Endermologia LPG - co to jest, jakie daje efekty?

Endermologia LPG to metoda mechanicznego masażu, który wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy. Zabieg pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na ćwiczenia oraz dietę, a także na ujędrnienie skóry i przyspieszenie metabolizmu.

Endermologia LPG – wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi mechanicznego masażu metodą endermologii LPG są polecane szczególnie osobom, które skarżą się na uporczywy cellulit albo chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych miejsc na ciele, w których efektów nie przynoszą ćwiczenia fizyczne ani dieta. Endermologia LPG przynosi dobre efekty również w przypadku problemów skórnych, takich jak rozstępy czy blizny. Inne efekty, jakie uzyskuje się dzięki zabiegom endermologii to:

 • Poprawa ukrwienia skóry
 • Ujędrnienie skóry
 • Przyspieszenie wydalania toksyn z organizmu
 • Wymodelowanie sylwetki
 • Redukcja ilości wody zatrzymywanej w organizmie
 • Rozluźnienie mięśni.

Endermologię LPG wykonuje się również przed i po zabiegach chirurgicznej liposukcji. Zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia endermologii. Najważniejsze przeciwwskazania to:

Zabiegu nie należy przeprowadzać również u osób, które z różnych powodów przyjmują leki na krzepliwość krwi. Poza tym, endermologii LPG nie wykonuje się w partiach ciała, w których występują implanty, kolczyki, pieprzyki, tłuszczaki czy blizny ze stanem zapalnym. W takich przypadkach podczas zabiegu należy pominąć te partie ciała.

Nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu u kobiet karmiących piersią, jednak pierwsze karmienie po zabiegu nie powinno się odbyć wcześniej niż po 7 godzinach od zakończenia endermologii.

Endermologia LPG cena i przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, podczas którego pyta między innymi o ogólny stan zdrowia oraz styl życia. Później lekarz ocenia morfologiczny typ sylwetki, jędrność i gęstość skóry, a także stopień cellulitu. Po konsultacji, jeżeli nie stwierdzi się żadnych przeciwwskazań, można przejść do zabiegu. Na początku pacjent zakłada specjalną odzież zabiegową, która umożliwia odpowiednie oddziaływanie rolek masujących na skórę oraz stanowi pewnego rodzaju ochronę. Następnie lekarz masuje skórę za pomocą głowicy, która wykorzystuje regulowane podciśnienie. Skóra jest ugniatana w różne strony, co zapewnia optymalne efekty, pobudza procesy regeneracyjne, przyspiesza metabolizm oraz stymuluje krążenie krwi. Na skutek zabiegu z komórek tłuszczowych usuwany jest tłuszcz, ale również toksyny, dzięki czemu organizm może rozpocząć proces regeneracji i produkcji elastyny oraz kolagenu.

Pojedynczy zabieg trwa około 40 – 50 minut, jednak najlepsze efekty daje, gdy jest wykonywany w seriach. W zależności od stopnia problemu zaleca się serie 5, 10 lub 20 zabiegów. Zaleca się, aby masaż był wykonywany trzy razy w tygodniu, z tym, że pomiędzy kolejnymi zabiegami musi wystąpić dobowa przerwa. Z reguły zabieg jest bezbolesny, a jeżeli pacjent odczuwa jakiekolwiek dolegliwości należy zmniejszyć intensywność masażu.

Do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, jednak zaleca się, aby zarówno przed, jak i po masażu, wypijać minimum 2,5 litra wody. Dzięki temu usuwanie toksyn z organizmu będzie ułatwione. Poza tym, po zabiegu należy ograniczyć ilość spożywanej soli oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Dieta niskosodowa oraz bogata w produkty o niskim indeksie glikemicznym przyspiesza procesy lipolizy komórek tłuszczowych, przez co tkanka tłuszczowa jest szybciej redukowana.

Poza tym, zaleca się, aby po zabiegach endermologii utrzymywać aktywność fizyczną na wysokim poziomie, ponieważ pozwala to na osiągnięcie lepszych i długotrwałych efektów. Po zakończeniu serii zabiegów zaleca się comiesięczne stosowanie zabiegów podtrzymujących efekty endermologii i zapobiegających tworzeniu się złogów tłuszczu.

Ceny zabiegów endermologii LPG mogą się znacznie różnić, w zależności od renomy kliniki, miasta oraz liczby kupowanych zabiegów. Zwykle bardziej opłaca się wykupienie całego pakietu zabiegów niż opłacanie ich osobno.

Endermologia LPG - opinie

Endermologia LPG cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów. Większość kobiet, które skorzystały z zabiegu jest zdania, że jest on skuteczny, pozwala szybko pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę. Poza tym, pacjentki zaznaczają, że zabieg jest przyjemny, przez co stanowi idealny sposób na relaks i odpoczynek.

Więcej o:
Komentarze (3)
Endermologia LPG - co to jest, jakie daje efekty?
Zaloguj się
 • olatola

  0

  Ja mam super opinię o endermologii. Zdecydowałam się na ten zabieg z kilku powodów i nie żałuję. Nie dość, że ujędrnia skórę, wygładza cellulit, to jeszcze zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej. Jeżeli tylko wykonują go specjaliści, to naprawdę warto korzystać. Sama chodzę do krakowskiej SCM estetic.

 • monikaaa333

  0

  Ten zabieg ma w swojej ofercie Klinika Urody Bonjour w Gliwicach i właśnie tam wykonywałam endermolift. Chciałam pozbyć się widocznych bruzd, które szpeciły twarz a ten zabieg doskonale sobie radzi z takimi problemami. Efekty są dokładnie takie jak oczekiwałam a dodatkowo twarz jest super wygładzona, polecam.

 • agnieszkafeifer

  0

  Nie ma cudów ale jest endermologia ;) a tak całkiem poważnie to jest to najbardziej popularny zabieg na ciało w moim salonie NEWLOOKs w centrum Warszawy. Jego popularność wynika z kilku czynników:
  1. działań marketingowych dystrybutora
  2. powszechności zabiegu
  3. czasu jaki jest już na rynku
  4. efektów, bo tego endermologii nie można odmówić, działa i to bardzo dobrze, zwłaszcza na cellulit
  Nie ma jednak cudów i jeśli chcemy aby nasze ciało zawsze wyglądało dobrze to poza regularnymi zabiegami endermologii ważna jest zdrowa dieta, ćwiczenia i picie wody. Dopiero synergia tych wszystkich czynników da zadowalające, długotrwałe efekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX