opryszczka wargowa
-
Co na opryszczkę? Jak chronić się przed zachorowaniem? Jakie leki stosować?
Opryszczka to choroba wirusowa, którą bardzo łatwo można się zarazić. Aby nie dopuścić do rozwoju szpecących i długo gojących się zmian, konieczne jest szybkie działanie. Co zrobić, aby się nie zarazić? Co na opryszczkę, kiedy już się pojawiła?
-
Lek na opryszczkę - jaki wybrać? Jak stosować?
Lek na opryszczkę powinien wykazywać działanie przeciwzapalne - nie tylko pomoże wtedy wyleczyć opryszczkę, ale złagodzi pieczenie, swędzenie oraz zaczerwienie skóry. Wirusem HSV1, wywołującym opryszczkę wargową można zarazić się bardzo łatwo. Co...
-
Opryszczka - przyczyny, objawy, leczenie
Opryszczka to choroba wirusowa, którą bardzo łatwo można się zarazić. Opryszczkę wargową wywołuje wirus HSV1, natomiast opryszczkę narządów płciowych - HSV2. Mimo że nosicielami wywołującego ją patogenu jest blisko 80 proc. populacji, to choruje...
-
Czy opryszczka w ciąży jest niebezpieczna?
Opryszczka w ciąży wynika z zakażenia wirusem HSV 1. Mimo że to tylko zwykła opryszczka, zdarza się, że przysparza sporych kłopotów. Dlatego przyszłe mamy powinny zachować szczególną ostrożność.
-
Opryszczka wargowa - objawy, diagnoza, leczenie
Opryszczka wargowa to choroba wirusowa, którą bardzo łatwo można się zarazić. Mimo że nosicielami wirusa HSV1, który odpowiada za rozwój opryszczki jest blisko 80 proc. populacji, to szpecąca dolegliwość pojawia się zaledwie u połowy zakażonych.
-
Zimno na ustach - jak się go pozbyć?
Zimno na ustach, czyli opryszczka wargowa, to choroba wirusowa, którą bardzo łatwo można się zarazić. Szacuje się, że nosicielami wywołującego ją patogenu jest blisko 80 proc. populacji, jednak choruje ok. połowa nosicieli.
-
HSV wirus opryszczki pospolitej
Coś swędzi i piecze? Czyżby to znów atak "zimna"? Opryszczka to znak, że z naszym układem odpornościowym dzieje się coś złego. Czyżby to wynik stresu i przemęczenia?
-
Opryszczka wargowa - wirus HSV-1
Wirusa opryszczki wargowej nosi w sobie aż 30 proc. z nas. W tej grupie u co dziesiątego nieszczęśnika infekcja powraca jak bumerang. Bywa, że wirus atakuje nawet co dwa-trzy tygodnie. Jak temu zaradzić?
-
Jakimi chorobami można się zarazić przez kontakty seksualne?
Za choroby przenoszone płciowo, czyli weneryczne, uważa się kiłę, rzeżączkę, rzęsistkowicę i zakażenie chlamydiowe