Najnowsze artykuły
-
W sklepach ją omijamy i nie wiemy, co tracimy. Obniża ciśnienie, poprawia pracę jelit, pomaga w odchudzaniu
Kalarepa, bo o niej tutaj mowa, jest właściwie odmianą kapusty, należy zatem do warzyw krzyżowych. Jest smaczna, soczysta, łatwa w obróbce oraz bardzo zdrowa. Kalarepę możemy jeść na surowo lub gotować, jadalne są także jej liście. Dlaczego warto jeść kalarepę?
-
Sanepid przeprowadził kontrole jedzenia w 740 szpitalach. Wyniki rozczarowują, ale nie zaskakują
Stan i jakość żywienia w polskich szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Wie o tym niemal każdy pacjent, który miał nieprzyjemność przekonać się o tym na własnej skórze. Główny Inspektorat Sanitarny skontrolował pod tym kątem 740 placówek medycznych. Wyniki, choć rozczarowujące, to dla wielu Polaków nie stanowią większego zaskoczenia.
-
Tak reaguje mózg, gdy odstawisz alkohol. Naukowcy zaskoczeni odkryciem
Wiadomo, że intensywne picie alkoholu zmniejsza objętość mózgu. Na uszkodzenia szczególnie narażona jest istota biała mózgu. Ale co dzieje się, gdy przestajemy pić? Czy mózg może się jeszcze zregenerować? Nowe badania pokazują, ile czasu może to zająć.
-
Przyczyn plamienia przed okresem jest wiele. Co może ono oznaczać? Czy to powód do niepokoju?
Większość kobiet na pewnym etapie życia doświadczyła oznak ze strony swojego organizmu, które mogły ją zaniepokoić. Jednym z takich objawów, który często wywołuje niepokój jest plamienie przed okresem. O czym ono świadczy i czy zawsze wskazuje na nieprawidłowości zachodzące w naszym organizmie?
-
Co jeść na śniadanie przy celiakii? Płatki owsiane pod jednym warunkiem
Celiakia to choroba związana z reakcją immunologiczną organizmu na gluten, białko występujące w pszenicy, jęczmieniu, życie, która prowadzi do uszkodzenia kosmków jelitowych. Na celiakię nie ma lekarstwa, ale w przypadku większości ludzi przestrzeganie ścisłej bezglutenowej diety może pomóc w opanowaniu objawów i we wspomaganiu procesu gojenia jelit. Jakie artykuły spożywcze są bezpieczne?
-
Syrop z babki lancetowatej na kaszel i zaburzenia trawienia. Jak przygotować ten prozdrowotny specyfik?
Syrop z babki lancetowatej ma wiele właściwości prozdrowotnych. Zażywając go nie tylko pozbędziesz się bólu gardła i uporczywego kaszlu, ale także poprawisz funkcjonowanie układu trawiennego. Dowiedz się, jak przygotować syrop z babki lancetowatej w domowym zaciszu i dlaczego warto jest znać tą recepturę.
-
Ile kroków dziennie powinniśmy robić? Mniej niż myślisz. Odkrył to polski lekarz
Polscy naukowcy sprawdzili, ile kroków dziennie powinniśmy robić, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca i przedwczesnej śmierci. To mniej niż myślimy. Nie oznacza to jednak, że 10 tys. kroków dla zdrowia to mit. Wyjaśnia to prof. Maciej Banach, współautor badania.
-
Kobieta powąchała papryczkę chilli i... zapadła w śpiączkę. Lekarze nie mają pewności co do diagnozy
Thais Medeiros, 25-letnia Brazylijka, zapadła w śpiączkę po tym, jak potarła nos ostrą papryczką chilli i powąchała ją. Lekarze uważają, że kobieta doznała obrzęku mózgu w wyniku silnej reakcji alergicznej, choć nie wykluczają innych przyczyn.
-
Nie możesz zrobić kupy w weekend? Przyczyn może być kilka. Lekarz wyjaśnia
"Zmiany, które odczuwamy w rytmie wypróżnień w czasie dni powszednich i weekendu są częste" - mówi portalowi livestrong.com gastroenterolog David Poppers, lekarz medycyny i profesor na Uniwersytecie Nowojorskim Langone Health. Ekspart tłumaczy, skąd się biorą oraz jak uniknąć nieprzyjemności w toalecie podczas wolnych dni.
-
Po tym poznasz, że pijesz za mało. Wystarczy spojrzeć na kolor
Kolor moczu, a także konsystencja, przejrzystość i zapach mogą wiele powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Kiedy możemy podejrzewać, że pijemy za mało wody? Na co zwrócić uwagę?
-
Liść i owoc morwy białej: właściwości i zastosowanie. Na co pomaga morwa biała?
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Wielu młodych Polaków ma ten problem. Rozwiązanie jest prosteMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Uwaga na aloes!
-
Ile kalorii spalamy robiąc 10 tysięcy kroków dziennie?
- Ten napój czyni cuda. Wystarczy filiżanka, by zapobiec cukrzycy
- Co to jest bruksizm? Jaka jest przyczyna zgrzytania zębami przez sen?
- Co jeść na śniadanie przy SIBO i czy można pić rano kawę? Te zasady warto znać
- Jak ograniczyć jedzenie słodyczy? Te triki pozwolą wytrwać w postanowieniu
- Jak wyleczyć duszący kaszel i męczący ból gardła? Przygotuj napar z siemienia lnianego
-
Syrop z tymianku domowej roboty to zielarski specyfik na infekcje gardłowe
Syrop z tymianku jest znany w medycynie ludowej jako skuteczny preparat na dolegliwości związane z infekcjami górnych dróg oddechowych. Jest pomocny zwłaszcza w mokrym kaszlu i bólu gardła. Dowiedz się, jak samodzielnie przygotować syrop z tymianku.
-
Syrop prawoślazowy pomaga pozbyć się uciążliwego kaszlu i bólu gardła. Kiedy warto po niego sięgnąć?
Syrop prawoślazowy to produkt leczniczy o charakterze ziołowym, który stosowany jest jako środek wspomagający walkę z uporczywym kaszlem i infekcjami górnych dróg oddechowych. Czy leki na bazie prawoślazu są dostępne bez recepty i czy są odpowiednie dla dzieci? Poznaj właściwości syropu prawoślazowego i sposób dawkowania.
-
Bruzdy na paznokciu mogą być oznaką choroby. Sprawdź, o czym mogą świadczyć
Każdy z nas pragnie mieć zadbane i pięknie wyglądające dłonie. Wiele osób uważa bowiem, że dłonie są wizytówką człowieka. Trudno zaprzeczyć temu stwierdzeniu, można nawet pokusić się o jego rozwinięcie: dłonie, a w szczególności paznokcie to również wizytówka naszego organizmu. Defekty, które pojawiają się na płytce paznokcia mogą bowiem świadczyć o chorobach lub niedoborze witamin. Co mogą oznaczać bruzdy na paznokciach?
-
Syrop klonowy, czyli słynne "kanadyjskie płynne złoto". Jakie ma właściwości?
Syrop klonowy to produkt, który możemy z łatwością znaleźć na półkach sklepowych ze zdrową żywnością. Jego smak jest niepowtarzalny i często wykorzystywany jest w kuchni jako słodzik do domowych deserów. Jakie właściwości ma syrop klonowy, popularnie określany jako "kanadyjskie płynne złoto"?
-
Po jakim czasie od leczenia kanałowego można jeść? Dowiedz się, co to jest leczenie kanałowe i jak wygląda
Po jakim czasie od leczenia kanałowego można jeść? Jeśli nurtuje Cię to lub inne pytanie dotyczące wspomnianej procedury dentystycznej, ten tekst jest dla Ciebie. Sprawdź, czym jest leczenie kanałowe, jak wygląda, ile potrwa i jakiej ceny możesz się spodziewać.
-
Schudła 30 kilogramów bez katorżniczych treningów i głodówek. Wskazała trzy najważniejsze zasady odchudzania
Popularna twórczyni internetowa Kiki swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej własnej metamorfozie. Kobieta dzięki ciężkiej pracy, ale również odpowiedniemu podejściu do diety, schudła aż 30 kilogramów. Dziś motywuje inne kobiety do walki o wymarzoną sylwetkę i zdradza swoje sekrety, które pomogły jej zgubić ponadprogramowe kilogramy.
-
Co najlepiej jeść na śniadanie, aby pozbyć się brzucha i boczków? Kluczowe są dwie zmiany
Nie ma diety odchudzającej, która spowoduje, że w pierwszej kolejności pozbędziemy się tłuszczu brzusznego. Jednak jeśli już zaczniemy chudnąć, z pewnością zauważymy to także w talii. Jakie rady mają dla nas dietetycy, jeśli chodzi o śniadanie?
-
Syrop na kaszel skutecznie wspierający walkę z infekcją. Poznaj domowe specyfiki
Syrop na kaszel skutecznie wspierający walkę z infekcją to preparat, który zawsze warto mieć w swojej domowej apteczce. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się specyfiki domowej roboty, których receptury są znane od lat i były z powodzeniem wykorzystywane przez nasze babcie i mamy. Jak je przygotować?
-
Syrop z mięty nie tylko do ciast i deserów. Przygotuj domowy specyfik, który poprawi Twoją odporność
Syrop z mięty od lat wykorzystywany jest w kuchni jako dodatek do ciast, deserów czy drinków. Jego zastosowanie jest jednak znacznie szersze i warto wiedzieć, że syrop z mięty ma szereg właściwości prozdrowotnych. Czym się charakteryzuje syrop z mięty i w jaki sposób go przyrządzić w domowym zaciszu?
-
Jak zwalczyć trądzik na plecach? Co stosować, aby pozbyć się go raz na zawsze?
Trądzik na plecach to problem, z którym zmagają się nie tylko osoby w okresie dojrzewania, ale i niektórzy dorośli. Niejednokrotnie oprócz dyskomfortu powoduje on obniżenie pewności siebie, wymusza zmianę stylu ubierania się czy niechęć do wspólnych wypadów ze znajomymi na basen lub plażę. Jak skutecznie poradzić sobie z problemem trądziku na plecach i zapomnieć o nim na dobre?
Reklama
-
Zatrzymywanie wody w organizmie - czym się objawia? Jakie są przyczyny? Jak temu zaradzić? [PORADNIK]
Wiele osób doświadcza objawów takich jak obrzęk nóg oraz kostek, obrzęk palców dłoni czy też widocznie opuchnięte powieki. Przyczyną takiego stanu jest zatrzymywanie się wody w organizmie. Co powoduje, że woda gromadzi się w naszych tkankach, czym może to skutkować i wreszcie, jak zapobiec takim sytuacjom?
-
Syrop z mniszka lekarskiego wspomaga walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych i pozytywnie oddziałuje na układ pokarmowy. Jak go przygotować?
Syrop z mniszka lekarskiego swoją konsystencją i kolorem przypomina miód. I tak, jak miód wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Gdy łąki żółcą się od mleczy - to znak, że jest właściwa pora na zebranie kwiatów, z których przygotujemy ten kurujący specyfik. Poznaj recepturę na syrop z mniszka lekarskiego.
-
Syrop z sosny wspomaga walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych. Jak go zrobić?
Syrop z sosny to popularny specyfik na bazie roślinnej, który od wieków wykorzystywany jest do łagodzenia nieprzyjemnych objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Syrop z pędów sosny to skarbnica właściwości prozdrowotnych i warto mieć go w domowej apteczce. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić syrop z sosny.
-
Depresja u dzieci to coraz częstszy problem. Nie przegap sygnałów alarmowych
Depresja u dzieci to choroba cywilizacyjna, na którą cierpi coraz większa liczba młodych ludzi. Jest podstępna i często trudna do wykrycia. Odpowiednio wczesna ingerencja może jednak wspomóc walkę młodej osoby z chorobą i dać szansę na powrót do normalnego życia. Poznaj objawy depresji u dziecka i sposoby wsparcia go w tym trudnym czasie.
-
Tę prozdrowotną nalewkę wykonasz z sezonowych owoców. Wspiera odporność i walczy z wirusami
Czarny bez to roślina obecnie mało popularna. A szkoda, bo jej owocom przypisuje się mnóstwo właściwości zdrowotnych i leczniczych. Nalewka z owoców czarnego bzu wesprze układ odpornościowy, pomoże w walce z wirusami, a także oczyści organizm. Warto ją wykonać pod koniec lata, kiedy trwają zbiory czarnego bzu. Jak przygotować taką prozdrowotną nalewkę?
-
Wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych 2023. Kto jest uprawniony?
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę bezpłatnych leków dla pacjentów w wieku powyżej 65 lat, jak również dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Mają być dostępne od 1 września.
-
Jak schudnąć w talii i pozbyć się boczków? Zrezygnuj z tych produktów jak najszybciej
Badania coraz częściej pokazują, że to nie tłuszcz, ale nadmiar cukru jest problemem nr 1. Cukier stał się siłą napędową epidemii cukrzycy i otyłości na całym świecie. Jakich zatem produktów powinniśmy się wystrzegać, jeżeli dbamy o smukłą sylwetkę?
-
"Pański owoc" był tępiony przez komunistów, ale znów jest doceniany. Działa niemal na wszystko
"Pańskim owocem" nazywany jest dereń jadalny. W czasach PRL-u był tępiony przez komunistów, a teraz znów wraca do łask. Nic dziwnego, ponieważ ma szereg wspaniałych właściwości zdrowotnych. Można wykorzystać go na wiele różnych sposobów, jednak warto wiedzieć, że "na surowo" nie smakuje zbyt dobrze.
-
Poparzone podniebienie powoduje poczucie dyskomfortu. Dowiedz się, jak zminimalizować skutki oparzenia
Poparzone podniebienie to częsta przypadłość, która nas dotyka. Zazwyczaj jest wynikiem wzięcia szybkiego łyka kawy lub herbaty, które nie zdołały jeszcze odpowiednio ostygnąć, bądź spożycia zbyt gorącego dania - prosto z garnka, patelni czy piekarnika. Jak sobie radzić z poparzonym podniebieniem, aby jego skutki były mniej dokuczliwe?
-
W jej mózgu żyła pasożytnicza glista. To pierwszy taki przypadek w historii medycyny
64-letnia kobieta udała się do lekarza z objawami takimi jak: biegunka, bóle brzucha, duszności i suchy kaszel. Wyniki badań wykazały rzecz do tej pory niespotykaną - mózg kobiety zamieszkiwała wijąca się pasożytnicza glista. To pierwszy taki przypadek w historii medycyny.