Nie tylko na łyżeczkę i niekoniecznie dla leniuchów. 16 pozycji seksualnych bocznych

Z pewnością sama wyobraźnia podsuwa wam wiele ciekawych pomysłów, jak można kochać się na boku, ale nasze podpowiedzi nie zaszkodzą, gdy szukacie inspiracji.
Pozycje seksualne na boku to okazja do szczególnej bliskości i nowych doznań Pozycje seksualne na boku to okazja do szczególnej bliskości i nowych doznań Marta Kondrusik

Jak kochać się na boku? To proste!

Artykuł aktualizowany. Po raz pierwszy ukazał się w 2017 roku.

To dość nietypowe zestawienie pozycji seksualnych. Zdecydowana większość propozycji to te łatwe i bardzo łatwe. Na finał proponujemy wyzwanie dla waszej fizycznej sprawności, czyli pozycję napięta cięciwa, ale z pierwszą dwunastką bez trudu poradzą sobie zarówno początkujący kochankowie, jak i ci więcej niż dojrzali, nawet z problemami zdrowotnymi.

Sporo bliskości, czułości, pocałunków, dotykania i wręcz przeciwnie. Przodem, tyłem, w parterze i na siedząco. Gdy macie dużo czasu, a także wtedy, gdy się spieszycie. W zależności od waszych generalnych upodobań i aktualnego nastroju. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Dobrej zabawy!

Konsultacja: Izabela Jąderek, psycholog seksuolog, na co dzień zajmuje się pracą - indywidualną i grupową - nad problemami w relacjach, w bliskich związkach i w funkcjonowaniu psychoseksualnym. Pomaga w problemach związanych z tożsamością płciową, orientacją seksualną (coming out, dyskryminacja, brak akceptacji własnej orientacji), relacjami niemonogamicznymi, zazdrością, zdradą, brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Więcej: www.izabelajaderek.pl

Pozycje seksualne dla początkujących, także na pierwszy raz

Pozycje seksualne: pozycja bocznego pchnięcia. Pozwala na intensywny orgazm i pieszczenie pleców Pozycje seksualne: pozycja bocznego pchnięcia. Pozwala na intensywny orgazm i pieszczenie pleców Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: boczne pchnięcie

Na start pozycja więcej niż relaksująca. To wręcz zabieg terapeutyczny: on może ją wymasować i zaspokoić seksualnie jakby 'przy okazji'.

O co chodzi?

Kobieta leży na brzuchu. Partner klęka obok niej, odwodzi ostrożnie jej nogę do boku (nie do góry) i klęka między nogami - jedna noga na zewnątrz, jedna między jej udami. Mężczyzna kontroluje intensywność pchnięć, wysuwając zewnętrzną nogę do przodu.

Warto wiedzieć o pozycji

Pozycja dla leniwych kobiet? Niekoniecznie. To może być ciekawa odmiana i okazja dla kochanka, by pokazać, jak ważna jest dla niego partnerka. Także wprowadzenie do pozycji od tyłu. Sporo kobiet ma przed nimi opór. To dobry początek na przełamanie.

On pominięty? Jeśli jesteście zgranym duetem, ona ci to wynagrodzi następnym razem.

Boczne pchnięcie jest pozycją polecaną, gdy trzeba uważać na stawy biodrowe kobiety. Pozycja pozwala pieścić plecy kochanki, więc sprawdza się również przy bólach kręgosłupa.

W przypadku problemów z biodrami, zasadniczo bezpieczne pozycje seksualne to wszystkie te, które pozwalają uniknąć krzyżowania nóg i wyginania stawów biodrowych o więcej niż 90 stopni.

Problemy zdrowotne? Nie te lata? Pozycje seksualne dla seniorów

MASAŻ - dobierz odpowiedni w zależności od potrzeb

Pozycja seksualna boczna: zawieszenie broni - idealna nie tylko dla leniwych Pozycja seksualna boczna: zawieszenie broni - idealna nie tylko dla leniwych Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zawieszenie broni

Jeszcze więcej odprężenia, ale mało czułości. Co wy na zawieszenie broni?

O co chodzi?

Mężczyzna leży na boku, a kobieta układa się na plecach prostopadle do jego ciała i podkłada ręce pod głowę. Dotyka pośladkami penisa, nogi przekłada przez uda i pośladki kochanka.

Partner jedną ręką głowę podpiera głowę, drugą lekko podpiera uda kobiety. Wprowadza członka do pochwy, reguluje intensywność ruchów i stymulacji.

Warto wiedzieć o pozycji

Pozycja zapewnia relaks i komfort także tym, którzy przejmują się nie tylko rozmiarem penisa, ale generalnie rozmiarem swojego ciała. Sprawdza się niezależnie od tego, kto jest 'duży', bo ciała niemal się nie stykają.

Mężczyzna, jeśli się postara i nieco przechyli do przodu, może pieścić piersi i łechtaczkę partnerki.

Pozycja seksualna na łyżeczkę Pozycja seksualna na łyżeczkę Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na łyżeczkę

Czas na klasykę. Wiele par chętnie właśnie tak kocha się na boku. Szkoda jednak, gdy na tym poprzestają.

O co chodzi?

Kobieta leży na boku, a leżący za nią partner wprowadza członka do pochwy (możliwa też wersja analna).

Mimo że zakres ruchów jest tu niewielki, to wolne ręce obojga partnerów mogą wzmacniać doznania (można dostać się do łechtaczki, pieścić piersi).

Warto wiedzieć o pozycji

Pozycja pozwala na szczególną bliskość. Chociaż nie kochacie się twarzą w twarz, bez trudu możecie wzajemnie okazywać sobie uczucie. Nietrudno o opinię dobrego kochanka, bo pozycja pozwala na intensywną stymulację punktu G.

Można kochać się długo i leniwie. Mężczyzna może przytrzymywać pośladki kobiety i w ten sposób regulować tempo pchnięć, co dodatkowo urozmaici stosunek.

Na łyżeczkę fajnie jest nawet zasnąć.

Łyżeczki ('na łyżeczkę') sprawdzają się także w czasie ciąży, ponieważ nie powodują nacisku na brzuch. Jest ceniona przez pary o sporej różnicy gabarytów: wagi i wzrostu.

Gdy kochanego ciała jednak za dużo... Pozycje nie tylko dla puszystych

Seks analny: lepiej to wiedzieć, nim zaczniesz

Pozycja seksualna klasyczna na boku Pozycja seksualna klasyczna na boku Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: klasyczna, na boku

Dziwne, że seks na boku, ale twarzą w twarz, wydaje się mniej popularny od łyżeczek, czyli bliskości tyłem. Tak jednak jest z tą akurat pozycją.

O co chodzi?

Partnerzy ułożeni są jak w pozycji misjonarskiej, ale na boku. Możecie w trakcie zbliżenia okazywać sobie bliskość, czułość, patrzeć w oczy, całować... Kobiety to lubią, a i mężczyźni czują się wtedy intymnie oraz blisko.


Wolne ręce umożliwiają dodatkową stymulację zarówno jąder, jak i łechtaczki.

Warto wiedzieć o pozycji

To dość łatwa pozycja seksualna, więc dobra dla początkujących. Jedyna ewentualna trudność to wyczucie równowagi. Najłatwiej osiągnąć ją na twardej powierzchni, np. na podłodze.

Kobieta może w pewnym stopniu wpływać na głębokość penetracji.

Przede wszystkim w tej pozycji można opóźnić wytrysk.

Misjonarska, czyli nuda? 6 modyfikacji pozycji klasycznej, które sprawią, że zmienisz zdanie

Pozycja seksualna statek, czasem nazywana też żaglem Pozycja seksualna statek, czasem nazywana też żaglem Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: statek

Skąd nazwa: wiadomo (wystarczy spojrzeć na rysunek). Po co? Już nie do końca.

O co chodzi?

Kobieta siedzi na partnerze bokiem. Rozkłada nogi tak, by skrzyżować je w kostkach. Kochanek leży płasko i trzyma ją za pośladki lub plecy. Możliwe pieszczenie łechtaczki.

Warto wiedzieć o pozycji

W różnych źródłach ta pozycja seksualna pojawia się też pod nazwami: okręt czy żagiel.

Umożliwia głęboką penetrację.

Niewielu kochanków za nią przepada, trudno w niej mówić o zbliżeniu (bliskości).

Zobacz także:

Pozycje, których nie warto próbować

25 pozycji od tyłu, także dla niezdecydowanych

Pozycja seksualna: na ławeczce Pozycja seksualna: na ławeczce Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na ławeczce

Na ławeczce to kolejna pozycja seksualna, która pozwala odpocząć waszym stawom biodrowym i kręgosłupowi. Po ciężkim dniu w pracy, także przy komputerze.

O co chodzi?

Kobieta przekłada złączone nogi ponad biodrami mężczyzny, a on przylega do niej całym ciałem. Dzięki zaciśnięciu kobiecych ud mocniej stymulowane są boczne ścianki pochwy. Oddziaływanie na penisa również jest silniejsze.

Warto wiedzieć o pozycji

Nie wymaga sporego wysiłku. Nie przeciąża konkretnych partii ciała, a zarazem umożliwia na szczególną bliskość i więź między partnerami.

Możecie patrzeć sobie w oczy. Okazywać czułość. Można się tulić, całować, obejmować, a zarazem nikt nie jest nadmiernie uciskany.

A wam marzy się ekstremalny wysiłek? 23 pozycje stojące

Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: krzyżyk

Znowu trudno tu o bliskość. Lepiej, żeby ona była filigranowa, a on miał mocne mięśnie brzucha.

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się na plecach. Głowę opiera na poduszce, lekko rozsuwa nogi.

Kobieta siada na kochanka bokiem. Odchyla się i przenosi ciężar na wyprostowane ramiona. Nieznacznie rozchyla wyprostowane nogi.

Warto wiedzieć o pozycji

Nazwa odnosi się do kształtu, jaki tworzą wasze ciała.

Krzyżyk zaspokaja głównie pragnienia, by 'zrobić to inaczej'.

Kobieta nie musi się obawiać, że on wejdzie w nią zbyt głęboko. Zarazem: kochanek może zwiększyć rozkosz wybranki pieszcząc jej łechtaczkę.

Masturbacja, łechtaczka, wytrysk i ... 16 sekretów jej rozkoszy

Najlepsze pozycje, gdy penis wydaje się ZA DUŻY

Pozycja seksualna zen Pozycja seksualna zen Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zen

Właściwie trudno powiedzieć, dlaczego akurat ta pozycja seksualna zasłużyła na tę nazwę. Owszem, pozycja zapewnia chwilę relaksu, ale czy to zaraz zen? Sprawdźcie sami!

O co chodzi?

Kochankowie leżą na boku i patrzą sobie w oczy (jeśli chcą). Ona zaplata jedną nogę wokół jego biodra i przylega do niego całym ciałem.

Warto wiedzieć o pozycji

Pozycja podobna do na ławeczce i klasycznej na boku, czyli raczej przeznaczona dla namiętnych romantyków.

Możecie się pieścić, dotykać, tulić. Pozycja należy do tych sprawiedliwych: zwykle i ona, i on kończą igraszki orgazmem.

Nietrudno regulować głębokość penetracji.

Pozycje seksualne, które lubią kobiety

Pozycja seksualna: przekładaniec na boku Pozycja seksualna: przekładaniec na boku Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: przekładaniec na boku

Ciekawa modyfikacja łyżeczek. Zwłaszcza, jeśli lubicie się kochać długo i powoli.

O co chodzi?

Kobieta kładzie się na brzuchu obok partnera. On leży na boku. Partnerka przekłada nogi przez jego biodra tak, by jego penis mógł dosięgnąć pochwy. Pozycja wymaga odrobiny gimnastyki. Partner musi wytrzymać napór jej ciała i utrzymać na boku.czasem jest wygodniej, gdy kochanka położy się także częściowo na boku, jak na rysunku.

Warto wiedzieć o pozycji

Chociaż nie kochacie się cały czas twarzą w twarz, w tej pozycji jesteście naprawdę blisko.

Pozycja umożliwia stymulację łechtaczki i dość prostą regulację głębokości penetracji, a kobieta czuje (dosłownie), że ma wpływ na przebieg akcji.

16 pozycji seksualnych, które lubią mężczyźni, ale partnerka też skorzysta

Pozycja seksualna: zmodyfikowane taczki (na leżąco) Pozycja seksualna: zmodyfikowane taczki (na leżąco) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zmodyfikowane taczki (na boku)

W przeciwieństwie do klasycznych taczek pozycja zwykle przynosi więcej przyjemności niż wysiłku.

O co chodzi?

Oboje leżycie na boku. Partner wsuwa się między nogi partnerki i nie tylko penetruje pochwę, ale także stymuluje strefy erogenne, w tym łechtaczkę. Może także pieścić piersi. Kobieta jest mniej aktywna, ale z pewnością ma okazję się zrelaksować...

Warto wiedzieć o pozycji

W pozycji leżącej, na dużym łóżku, ułożeni jak do taczki, możecie sprawiać sobie przyjemność bez większego wysiłku.

Pozycja polecana nawet osobom z chorobami serca i innymi problemami krążeniowymi. Także wtedy, gdy jesteście zmęczeni, raczej leniwi a także, gdy plecy bolą (on twoje może głaskać, jego są bezpiecznie odsunięte). Jeśli mężczyzna podłoży poduszkę nie tylko pod głowę, ale także pod górną część pleców, może zmniejszyć ucisk na biodro i czuć się jeszcze bardziej komfortowo.

Seks jest zdrowy. Oto dowody

Pozycje, w których dominują kobiety

Pozycja seksualna: ośmiornica Pozycja seksualna: ośmiornica Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: ośmiornica

Sporo tu ocierania, które dodatkowo zwiększa szanse na rozkosz.

O co chodzi?

On kładzie się na boku i unosi nogę. Ona klęka i wsuwa się między uda kochanka. W zależności od potrzeb opiera pośladki na stopach lub pozostaje bardziej wyprostowana.

Warto wiedzieć o pozycji

Ośmiornica niejednokrotnie kończy się potężnym orgazmem kochanków.

Jest wygoda: głównie dla mężczyzny, ale kobiet też raczej nie męczy, jeśli nie mają problemu ze stawami.

Jest bliskość. Możecie się wzajemnie pieścić. Kobieta właściwie niemal sama doprowadza się do finału: może wpływać na głębokość i intensywność stosunku, zarazem ocierając łechtaczkę. Mężczyzna może pieścić piersi, uda wybranki.

Pozycja podoba się wielu parom, podobnie jak wariant odwrotny, gdy kochanek jest na górze, a także, gdy zmienicie ułożenie nóg (zobacz: pozycja proste nachylenie).

Utrudnione całowanie, chociaż możliwe, gdy ona pochyli się do przodu. Zarazem: trzeba uważać, żeby nie wyłamać mu przy tym nogi w biodrze.

Pozycje seksualne na siedząco. 23 propozycje

Pozycja seksualna: ogień miłości Pozycja seksualna: ogień miłości Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: ogień miłości

Wygląda dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości to łatwa pozycja.

O co chodzi?

Tym razem oboje przyjmujecie pozycję półsiedzącą, lekko na boku. Wsuwacie się wzajemnie między swoje nogi. Zaplątani w taki sposób, by możliwa była penetracja, jednocześnie zapewniacie dodatkową stymulację przez pocieranie okolic kluczowych organów.

Warto wiedzieć o pozycji

Tu o orgazm można zawalczyć na parę sposobów.

Pozycja ma niemal wszelkie zalety ośmiornicy, a zarazem nikt nie jest zdominowany, nie rządzi.

Chociaż trudno się dotykać rękami bez utraty równowagi, sporo tu bliskości i czułości.

A może czas na inne zaplątanie? Tutaj

Pozycje seksualne, gdy on ma (lub myśli, że ma) małego penisa

Pozycja seksualna odwrócone K Pozycja seksualna odwrócone K Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - odwrócone K

Kolejne prawie łyżeczki, ale dla bardziej wysportowanych kobiet.

O co chodzi?

Ona leży na łóżku lub podłodze na boku w pozycji L (nogi wyciągnięte pod kątem prostym), pośladki kieruje w stronę kochanka. On kładzie się za nią. Tempo stosunku reguluje nachylając się odpowiednio w stronę partnerki.

Warto wiedzieć o pozycji

Nazwa tej pozycji seksualnej? Litera "K" w lustrze to kształt, jaki przyjmują wasze ciała.

Jeśli ona miewa problemy z kręgosłupem, nie polubi tej pozycji.

Teoretycznie można spróbować kochać się tak na stojąco, jeśli on ją utrzyma i lubicie ryzykować...

Inne nazwy tej pozycji seksualnej: samba bokiem, gody na boku

Pozycje seksualne, których nie lubią kobiety

Znacie pozycję seksualną L? Też ciekawa...

Pozycja seksualna: podpora bogini Pozycja seksualna: podpora bogini Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: podpora bogini

Z klasyczną pozycją seksualną bogini  tę propozycję łączą w zasadzie wyłącznie uniesione nogi kobiety.

O co chodzi?

Mężczyzna siedzi (na przykład na krześle), kobieta bokiem dosiada kochanka, dodatkowo unosi jedną z nóg tak wysoko, że łydkę układa na ramieniu partnera.

Warto wiedzieć o pozycji

Uniesiona noga znacznie pozycję... ułatwia! Klasyczna siedząca bokiem jest trudniejsza, bo trudno dostać się do waginy. Jeśli kobieta jest na tyle wysportowana, by wypróbować taką modyfikację, może być naprawdę przyjemnie.

Niektórzy mężczyźni nie przepadają za tą pozycją, gdyż uważają ją za zbyt rozpraszającą i ograniczającą swobodę ruchów.

Zarazem: można się całować, patrzeć sobie w oczy, pieścić...

Marzy się wam szybki numerek? Oto 9 propozycji

Pozycja seksualna siedząca (bokiem) Pozycja seksualna siedząca (bokiem) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: siedząca bokiem

Uwaga! Podany stopień trudności to nie przypadek i nie pomyłka. To naprawdę TRUDNA pozycja.

O co chodzi?

On opiera się wygodnie na siedzeniu. Ona siada bokiem... I teraz zaczyna się zabawa! Spróbujcie trafić do celu przy złączonych nogach i ograniczonych możliwościach manewru. Wykonywanie potem ruchów, które dawałyby szansę na przyjemność, graniczy z cudem.

Warto wiedzieć o pozycji

Pozycja niemal stworzona do środków lokomocji. Ciemny tył autokaru, wąsko, przytulnie, można się okryć kocem dla bezpieczeństwa... On tylko zsuwa spodnie, a gdy nie może, po prostu rozpina rozporek. Ona podciąga spódnicę...

To jednak raczej dobra okazja do bycia bliżej niż seksu.

Chociaż ta pozycja seksualna bardzo przypomina siedzącą twarzą w twarz, połączenie nóg odbiera parę okazji do stymulacji i czerpania przyjemności.


Jak już ekwilibrystyka się powiedzie, ona ma większą szansę na przyjemność niż on. Wpływ na akcję ograniczony, a ona może ucisnąć lub otrzeć to i owo.

Zobacz także:

Co się dzieje z waszymi ciałami, gdy się kochacie? Stosunek seksualny krok po kroku

Zabójcy libido

Pozycja seksualna napięta cięciwa Pozycja seksualna napięta cięciwa Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: napięta cięciwa

Ani na leżąco, ani na siedząco, a jednak bokiem. Taka sesja to więcej niż miłosne wyczerpanie.

O co chodzi?

To naprawdę trudne, więc zaczynacie od parteru. Kobieta leży na boku. Noga bliżej podłoża pozostaje prosta, drugą należy lekko zgiąć i przyciągnąć do klatki piersiowej.

Mężczyzna klęka za kobietą tak, by jej wyprostowana noga znalazła się między jego nogami. Wprowadza członka, a następnie chwyta zgiętą nogę kobiety. Drugą rękę wsuwa tuż nad biodro, na którym ta leży. Kiedy mężczyzna dobrze się ułoży, zaczyna podnosić partnerkę. Ta podpiera się na dłoni.

Warto wiedzieć o pozycji

Trudno podczas takiej gimnastyki w ogóle skupić się na seksie.

Nie wystarczy być zdrowym, by to zrobić. On musi być silny, ona sprawnie balansować ciałem.

Poszukiwanie równowagi, zmiana wysokości, stopnia tarcia i nasilenia: to pozycja wymusza. Gdzie plus? Macie szansę przypadkowo trafić na ułożenie, które zapewni nowe, odlotowe wręcz doznania.

Niewykluczone, że zostaniecie na podłodze i nic z tego podnoszenia nie wyjdzie. Tak też może być fajnie (lub fajniej).

Ekstremalny seks. Pozycje dla bardzo sprawnych kochanków

Więcej o: