Pozycja seksualna: boczne pchnięcie

Łatwa, przyjazna kobiecie, polecana także wtedy, gdy kondycja nie najlepsza, a biodra kochanki o ograniczonej ruchomości. Poznajcie pozycję seksualną boczne pchnięcie

Wiele kobiet lubi pozycje, w których wsunięta między ich uda noga mężczyzny zapewnia dodatkowe bodźce. Boczne pchnięcie to jedna z nich. Nadaje się także wtedy, gdy kobieta ma opór przed pozycjami od tyłu, bo ten wybór pozwala się jej odprężyć, a kochanek może ją obdarzać sporą dawką czułości.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Pozycja seksualna boczne pchnięcie: o co chodzi?

Kobieta leży na brzuchu. Partner klęka obok niej, odwodzi jej nogę do boku (nie do góry) i klęka między nogami - jedna noga na zewnątrz, jedna między jej udami. Mężczyzna kontroluje intensywność pchnięć, wysuwając zewnętrzną nogę do przodu.

Warto wiedzieć o tej pozycji:

Pozwala obojgu na potężny orgazm.

Jest lubiana zarówno przez początkujących kochanków, jak i seniorów.

Pozycja polecana, gdy trzeba uważać na stawy biodrowe kobiety. W przypadku problemów z biodrami, zasadniczo bezpieczne pozycje seksualne to wszystkie te, które pozwalają uniknąć krzyżowania nóg i wyginania stawów biodrowych o więcej niż 90 stopni.

Jeśli to partner ma kłopoty z biodrem, powinien leżeć na plecach i nie nadwyrężać bioder ani kręgosłupa dynamicznymi ruchami frykcyjnymi, czyli warto wtedy spróbować pozycje, w których to ona jest na górze,  jak choćby  w zaszytej misjonarce.

Po wymianie stawu biodrowego przez pierwsze trzy miesiące od zabiegu, po uzyskaniu zgody od lekarza na powrót do aktywności seksualnej, wskazane wyłącznie pozycje na plecach. Potem zalecane są także boczne, ale bez owijania nóg wokół partnera, jak łyżeczki czy na ławeczce.

Pozycja pozwala pieścić plecy kochanki, więc sprawdza się również przy bólach kręgosłupa.

Jeśli chcecie się kochać przodem, a zarazem kusi was to charakterystyczne ocieranie, warto wypróbować pozycję proste nachylenie.

Polecamy także:

Pozycje seksualne dla początkujących

Kobiecy wytrysk to nie miejska legenda. Możliwe, że doświadcza go większość kobiet

Więcej o: