18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Seks tantryczny, czyli jedność ducha i ciała. Co musisz o nim wiedzieć

Seks tantryczny przez wielu określany jest jako wyższy poziom duchowego połączenia kochanków, natomiast sceptycy określają tę sztukę miłosną jako przeciągającą się w nieskończoność grę wstępną. Faktem jest, że miłość tantryczna może wprowadzić do sypialni tak bardzo pożądany element urozmaicenia i pozwoli odkryć zupełnie nowe doznania. Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny: co to jest?

Seks tantryczny, jak wskazuje na to sama nazwa jest częścią tantry - azjatyckiej filozofii, łączącej w sobie różne nurty myślowe. Ta niezwykła koncepcja ma swoje korzenie w hinduizmie, ale są w niej obecne także pewne elementy buddyzmu.

W sanskrycie, tantra jest "narzędziem pozwalającym rozciągać świadomość". Ten niezwykły system filozoficzny zakłada, że wszystko, co istnieje, składa się na jeden byt. To przekonanie definiuje ideę seksu tantrycznego. Zgodnie z tym założeniem, mężczyzna i kobieta mają stać się jednością w trakcie aktu miłosnego. Kobieta reprezentuje energię yin, zalewając swojego partnera mocą duchową, a mężczyzna - energię yang, obdarzając partnerkę mocą fizyczną.

Seks tantryczny - na czym polega?

Należy zdać sobie sprawę z tego, że w hinduizmie nie istnieje podział na "brudną" strefę ciała i "czystą" strefę ducha. Wschodnia filozofia zakłada, że dusza i ciało pozostają ze sobą w pełnej harmonii, nie w odwiecznej opozycji. W seksie tantrycznym, kochankowie mają stworzyć idealną całość, zarówno na poziomie fizycznym, jak i niematerialnym. Silna więź jest tworzona poprzez współdzielenie:

  • oddechu,
  • spojrzeń,
  • dotyków,
  • pieszczot
  • innych czynności umacniających fizyczną i emocjonalną jedność. 
Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz z Y&Lovers

Celem jest wspólny orgazm, ale szczytowanie odkłada się na możliwie najpóźniejszy moment, bo tak samo ważna jest droga do rozkoszy, którą kochankowie przemierzą wspólnie.

W seksie tantrycznym bardzo ważna jest atmosfera. Świeża, pachnąca pościel, miękki, wygodny dywan, świece, kadzidła - to wszystko wprowadza niepowtarzalny nastrój, który sprzyja atmosferze bliskości. Na początku aktu seksualnego, nadzy kochankowie siadają na przeciwko siebie w pozycji po turecku. W ten sposób, mogą swobodnie obserwować swoje ciała. Utrzymując kontakt wzrokowy, starają się zsynchronizować swoje oddechy. Następnie, zaczynają się dotykać i obdarzać pieszczotami. Na tym etapie, trzeba skupić się na wszystkich wrażliwych punktach, nie tylko na miejscach intymnych. 

Po czułej i długiej grze wstępnej, nadchodzi czas na zbliżenie. Właściwe są wszystkie pozycje, umożliwiające utrzymanie kontaktu wzrokowego i kontynuowanie pieszczot (szczególnie polecana jest pozycja misjonarska i kwiatu lotosu). Moment szczytowania należy odkładać tak długo, jak tylko jest to możliwe. Wówczas, wspólny orgazm staje się niezwykłym przeżyciem.

Seks tantryczny - przeciwwskazania

Seks tantryczny dopuszcza szeroki wachlarz pozycji, więc tę sztukę miłosną może uprawiać właściwie każdy. Niektórzy eksperci podkreślają jednak, że długie powstrzymywanie się od wytrysku może mieć niekorzystny wpływ na męską gospodarkę hormonalną.

Zobacz też: Jak przedłużyć stosunek? Sposoby na dłuższy seks i opoźnienie orgazmu

Więcej o: