetów erotycznych stale rozrasta się, a co za tym idzie oferowany asortyment spełnia coraz bardziej wygórowane oczekiwania. Wibratory dla kobiet zazwyczaj wykonane są z silikonu lub lateksu, gdyż te materiały stosunkowo rzadko wywołują reakcje alergiczne lub podrażnienia. W przypadku nietolerancji tego rodzaju materiałów znaleźć można także urządzenia wytworzone z:

 • plastiku,
 • metalu,
 • szkła
 • akrylu.

Istnieje także szansa na wyprodukowanie artykułu na indywidualne zamówienie, z materiałów niedostępnych w ofercie stałej. 

Najlepszy wibrator według opinii użytkowniczek...

Trudno jednoznacznie wskazać najlepszy wibrator, nawet posiłkując się opiniami użytkowniczek. Istnieje bowiem bardzo wiele różnych modeli, które spełniają bardzo zróżnicowane oczekiwania. Nie sposób wszystkich ich wrzucić do jednego worka. Jedno jest pewne - każda kobieta powinna sama, metodą prób i błędów, wybrać ten, który najlepiej spełni jej potrzeby. 

Jaki wibrator wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego wibratora można odnieść wrażenie, że wybór jest tak duży, że trudno zdecydować się na coś konkretnego. Jaki wibrator wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania? W pierwszej kolejności warto rozważyć jaki materiał wykonania będzie nas interesował. Silikon będzie dość przystępny pod względem ceny, ale także łatwy do dezynfekcji i wytrzymały. Kolejną istotną kwestią jest przeznaczenie wibratora. W asortymencie znajdziemy m.in. wibratory pochwowe, łechtaczkowe, g-spot czy analne. Wiele urządzeń oferuje także różne połączenia tych cech. Warto zwrócić także uwagę na wymiary sprzętu. Te standardowe wahają się bowiem od 10 do 30 cm długości oraz od 1-5 cm średnicy. Dla wielu pań ważny może okazać się także wygląd wibratora - część z nich do złudzenia przypomina prawdziwy męski członek, natomiast inne mogą zostać na pierwszy rzut oka pomylone z innymi urządzeniami kosmetycznymi. Reasumując, przed zakupem zwróć uwagę na:

 • materiał wykonania
 • typ wibratora
 • wymiary urządzenia
 • wygląd
 • wodoodporność
 • rozpiętość i zróżnicowanie wibracji.

Jak używać wibratora krok po kroku?

To, jak używać wibratora zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Istnieje wiele skutecznych sposobów na korzystanie z tego urządzenia, które przyniosą nam wiele przyjemności. Warto jednak pamiętać, że używanie wibratora wymaga odpowiedniego nawilżenia. Dlatego jeśli pochwa nie jest w stanie samodzielnie się nawilżyć, wówczas warto zastosować lubrykant. Nadrzędną kwestią przy używaniu wibratora jest higiena, dlatego:

 • po każdym użyciu dokładnie umyj urządzenie ciepłą wodą z mydłem, a następnie osusz je i umieść w czystym, szczelnie zamkniętym opakowaniu
 • jeśli zmieniasz zastosowanie wibratora (np. po stymulacji pochwy przechodzisz do odbytu lub odwrotnie), koniecznie umyj urządzenie; w innym wypadku może dojść do rozwinięcia się infekcji
 • wibrator jest przedmiotem osobistym, tzn. korzystać z niego powinna tylko jedna osoba, ewentualnie stały partner!

Zobacz też: Ranking najmniej lubianych zachowań i pozycji seksualnych wśród kobiet i mężczyzn. Seks analny na wysokim miejscu

Więcej o: