Najlepsze pozycje seksualne, gdy penis wydaje się ZA DUŻY

Kult wielkiego penisa? Wagina dopasuje się do każdego rozmiaru? Niby prawda, a jednak trudno o tym przekonać początkujących kochanków, zwłaszcza, gdy ona wciąż narzeka na ból. Te pozycje powinny pomóc.
Kobieca kontrola sytuacji, ograniczona głębokość penetracji, a zarazem stymulacja miejsc kluczowych dla przyjemności: strach przed dużym penisem można pokonać z przyjemnością Kobieca kontrola sytuacji, ograniczona głębokość penetracji, a zarazem stymulacja miejsc kluczowych dla przyjemności: strach przed dużym penisem można pokonać z przyjemnością Marta Kondrusik

Im większy, tym lepszy? Praktyka tego nie potwierdza

Wydawać by się mogło, że spory penis (powyżej 18 cm) to w seksie sytuacja więcej niż pożądana. Tymczasem: wystarczy przejrzeć dowolne forum o seksie czy porozmawiać ze specjalistami, by zmienić zdanie. Wiele par odkrywa, że to jednak może być problem.

Skarżą się głównie młode kobiety, które niedawno rozpoczęły życie seksualne, jeszcze nie rodziły. Także panowie, którym nie wychodzi kolejna relacja, bo "ona narzeka na ból". Oczywiście, kluczowa jest rozgrzewka, jednak bywa, że nie pomaga ani długa gra wstępna, ani użycie lubrykantu.

Być może pomogą pozycje, w których ona poczuje się pewniej, bezpieczna, że penetracja nie będzie zbyt głęboka. Istotne, żeby to kobieta kontrolowała sytuację lub sama pozycja była ograniczająca z powodu ułożenia ciał.

Zdarza się, że to również nie pomaga, ale wówczas niezbędna jest konsultacja ginekologiczna i/lub seksuologiczna. Ból podczas stosunku nie musi mieć związku z rozmiarem członka, a może być objawem choroby (sprawa wymaga szczególnie szybkiego wyjaśnienia, jeśli pojawiają się krwawienia)  czy problemów natury seksualnej.

Konsultacja: Izabela Jąderek, psycholog seksuolog, na co dzień zajmuje się pracą - indywidualną i grupową - nad problemami w relacjach, w bliskich związkach i w funkcjonowaniu psychoseksualnym. Pomaga w problemach związanych z tożsamością płciową, orientacją seksualną (coming out, dyskryminacja, brak akceptacji własnej orientacji), relacjami niemonogamicznymi, zazdrością, zdradą, brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Więcej: www.izabelajaderek.pl

Zobacz także:

Ciemna strona pozycji na jeźdźca

Penis za duży, piersi za małe? Na wszystko jest rada

Pozycja seksualna: zaszyta misjonarka (pozycja szycia), czyli odwrócone role z pozycji klasycznej Pozycja seksualna: zaszyta misjonarka (pozycja szycia), czyli odwrócone role z pozycji klasycznej Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zaszyta misjonarka (pozycja szycia)

O co chodzi?

To prawie pozycja klasyczna, misjonarska, tyle że odwrotnie: ona na górze, on na dole.

Mężczyzna kładzie się na plecach i rozchyla nogi. Kochanka kładzie się na nim, wpuszcza penisa i zwiera nogi. Przylega do partnera całym ciałem. Kochanek obejmuje ją za pośladki.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Pozycja pozwala na bliskość, patrzenie sobie w oczy, okazywanie czułości.
 • Przeznaczona dla mężczyzn ze sporym penisem, gdyż penetracja nie jest głęboka, a ruchy mocno ograniczone.
 • Raczej nie będzie z tego dzikiej rozkoszy, ale nie powinno też być bólu i być może ona przekona się, że seks z tym partnerem jest fajny.

Zobacz także:

Pozycje seksualne, gdy macie ochotę na szybki numerek

Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: krzyżyk

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się na plecach. Głowę opiera na poduszce, lekko rozsuwa nogi.

Kobieta siada na kochanka bokiem. Odchyla się i przenosi ciężar na wyprostowane ramiona. Lekko rozchyla wyprostowane nogi.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Nazwa odnosi się do kształtu, jaki tworzą wasze ciała.
 • Krzyżyk zaspokaja męskie pragnienia, by "zrobić to inaczej".
 • Kobieta nie musi się obawiać, że on wejdzie w nią zbyt głęboko. Zarazem: kochanek może zwiększyć rozkosz wybranki pieszcząc jej łechtaczkę.
Pozycja seksualna boczna: zawieszenie broni - idealna nie tylko dla leniwych Pozycja seksualna boczna: zawieszenie broni - idealna nie tylko dla leniwych Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zawieszenie broni

O co chodzi?

Mężczyzna leży na boku, a kobieta układa się na plecach prostopadle do jego ciała i podkłada ręce pod głowę. Dotyka pośladkami penisa, nogi przekłada przez uda i pośladki kochanka.

Partner jedną ręką głowę podpiera głowę, drugą lekko podpiera uda kobiety. Wprowadza penisa do pochwy, reguluje intensywność ruchów i stymulacji.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Pozycja zapewnia relaks i komfort, gdy przejmujecie się nie tylko rozmiarem penisa, ale generalnie rozmiarem ciała.
 • Sprawdza się niezależnie od tego, kto jest "duży", bo ciała niemal się nie stykają.
 • Mężczyzna może pieścić piersi i łechtaczkę partnerki.

Poznaj także:

Pozycje seksualne, gdy różnica wagi jest spora

Pozycje seksualne opóźniające wytrysk

Pozycja seksualna: fotel zaplątany Pozycja seksualna: fotel zaplątany Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: fotel zaplątany

O co chodzi?

On siada i rozsuwa nogi. Ona na nim. Twarzą w twarz. Ona obejmuje go mocno nogami w pasie. On rewanżuje się tym samym. Potem kochankowie maksymalnie zbliżają się, trzymając za łokcie.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Fotel zaplątany to interesująca krzyżówka pozycji fotel i pozycji zaplątani.
 • Pozycja umożliwia kontrolę kąta nachylenia: wystarczy pochylić się, oprzeć na rękach z tyłu, itd.
 • Kobiety ją lubią nie tylko za kontrolę penetracji, ale przede wszystkim za bliskość, możliwość całowania, itp.

Seks jest zdrowy. 7 powodów, żeby się kochać

Pozycja seksualna 'nożyce tyłem' gwarantuje mężczyźnie niezapomniane widoki Pozycja seksualna 'nożyce tyłem' gwarantuje mężczyźnie niezapomniane widoki Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: nożyce tyłem

O co chodzi?

To dość skomplikowana modyfikacja pozycji na jeźdźca tyłem. Mężczyzna kładzie się na plecach, a nogi przyciąga do klatki piersiowej. Partnerka dosiada go tyłem. Plecami opiera o jego stopy. Swoje palce stóp opiera o podłoże. Kochankowie mogą trzymać się za ręce, by ułatwić utrzymanie się w tej pozycji.

Warto wiedzieć o tej pozycji

 • Tu rządzi ona, ale też ona najwięcej pracuje. To raczej znośna cena za przyjemność.
 • Chociaż penetracja nie jest zbyt głęboka, penis skutecznie dotyka przedniej ściany pochwy, stymulując punkt G.
 • W tej pozycji kobieta jest osobą dominującą, to ją czeka najwięcej pracy. Dla większej wygody możesz opierać się stopami o podłoże.
 • Kobiety lubią tę pozycję, podobnie jak inne wersje kowbojki tyłem. Wymaga jednak fizycznej sprawności. Jej zgięte nogi oparte na palcach (a nawet całych stopach) mogą szybko zaboleć. Jemu może dokuczyć kręgosłup i również nogi.

Uwaga! Wśród pozycji seksualnych znamy też inne nożyce (wariant pozycji klasycznej), ale te są raczej dla kobiet marzących o męskiej dominacji. Zobacz

Zobacz także:

Pozycje seksualne, które LUBIĄ kobiety

Pozycje seksualne, których kobiety NIE LUBIĄ

Pozycja seksualna: miłosny precel pozwala na intensywną stymulację punktu G Pozycja seksualna: miłosny precel pozwala na intensywną stymulację punktu G Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: miłosny precel

O co chodzi?

Partnerzy klękają na jedno kolano naprzeciw siebie. Muszą uklęknąć na różnych kolanach (jak ona lewe, to on prawe lub odwrotnie). Po wprowadzeniu penisa do waginy, kochankowie do siebie blisko przylegają.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Pozycja idealna dla par, które mają problem z dużym penisem: głęboka penetracja nie jest możliwa, a zarazem stymulowany jest punkt G.
 • Wytrysk kobiecy niewykluczony.
 • Pozycja pozwala na wzajemne okazywanie sobie czułości. Raczej dla par mocno zaangażowanych emocjonalnie (padanie na kolana wywołuje skrajne skojarzenia, ale gdy jest wzajemne, świadczy o dużej bliskości).

Czytaj: Pozycje seksualne na szczególne okazje

Pozycja seksualna 'na napastnika' Pozycja seksualna 'na napastnika' Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na napastnika

O co chodzi:

On leży na plecach, obie nogi ma ugięte. Ona odwraca się do niego plecami i siada na niego okrakiem. Opiera się rękami o jego kolana. On pieści jej pośladki i piersi.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Tylko pozornie to pozycja łatwiejsza od choćby nożyc tyłem. Niektóre pary, które próbowały obu, przyznają, że to pozycja na napastnika jest właśnie wyzwaniem. Penis łatwo może się wysunąć z pochwy (samo celowanie już nie jest łatwe), więc rzeczywiście musi być spory. Kobiety narzekają, że "nogi jakoś się nie mieszczą" do tego klęczenia, a także bolą (podobnie jak plecy). Czasem kochankowie miewają wrażenie, że jakoś do siebie "nie pasują".
 • Kiedy jednak uporacie się z tymi początkowymi trudnościami, orgazm bywa wyjątkowy.
 • Mężczyźni uwielbiają tę pozycję, bo gwarantuje im także wzrokowe doznania.
 • O tempie decyduje kobieta.
  To nie dla was? Kręgosłup nie wytrzyma? Pozycje dla mniej sprawnych i starszych
Pozycja seksualna: narastające pragnienie, czyli zmodyfikowana, łatwiejsza wersja stojącej zawieszonej Pozycja seksualna: narastające pragnienie, czyli zmodyfikowana, łatwiejsza wersja stojącej zawieszonej Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: narastające pragnienie

O co chodzi?

Mężczyzna stoi. Unosi kochankę i sadza sobie na biodrach. Ona obejmuje jego pas nogami. Stopy opiera na jakimś solidnym meblu.

Warto wiedzieć o pozycji

 • Narastające pragnienie to modyfikacja pozycji stojącej, zawieszonej.
 • Podobni jak ona wymaga fizycznej sprawności, jednak dzięki solidnemu oparciu kobiety można wytrzymać w niej dłużej.
 • Pozycja umożliwia kontrolę głębokości penetracji. Z drugiej strony: gdy kobieta już się otworzy i rozgrzeje, wykonując ruchy w górę i w dół uzyska szybkie i głębokie pchnięcia. Zatem: w zależności od odporności kochanków (pozycje stojące męczą) i kobiecej aktywności: pozycje dobre dla dużych i mniejszych penisów.

Czytaj zatem: Pozycje, gdy on ma (lub myśli, że ma) mniejszego penisa

Więcej o: