Kiedy on za szybko kończy: pozycje seksualne opóźniające wytrysk

Trudne, niewygodne, rozpraszające. Jedne wymagają wprawy, inne dobrej kondycji. Te pozycje mają jednak do spełnienia konkretne zadanie: to ma trwać dłużej i zazwyczaj tak właśnie jest. W dodatku na finał zdarza się potężny orgazm.
By opóźnić wytrysk, specjaliści polecają różne ćwiczenia. Dobór odpowiedniej pozycji także ma znaczenie. Nie może być ona zbyt łatwa By opóźnić wytrysk, specjaliści polecają różne ćwiczenia. Dobór odpowiedniej pozycji także ma znaczenie. Nie może być ona zbyt łatwa Marta Kondrusik

Pozycje seksualne opóźniające wytrysk - mogą się wam spodobać

Proponowane pozycje seksualne pozwolą wam kochać się dłużej, ale niekoniecznie wszystkie nadają się do terapii przedwczesnego wytrysku, zwłaszcza na początku leczenia.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku

Seksuolodzy zalecają pacjentom najpierw specjalne ćwiczenia, które polegają choćby na tym, by podczas zbliżenia nic nie robić, maksymalnie ograniczać bodźce czy zająć czymś głowę (tak, seks przede wszystkim rodzi się w mózgu).

Wybór pozycji często ma drugoplanowe znaczenie. Istotna jest zmiana rytmu podczas seksu (głównie zwalnianie, gdy zbliża się orgazm), a nawet przerywanie stosunku, rozpraszająca zmiana pozycji, itd. Niezwykle pomocne w leczeniu okazują się: miejscowe żele ochładzające, maści znieczulające czy... antydepresanty. Farmakoterapię powinien dobierać lekarz (Więcej na ten temat)

Po co w takim razie to zestawienie? Na pewno się przydadzą i tym kochankom, którzy kończą za szybko (być może po innych ćwiczeniach), ale także tym, którzy chcą wzbogacić swoje życie seksualne.
Ocenia się, że przedwczesny wytrysk to realny problem nawet 30 proc. mężczyzn, a zbyt szybki finał jest przyczyną niesatysfakcjonującego seksu milionów par. Na terapię decyduje się niewielki odsetek.

Nawet jeśli kochacie się długo i namiętnie, czasem warto zadbać o nowe doświadczenia czy jeszcze trochę to wydłużyć. Stąd w zestawieniu także trochę seksu tantrycznego, dla doświadczonych partnerów, gwarantującego wyjątkowe doznania erotyczne. Umiecie niewiele? Zacznijcie od zmodyfikowanych, łatwiejszych wersji. Zresztą, samo próbowanie to też element bardzo przyjemnej terapii.

Konsultacja: Izabela Jąderek, psycholog seksuolog, na co dzień zajmuje się pracą - indywidualną i grupową - nad problemami w relacjach, w bliskich związkach i w funkcjonowaniu psychoseksualnym. Pomaga w problemach związanych z tożsamością płciową, orientacją seksualną (coming out, dyskryminacja, brak akceptacji własnej orientacji), relacjami niemonogamicznymi, zazdrością, zdradą, brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Więcej: www.izabelajaderek.pl

Artykuł aktualizowany. Ukazał się po raz pierwszy w 2017 roku.

Pozycja seksualna nożyce, wariant pozycji misjonarskiej Pozycja seksualna nożyce, wariant pozycji misjonarskiej Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: nożyce, wariant pozycji klasycznej

Na początek jednak coś łatwego, żeby was nie zniechęcać.

O co chodzi?

Jedna noga mężczyzny znajduje się pomiędzy nogami kobiety, druga na zewnątrz. Partnerzy mogą wyprostować nogi, zmieniać je.

Zalety:

Pozycja pozwala na bliskość i czułość.

Umożliwia mężczyźnie dość swobodnie regulować tempo, zatrzymać się, a nawet przerwać stosunek.

Dodatkowa stymulacja łechtaczki pozwala kobiecie na szczególne, silne doznania.

Wady:

Kobieta ma minimalny wpływ na przebieg stosunku, więc nie może wspierać kochanka w walce ze zbyt szybkim finałem.

Jeśli on zwykle zbyt szybko kończy, ta pozycja może być zbyt łatwa, by go rozpraszać.

Warto wiedzieć:

Nazwa pozycji wzięła się stąd, że głowa i ramiona mężczyzny są nieco przesunięte względem kobiety i oboje przypominają kształtem nożyce.

Zarazem: tak jak nożyczki mogą mieć różne stopnie rozwarcia, tak wśród pozycji seksualnych znane są też różne nożyce.

Np. Mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami, unosi się na wyprostowanych rękach tak, żeby unieść miednicę; kobieta dosiada partnera tyłem do jego twarzy, także maksymalnie prostując nogi wzdłuż ciała mężczyzny, wspiera się na wyprostowanych ramionach. To wersja, która pozwala się kochać naprawdę długo. Niestety, dla naprawdę wysportowanych i doświadczonych par.

Zobacz:

Stosunek seksualny krok po kroku

16 pozycji seksualnych, które lubią mężczyźni

Pozycja seksualna Pozycja seksualna "kareta" pozwala na stymulację punktu G Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: kareta

O co chodzi?

Kobieta dosiada siedzącego mężczyznę, który opiera się na rękach ułożonych z tyłu. Partnerka obejmuje go nogami, zgina je w kolanach i kieruje je w stronę ramion kochanka. Może je też ułożyć wzdłuż nich, ale to trudniejsze.

Swoje ręce kobieta też opiera z tyłu. Tam, gdzie znajdują się zgięte w kolanach nogi mężczyzny. Niektóre pary preferują wersję, gdy ona obejmuje dłońmi jego kostki nóg.

Zalety:

Kobieta bez problemu kontroluje tempo stosunku.

Po wprowadzeniu członka mężczyzna może odchylić się w taki sposób, by dodatkowo stymulować wrażliwe okolice punktu G kochanki (górna ściana pochwy).

Wady:

Ręce mogą ścierpnąć.

Mężczyzna ma ograniczoną możliwość możliwość zwolnienia tempa lub przerwania stosunku.
On szybko kończy, bo ma niewielkie doświadczenie? Przydadzą się pozycje dla początkujących

Masturbacja, kobiecy wytrysk, orgazm wielokrotny i... 16 tajemnic kobiecej rozkoszy

Pozycja tron cesarza: niewielkie tempo, drętwieją kolana Pozycja tron cesarza: niewielkie tempo, drętwieją kolana Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: tron cesarza

O co chodzi?

Mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami (może też usiąść na łydkach), a kobieta dosiada go tyłem. Zgina nogi w kolanach i nogi również do tyłu. zgiętymi w kolanach nogami.

Zalety:

Główna zaletą jest wolne tempo stosunku.

Kobieta może nie tylko wykonywać ruchy góra-dół, przód-tył, ale także rozchylać nogi i w ten sposób dostarczać dodatkowe bodźce.

Mężczyzna może swobodnie pieścić piersi kobiety (ręce ma wolne), a zarazem cieszyć się dłużej seksem.

Finał (jeśli do niego dojdzie) będzie się wam na pewno podobał.

Wady:

Stosunek potrwa rzeczywiście dłużej, jeśli będzie odbywał się w wolnym tempie, a na nie ma wpływ przede wszystkim kobieta, co ogranicza kontrolę partnera.

Zobacz:

Pozycje, których kobiety nie lubią

Pozycje najlepsze dla kobiety

Pozycja seksualna Pozycja seksualna "leniwa kołyska" jest wygodniejsza dla kobiety niż dla mężczyzny Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: leniwa kołyska

O co chodzi?

Kobieta kładzie się na plecach i zgina nogi w kolanach. Mężczyzna kładzie się w drugą stronę w taki sposób, by nogi kobiety znalazły się na jego plecach.

Zalety

Pozycja jest wygodniejsza dla niej niż dla niego, więc opóźnia wytrysk.

Penetracja nie jest głęboka, czyli ułatwia mężczyźnie samokontrolę, a zarazem jej kąt pozwala kobiecie na osiągnięcie orgazmu.

Kobieta może ograniczać ruchy kochanka nogami.

Wady:

Trudno w tej pozycji o bliskość. To raczej ćwiczenie gimnastyczne.

To do mężczyzny należy główna aktywność w tej pozycji, a to może jednak skutkować za szybkim tempem.

Warto wiedzieć:

Sztuka kochania zna wiele "kołysek". Co najmniej kilka pozycji, które pozwalają na charakterystyczne ruchy (siedzących, tyłem, przodem, itp.), nosi nazwę zawierającą to słowo.

Przykładowa inna kołyska

25 pozycji seksualnych od tyłu

 

Pozycja seksualna amazonka: dla niego niewygodna, dla niej wyczerpująca, ale jak już się uda... Pozycja seksualna amazonka: dla niego niewygodna, dla niej wyczerpująca, ale jak już się uda... Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: amazonka

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się płasko na plecach, zgina nogi w kolanach i przyciąga je do klatki piersiowej.

Kobieta siada na pośladkach partnera, a on obejmuje ją nogami tak, by umieścić stopy na ramionach kobiety. Rękami przytrzymuje pupę kochanki.

Zalety:

To kobieta decyduje, jak głęboka jest penetracja, a mężczyźni zwykle tę pozycję lubią.

Wady:

Ona się męczy, jego mogą rozboleć nogi i plecy, ale jeśli celem jest dłuższy stosunek, to może warto...

Jeśli kobieta nie ma mocnych ud, długo tak nie wytrzyma, więc pozycję trzeba szybko zmienić, ale przy opóźnianiu wytrysku to akurat zaleta.

Pozycja lubiana tylko przez kobiety, które lubią dominować w sypialni.

Warto wiedzieć:

Kobieta może odciążyć mięśnie nóg chwytając kochanka za ręce. On powinien je wówczas wyprostować w łokciach.

Pozycja sidła miłości jest podobna do bardziej znanej: kwiat lotosu, ale trudniejsza Pozycja sidła miłości jest podobna do bardziej znanej: kwiat lotosu, ale trudniejsza Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: sidła miłości

O co chodzi?

Znacie dość popularną pozycję seksualną kwiat lotosu? Sidła miłości są dość podobne, tylko dodatkowo utrudnione.

Mężczyzna kuca (w kwiecie lotosu siedzi ze skrzyżowanymi nogami), a partnerka siada okrakiem na jego nogach i ciasno oplata biodra kochanka. Oboje mocno się przytulają.

To kobieta reguluje głębokość i szybkość stosunku, wykonując posuwiste ruchy w przód i w tył.

Zalety:

Pozycja zapewnia bliskość, głęboką penetrację i silne doznania.

Sukces zależy głównie od manewrów partnerki - to ona narzuca tempo i inicjuje pchnięcia, więc może przyczynić się do tego, że tym razem seks potrwa dłużej. Co więcej: pozycja wymusza powolne, delikatne ale precyzyjne pchnięcia, a to z kolei opóźnia finał u partnera.

Łechtaczka jest silnie stymulowana, więc jeśli dotrwacie do finału, może być wyjątkowo satysfakcjonujący.

Wady:

Chociaż nie wygląda na zbyt skomplikowaną, pozycja jest dość trudna technicznie i wymaga od obojga kochanków dobrej kondycji - głównie dlatego, że trudno utrzymać równowagę.

Zbyt gwałtowne zwiększenie tempa przez partnerkę dla mężczyzny wiąże się z ryzykiem szybszego wytrysku.

Pozycja przeznaczona dla par z lepszą kondycją. Ból nóg i dyskomfort pozycji może wpływać na chęć zmiany pozycji, ale także zakończenia stosunku.

Zobacz:

Pozycje idealne, gdy macie ochotę na szybki numerek

Więcej o: