Zdrowie kobiety - zdjęcia i wideo
-
Pieczenie pochwy - przyczyny i leczenie
Pochwa jest niezwykle delikatna, a problemy zdrowotne w jej obrębie objawiają się przede wszystkim pieczeniem i uczuciem swędzenia. Sprawdź, na co wskazywać może pieczenie pochwy.
-
Tabletki antykoncepcyjne - nazwy i ceny, rodzaje, działanie
Tabletki antykoncepcyjne są skuteczną i popularną metodą zapobiegania ciąży. Sięgać mogą po nie kobiety w różnym wieku, a przy ich przyjmowaniu szanse na zajście w ciąże są praktycznie zerowe (o ile stosuje się je prawidłowo).
-
Biała wydzielina z pochwy - co może oznaczać?
Gdy wszystko jest w porządku, wydzielina z pochwy jest przezroczysta, średnio obfita i nie posiada zapachu. Nie ma w niej żadnych grudek - jest jednolita. Odstępstwa od tej normy należy traktować jako alarmujący sygnał od organizmu. Świadczą one zwykle o zakażeniu bakteryjnym bądź grzybiczym. Wówczas wydzieliny może być więcej; pojawia się także nieprzyjemny, "rybi" zapach. Wzmożone swędzenie intymnych miejsc, do tego gęsta, jasna, mleczno biała wydzielina z pochwy wskazują najpewniej na atak grzybicy. Poznaj więcej informacji na ten temat, a w krytycznym momencie będziesz wiedziała, jak zareagować.
-
Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - objawy i skutki
Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno mieć złego wpływu na zdrowie. Nowoczesne pigułki są tak przygotowane, by nie sprawiały żadnych problemów. Jednak zdarza się, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się niechciane objawy. Najczęściej dochodzi do zaburzeń cyklu miesiączkowania oraz pogorszenia jakości skóry i włosów. Jak poradzić sobie z negatywnymi skutkami odstawienia tabletek antykoncepcyjnych? Czy poprawa przyjdzie sama z siebie?
-
Znany lek przeciwbólowy szkodliwy dla płodu. "Kobiety powinny ograniczyć jego przyjmowanie"
To pierwsze badanie takiego rodzaju. Naukowcy zasugerowali istnienie związku między przyjmowaniem przez ciężarne kobiety paracetamolu (acetaminofenu) a rozwojem językowym urodzonych przez nie dziewczynek.
-
Tampony - wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Tampony używane są przez wiele kobiet. Są wygodne, dostępne w każdej drogerii i zapewniają odpowiednią higienę podczas stosowania. Jak wybrać odpowiedni rozmiar tamponów? Jak często je zmieniać? I jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?
-
Tabletki antykoncepcyjne - wszystko co warto o nich wiedzieć
Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, z której korzysta bardzo duża liczba kobiet na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że nasze organizmy nie są identyczne i w związku z tym mogą nieco inaczej reagować na poszczególne typy tabletek antykoncepcyjnych. Na szczęście, obecnie w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów takich preparatów, które różnią się między sobą ilością hormonów w nich zawartych. Dzięki temu, bez problemu można dopasować odpowiedni rodzaj tabletek do potrzeb czy wieku poszczególnych kobiet.
-
Rzęsistek pochwowy - przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka rzęsistkowicy
Rzęsistek pochwowy jest pierwotniakiem, który równie dobrze czuje się w pochwie, co w cewce moczowej. Wywoływana przez niego infekcja intymna nosi nazwę rzęsistkowicy i stanowi zagrożenie tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na szczęście, szybka wizyta u lekarza oraz odpowiednie leczenie pozwalają na uporanie się z tym schorzeniem.
-
Biocenoza pochwy - o badaniu i interpretacji wyników
Dla zachowania zdrowia powinniśmy co jakiś czas zgłaszać się na badania okresowe, które są w stanie szybko wykryć ewentualne zmiany w ciele - dzięki temu można podjąć efektywne leczenie i zapobiec rozwojowi groźniejszych chorób. Jednym z takich badań diagnostycznych jest biocenoza pochwy. Co to takiego? Jakie są wskazania do wykonania tego badania i jak należy interpretować uzyskane za jego pomocą wyniki?
-
Wszystko co musisz wiedzieć o pochwie
Kobieca pochwa jest organem niezwykle delikatnym, który podatny jest na obrażenia i infekcje. Poznaj budowę, funkcję i najczęstsze dolegliwości, które występować mogą w pochwie.
-
Dieta cukrzycowa - jadłospis, przepisy. Czy można jeść ser żółty lub pleśniowy?
-
Post przerywany - w czym pomoże ten rodzaj diety? Szybki spadek z wagi to kropla w morzu
-
Problem suchości oka - czynniki i przyczyny. PODCAST [Materiał promocyjny]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Efekt brzasku to termin, który dotyczy określonej grupy. Te objawy mogą na to wskazywać
-
Ona się klei lub pływa, ty odwiedź lekarza. To trzeba wiedzieć o tłuszczowych kupach
- Kleszczowe zapalenie mózgu - kiedy się zaszczepić? Ile razy należy to zrobić?
- Napoje, które warto pić będąc na diecie odchudzającej
- Jak boli wątroba? Wydaje ci się, że wiesz. I masz rację - wydaje ci się
- Czy przed badaniem krwi można pić kawę? Zobacz, jakie badania zrobisz na NFZ
- Prawidłowe mycie zębów to nie lada sztuka. Dentysta wymienia najczęstsze błędy
-
Norwegowie rozprawiają się z błoną dziewiczą. Mają dla niej inną nazwę
Norweskie ministerstwo zdrowia stwierdziło, że termin "błona dziewicza" jest nieadekwatny i mylący. W związku z tym w Wielkim Leksykonie Norweskim pojawi się nowy wyraz określający tę część ciała.
-
Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Po ilu dniach od stosunku wykonać test ciążowy? Rodzaje testów
Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Po jakim czasie zrobić test ciążowy, by dał wiarygodny wynik. Wiele kobiet wykonuje test ciążowy kilka godzin to stosunku, to nie ma sensu. Trzeba odczekać kilka dni. Jakie są rodzaje testów i ile kosztują?
-
Jak opóźnić okres o kilka dni?
Gdy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, spora grupa kobiet zaczyna się niepokoić. Trudno się im zresztą dziwić, skoro termin wymarzonego wyjazdu zbiega się w ich przypadku z czasem kolejnej miesiączki. Jak zatem nie doprowadzić do katastrofy?
-
Spóźniający się okres - ile może spóźnić się miesiączka?
Większość dorosłych kobiet ma regularne miesiączki i samodzielnie jest w stanie ustalić kiedy przypadnie kolejna. Jednak zdarza się, że okres nie pojawia się nawet kilka dni po planowanym terminie. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest ciąża. Jednak niekoniecznie ona musi być powodem. Dlaczego spóźnia się miesiączka? Ile może spóźnić się okres? Czy zawsze wynika to z problemów zdrowotnych?
-
Pierwsze objawy ciąży - jak je rozpoznać?
Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się już w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Jednak tak wcześnie występują tylko u nielicznych kobiet. Przeważnie odczuwalne są dopiero w 4 - 6 tygodniu. Co do nich należy? Jak poznać, że to właśnie objawy ciąży?
-
Pierścień przeciw HIV. Nie zastąpi prezerwatywy, ale pozwoli kobiecie samej chronić się przed wirusem
Pierścień dopochwowy zabezpieczający przed HIV to pierwszy wynalazek, który pozwoli kobietom chronić się przed wirusem samodzielnie. Krążek jest wypełniony lekami antyretrowirusowymi. Wyniki testów są obiecujące.
-
EllaOne już tylko na receptę. Część lekarzy chce pomóc kobietom - u nich wizyty są darmowe
Od 23 lipca antykoncepcja awaryjna jest dostępna w Polsce tylko na receptę. To spore utrudnienie, ponieważ tabletkę "po" trzeba zażyć jak najszybciej po stosunku. Z pomocą rusza inicjatywa Lekarze Kobietom.
-
Antykoncepcja awaryjna już tylko na receptę. Co musisz wiedzieć o tabletce "dzień po"?
Od 23 lipca tabletkę "dzień po" można kupić w Polsce już tylko na receptę. Jak wygląda obecna sytuacja i kto najwięcej na niej zyska? Co robić, gdy lekarz odmówi wypisania recepty?
-
Pigułka "dzień po" na zagraniczną receptę elektroniczną? To nie takie proste
25 maja w Sejmie przegłosowano projekt ustawy, na mocy której pigułka "dzień po" będzie dostępna jedynie na receptę. W internecie rozpętała się burza. Trwają spekulacje, czy tabletkę będzie można kupić na receptę elektroniczną z zagranicy.
-
Kobieta 50+: dojrzałość zasługuje na troskę i uwagę
Pięćdziesięciolatka dziś to już nie "prawie babcia", tylko coraz częściej wciąż niezła babka. Zarazem: czasu nie oszukasz i jeśli chcesz przeżyć jeszcze długie lata w niezłej formie, to ostatni dzwonek, by skoncentrować się na swoim organizmie. Co powinnaś jeść, by uniknąć nadwagi? Na co zwracać uwagę, by zachować zdrowie i urodę? Jak uprawiać sport, by naprawdę ci służył? Co z tym seksem, gdy chce się jakby mniej? Lepiej wiedzieć