Ekstremalny seks. Nietypowe pozycje seksualne wyłącznie dla odważnych. Warto?

To nieprawda, że ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Te pozycje wymagają dużej sprawności fizycznej. Efekt niepewny, ale jeśli w łóżku powiało nudą i chcecie raz zaszaleć na urlopie...
Niekoniecznie łatwe, niekoniecznie przyjemne... Potrzebujesz odmiany? To pomyśl Niekoniecznie łatwe, niekoniecznie przyjemne... Potrzebujesz odmiany? To pomyśl Marta Kondrusik

Wciąż pozycje seksualne czy już pokaz cyrkowy? Trzeba mieć bardzo giętkie i wysportowane ciało, żeby to przeżyć

Tak można się kochać tylko na trzeźwo. Najlepiej z dobrze poznanym partnerem, w relacji, gdzie problemem jest już raczej rutyna niż niedopasowanie.

Sprawność, siła, elastyczność i umiejętność utrzymania równowagi: większość proponowanych dziś pozycji wymaga tego od przynajmniej jednego partnera.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Nadwyrężone mięśnie, ból pleców, urazy i kontuzje: te pozycje naprawdę grożą kłopotami. Gdy macie sporo czasu na rozgrzewkę i trening, można spróbować. Nie ma jednak pewności, że zabawa zakończy się eksplozją rozkoszy i spektakularnym orgazmem.

Ci, którym niestraszne podnoszenia, mostki i balansowanie ciałem, twierdzą, że warto. Jeśli nie skończyliście szkoły cyrkowej, tej pewności już nie ma. Może być sporo śmiechu, jeśli macie do siebie dystans, a to też w łóżku potrzebne.

Tym razem ułożyliśmy pozycje od najtrudniejszych do najłatwiejszych. Przyjrzyjcie się uważnie obrazkom i opisowi. Nie zrażajcie się, tylko przejdźcie dalej, jeśli rozum podpowiada, że to nie dla was. Ostrzegamy, że nawet te najłatwiejsze nie dla każdego. Kiedy jednak już wam wyjdzie, słowo "satysfakcja" znaczy więcej niż zwykle.


Zobacz także:

Pozycje seksualne (łatwe), które lubią kobiety

Pozycje seksualne, których nie warto próbować

>Konsultacja: Izabela Jąderek, psycholog seksuolog, na co dzień zajmuje się pracą - indywidualną i grupową - nad problemami w relacjach, w bliskich związkach i w funkcjonowaniu psychoseksualnym. Pomaga w problemach związanych z tożsamością płciową, orientacją seksualną (coming out, dyskryminacja, brak akceptacji własnej orientacji), relacjami niemonogamicznymi, zazdrością, zdradą, brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Więcej: www.izabelajaderek.pl

Pozycja seksualna most czasem ze względu na stopień trudności wymaga złagodzenia Pozycja seksualna most czasem ze względu na stopień trudności wymaga złagodzenia Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - most

O co chodzi?

Mostek to rodzaj wygięcia, w którym ciężar ciała opiera się na dłoniach i stopach. Kiedy jemu uda się już zejść do mostka i pozycję utrzymać, ona siada okrakiem na partnerze i mamy pozycję most.

Wady

Tu potrzebna jest niemała sprawność, przede wszystkim ze strony mężczyzny. Dobre dla jogina?

Można zrobić sobie krzywdę, uszkadzając rękę, nogę, kręgosłup...

Trudno w tej pozycji mężczyźnie odczuwać przyjemność. Jego cała koncentracja skierowana jest na przetrwanie.

Zalety

Tu rządzi kobieta. To ona ustala tempo, kąt pochylenia. On realizuje fantazję o kobiecie dominującej, chociaż można to zrobić w prostszy sposób.

Niezależnie od tego czy ona będzie miała orgazm, czy nie, na pewno mężczyzna zrobi na niej wrażenie.

Warto wiedzieć o pozycji

Możliwe jest także odwrócenie ról, gdy to ona ma zadatki na gwiazdę areny.

Wersja dla początkujących: kobieta, zamiast trzymać nogi na podłodze, może opleść je nad pośladkami partnera. Wciąż za trudne? On leży na łóżku, dłonie trzyma na jej biodrach, tylko nogi ma poza podparciem i na nie przenosi ciężar.To zapewnia bezpieczeństwo i dodatkową stymulację, ale już przestaje być mostem.

Pozycja seksualna napięta cięciwa Pozycja seksualna napięta cięciwa Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - napięta cięciwa

O co chodzi?

To naprawdę trudne, więc zaczynacie od parteru. Kobieta leży na boku. Noga bliżej podłoża pozostaje prosta, drugą należy lekko zgiąć i przyciągnąć do klatki piersiowej.

Mężczyzna klęka za kobietą tak, by jej wyprostowana noga znalazła się między jego nogami. Wprowadza członka, a następnie chwyta zgiętą nogę kobiety. Drugą rękę wsuwa tuż nad biodro, na którym ta leży.

Kiedy mężczyzna dobrze się ułoży, zaczyna podnosić partnerkę. Ta podpiera się na dłoni.

Wady

Trudno podczas takiej gimnastyki w ogóle skupić się na seksie.

Nie wystarczy być zdrowym, by to zrobić. On musi być silny, ona sprawnie balansować ciałem.

Taka sesja to więcej niż miłosne wyczerpanie.

Zalety

Poszukiwanie równowagi, zmiana wysokości, stopnia tarcia i nasilenia: to pozycja wymusza. Gdzie plus? Macie szansę przypadkowo trafić na ułożenie, które zapewni nowe, odlotowe wręcz doznania.

Niewykluczone, że zostaniecie na podłodze i nic z tego podnoszenia nie wyjdzie. Też może być fajnie.
Czytaj:

Stosunek seksualny krok po kroku

Zobacz także, ile możesz wypić, żeby nie zrobić sobie krzywdy nie tylko przy seksualnych igraszkach:

Pozycje seksualna: krzesło pełne przyjemności Pozycje seksualna: krzesło pełne przyjemności Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - krzesło pełne przyjemności

O co chodzi?

Chociaż to ciało kochanki przyjmie w tej pozycji kształt krzesła, stabilny mebel (łóżko, krzesło, taboret) też będzie potrzebny.

Kobieta staje na meblu. Mężczyzna ustawia się za nią tak, by jego tors zetknął się z plecami kochanki. Wówczas kobieta zgina kolana i przenosi ciężar ciała na tors mężczyzny. Mężczyzna wprowadza członka od tyłu, w zależności od pragnień obojga - do waginy lub odbytu.

Wady

Jeśli ona ma słabe nogi, to długo nie potrwa. To dla kobiety ta pozycja jest szczególnie obciążająca.

Jeśli on nie jest wystarczająco silny, trudno mu będzie podtrzymywać słodki ciężar wybranki i możecie oboje się przewrócić.

Zalety

Kobiety, które lubią pozycje od tyłu, doceniają w tej pozycji bliski kontakt z partnerem. Nie można wprawdzie patrzeć sobie w oczy, ale dotykacie się intensywnie, on daje oparcie, a jego wolne ręce mogą błądzić po ciele i pieścić.

Jeśli już się wam uda, wiele par w tej pozycji przeżywa intensywny orgazm.

Czytaj:

25 pozycji seksualnych od tyłu, także dla niezdecydowanych

10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu

Pozycja seksualna: lubieżne nogi Pozycja seksualna: lubieżne nogi Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - lubieżne nogi

O co chodzi?

Jeśli ona bez problemu robi szpagat, pewnie dacie radę.

Stajecie twarzami do siebie. Kochanka podnosi jedną nogę i opiera ją o ramię partnera, możliwie najwyżej. Aby zachować równowagę, oplata dłonie wokół szyi mężczyzny. Po wprowadzeniu członka partner kładzie dłonie na pośladkach kobiety.

Wady

Po wszystkim nogi mogą bardzo, ale to bardzo boleć. Wbrew pozorom: nie tylko ją. Pozycje stojące z zasady są męczące, a dodatkowe elementy mocno obciążają.

Zakres ruchów nie jest zbyt duży.

Zalety

Intensywne rozciągnięcie nóg może zapewnić nowe doznania waginy i łechtaczki.

Jeśli partner odpowiednio użyje rąk, może wspomóc kobietę w optymalnej sile penetracji. Na pewno będzie pod wrażeniem sprawności wybranki, a podziw w łóżku zawsze się przyda.

Zobacz pozycje, które pomogą pokonać stres

Pozycja seksualna: pułapka Pozycja seksualna: pułapka Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - pułapka

O co chodzi?

On klęczy na jednym kolanie, odchyla się delikatnie w bok i dodatkowo podpiera ręką. Drugą nogę w kolanie zgina, stawia na podłodze i "kładzie" na podłożu. Kobieta opiera się na przedramionach i bardzo mocno zadziera pośladki.

Wady

Biodra, kolana, nawet stopy: w tej pozycji nogi nie mają lekko.

Zaboleć mogą też ręce (jej łokcie, jego dłonie), a nawet odcinek szyjny kręgosłupa.

Jeśli ona nie lubi być zdominowana, to się jej nie spodoba. Tu rządzi wyłącznie mężczyzna. Kochanka jest złapana w pułapkę, stąd nazwa.

Zalety

Pełna kontrola partnera może być zaletą... Wszystko zależy od upodobań.

Pozycja zapewnia głęboką penetrację. Wolną ręką mężczyzna może pieścić pośladki bądź piersi partnerki.

Spora różnica wagi? Najlepsze pozycje

Pozycja seksualna prowokacja bez odpowiedniego mebla nie może się udać Pozycja seksualna prowokacja bez odpowiedniego mebla nie może się udać Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - prowokacja

O co chodzi?

Kobieta kuca na krześle lub łóżku. Partner chwyta ją za biodra i zaczyna penetrację. Od niego zależy intensywność ruchów i ich rytm. W takim wariancie możliwy jest również seks analny.

Wady

Pozycja podobna do krzesła pełnego przyjemności, ale nie ma jej zalety: bliskiego kontaktu ciał kochanków. Dla kobiety jeszcze bardziej obciążająca, bo czasem trzeba ciężar przenieść na palce stóp.

Partnerka musi mieć silne nogi, by miała szansę utrzymać ciężar ciała.

Zalety

Jeśli on marzył o kochance uległej, ale zarazem bardzo chętnej, ta pozycja pozwala wierzyć, że ją znalazł. Wypięte pośladki to przecież "prowokacja".

Warto wiedzieć o pozycji

Jeśli nie macie zbyt stabilnego mebla lub nie chcecie z niego korzystać, pozycję można zmodyfikować. Wówczas ona kuca na podłodze bardzo mocno wypinając pośladki. On też może przykucnąć. Doznania mogą być nieco inne, ale całkiem przyjemne.

Mało czasu? Nawet nie możecie do końca się rozebrać? Szybki numerek! 9 propozycji

Pozycja seksualna Pozycja seksualna "Y" Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - Y

O co chodzi?

Kobieta kładzie się na brzuchu i delikatnie zsuwa z łóżka tak, by ręce znalazły się na podłodze.

Partner delikatnie rozsuwa nogi partnerki, kładzie się między nimi i wprowadza członka do waginy. Dłonie zostawia na pośladkach i podnosi tułów do góry.

Wady

Jak on nie ma mocnych pleców, nie będzie łatwo.

Jej może zakręcić się w głowie.

Wasze ciała stykają się tylko od pasa w dół.

Zalety

Na pewno jest odmiana, a zarazem pozycja nie wymaga cyrkowych umiejętności.

Niektóre kobiety w tej pozycji odczuwają wyjątkowo silną stymulację, którą mogą regulować nieznacznie balansując ciałem.
Może, dla odmiany, pozycje seksualne dla początkujących?

Pozycja seksowne V znacznie ułatwia wprowadzenie penisa do pochwy Pozycja seksowne V znacznie ułatwia wprowadzenie penisa do pochwy Marta Kondrusik

Pozycja seksualna - Seksowne V

O co chodzi?

Pozycja bardzo podobna do klasycznej pozycji na pagonach, chociaż utrudniona. Wprawdzie z użyciem mebla, w większym stopniu tu równowaga opiera się na waszym ciele niż podparciach.

Potrzebujecie stołu czy biurka. Partnerka siada na jego krawędzi, a stojący przed nią mężczyzna podnosi nogi kobiety i opiera je o swoje barki. Aby nie stracić równowagi, kobieta zaplata ręce na szyi partnera. Dodatkową stymulacją dla mężczyzny jest możliwość trzymania dłoni na pośladkach kobiety.

Wady

Znowu coś was może zaboleć i za długo w tej pozycji nie wytrzymacie. Zwłaszcza ona.

Starannie dobierzcie mebel, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Zalety

Chociaż jest element odmiany (to nie sypialnia), jest też poczucie bliskości i więzi (znowu te oczy).

Dzięki odsłonięciu waginy wprowadzenie penisa jest wyjątkowo łatwe.

Penetracja dość głęboka, co zapewnia dużą przyjemność obojgu partnerom.

On za szybko kończy? Macie sporo czasu? Pozycje seksualne opóźniające wytrysk

Więcej o: