18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Petting. Technika seksualna, którą warto znać. Na czym polega?

Petting to jedna z wielu technik seksualnych, prowadzących partnerów do osiągnięcia orgazmu. W odróżnieniu od tradycyjnego stosunku, tego rodzaju pieszczoty nie przewidują wprowadzenia członka do pochwy, jednak mogą dać równie intensywne doznania. Na czym polega petting? Jak go uprawiać?

Petting - co to takiego?

Petting to nic innego, jak ogół pieszczot prowadzących do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Istotą tej techniki jest niewprowadzanie prącia do pochwy. Mimo że petting nie jest typowym aktem seksualnym, może dać taką samą przyjemność, a nawet większą. Wynika to z faktu, że na taką formę stymulacji składa się cała masa technik, skupiających się na wszystkich strefach erogennych ciała.

Petting: techniki

Nie da się wskazać jedynych słusznych technik uprawiania pettingu. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że mapa miejsc wrażliwych na pieszczoty jest inna dla każdego człowieka. Pierwszym krokiem jest więc odkrycie miejsca, których pobudzanie sprawia nam największą przyjemność i eksperymentować z różnymi formami stymulacji, np. dłonią, palcami, językiem. Jednocześnie, trzeba zachować dużą samokontrolę i powstrzymać się od penetracji pochwy.

Przykładowe techniki pettingu to:

  • pobudzanie palcem łechtaczki,
  • stymulowanie palcem pochwy,
  • stymulowanie palcem odbytu,
  • stymulacja oralna,
  • wzajemne pocieranie się genitaliami,
  • pocieranie członkiem różnych części ciała partnerki.

Powyższe pieszczoty to tylko przykłady możliwych do wykorzystania technik. Każdy powinien sam odkryć, co sprawia mu największą przyjemność.

Zobacz wideo Viagra w żelkach, w sprayu - uważaj, łatwo przedawkować!

Petting: jak to robić?

Aby móc dokładnie poznać erotyczną mapę ciała swojego i swojej drugiej połówki, petting należy uprawiać niespiesznie. Zacznijcie jeszcze w ubraniach. Obdarzając się czułymi pocałunkami i innymi pieszczotami, stopniowo zrzucajcie z siebie kolejne warstwy odzienia. Stopniowo zwiększajcie intensywność pieszczot i docierajcie do coraz intymniejszych obszarów. Zadbajcie o odpowiednią atmosferę. Nastrojowa muzyka, subtelne światło świec, zapach kadzideł - to wszystko może wprowadzić wyjątkowo intymny nastrój.

Petting a ciąża

Czy przez petting można zajść w ciążę? W powszechnej opinii, namiętne pieszczoty nie mogą prowadzić do zapłodnienia. Otóż, jest to złudny pogląd. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nawet taka forma kontaktów seksualnych stwarza pewne ryzyko zajścia w ciążę. Może do tego dojść, gdy nasienie zostanie wprowadzone do pochwy, np. na palcu. Ryzyko nieplanowanej ciąży stwarza też wytrysk na srom lub blisko sromu. Mając to na uwadze, do pettingu należy podchodzić w sposób odpowiedzialny, tak samo jak do zwykłego aktu seksualnego. 

Zobacz też: Kulki gejszy to nie tylko erotyczny gadżet. Jakie mogą mieć zastosowanie?

Więcej o: