26 pozycji seksualnych siedzących, półsiedzących, mieszanych i ekscytujący bonus na finał

Twarzą w twarz i wręcz przeciwnie. Przodem, tyłem, szybki numerek i pieszczoty bardzo powolne... Na siedząco czeka was wiele różnych seksualnych doznań. Zaskakująco dużo!
Pozycje siedzące są bardziej zróżnicowane niż sądzisz. Da się zaszaleć Pozycje siedzące są bardziej zróżnicowane niż sądzisz. Da się zaszaleć Marta Kondrusik

Pozycje seksualne siedzące, czyli jakie?

Niełatwo zdefiniować pozycje seksualne siedzące. Możemy do nich zaliczyć z pewnością te, w których i ona, i on siedzą. Zarazem: takich jest niewiele.

Co z tymi, gdy siedzi tylko jeden z kochanków? Gdy pozycja się zmienia? Jeśli jest półsiedząca czy półleżąca? Co, gdy jedno siedzi, a drugie na przykład klęczy? Z klęczących czy półsiedzących wyodrębnić osobną kategorię?

Kwestia nazewnictwa jest wtórna. W tym zestawieniu przyjęliśmy definicję szeroką. Proponujemy więc pozycje, w których siedzą oboje niewątpliwie, takie, gdzie siedzi chociaż jedno z partnerów, a na finał nawet pozycja-bonus, gdzie trudno powiedzieć czy to w ogóle jest siedzenie... Zarazem: jest ekscytująca i zapowiadająca rozkosz, chociaż już wychodzi poza schemat.

Zapoznaj się z naszym zestawieniem. Zawsze warto popatrzeć, poszukać inspiracji, może spróbować. Przydadzą się na ciepłe dni i długie chłodne wieczory, gdy nadejdą. Pozycje pomocne, gdy chcecie się lepiej poznać i przywrócić ogień w sypialni. Dobrej zabawy!

Konsultacja: Izabela Jąderek, psycholog seksuolog, na co dzień zajmuje się pracą - indywidualną i grupową - nad problemami w relacjach, w bliskich związkach i w funkcjonowaniu psychoseksualnym. Pomaga w problemach związanych z tożsamością płciową, orientacją seksualną (coming out, dyskryminacja, brak akceptacji własnej orientacji), relacjami niemonogamicznymi, zazdrością, zdradą, brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Więcej: www.izabelajaderek.pl

Czytaj także: Zabójcy libido

Artykuł aktualizowany. Po raz pierwszy ukazał się w 2017 roku.

Pozycja seksualna: ognisty krąg Pozycja seksualna: ognisty krąg Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: ognisty krąg

Tu nie ma całowania, ale stymulacja łechtaczki może przynieść sporo przyjemności kochance.

O co chodzi?

Partnerzy siadają naprzeciwko. Kobieta oparta na dłoniach owija nogi wokół partnera. On jedną nogę przekłada przez jej talię. Oparty jest na jednej ręce zgiętej w łokciu. Drugą, tą po stronie przełożonej nogi, obejmuje kochankę.

Warto wiedzieć:

Pozycja pozwala na poczucie szczególnej bliskości, chociaż kobieta nie obejmuje mężczyzny rękami. Można jednak patrzeć sobie w oczy.

Kochanka może sama zadbać o odpowiednie pocieranie łechtaczki, ale partner może też się do niej dostać.

Dość ograniczony zakres ruchów, ale to niekoniecznie przeszkadza wszystkim. Chcecie rozkoszować się seksem dłużej? Jest okazja.

Niektóre panie twierdzą, że można się znudzić, bo rytm nie rośnie w miarę podniecenia. Jeśli czujecie, że tak nie da się skończyć, warto na koniec zmienić pozycję.

Czytaj także:

Łechtaczka, punkt G, wytrysk, orgazm wielokrotny i... Sekrety kobiecej rozkoszy

Pozycja seksualna: lady Makbet Pozycja seksualna: lady Makbet Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: Lady Makbet

Wśród pozycji siedzących: kultowa Lady Makbet. Należy do podstawowego zestawu wielu kochanków.

O co chodzi?

Ona siada na nim tyłem. Jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny. Kochanka ma sporą swobodę ruchów, decyduje o tempie i głębokości penetracji. Jeśli jesteście odpowiednio ubrani, można spróbować w ostatnim rzędzie w kinie, wieczorem na plaży czy ławce w parku... Oczywiście, gdy skończy się pandemia i na zewnątrz przestanie obowiązywać zachowywanie odpowiedniego odstępu.

Warto wiedzieć:

Gdy on ma nadwagę, gdy chcecie kochać się od tyłu, jeśli marzycie o szybkim numerku... Lady Makbet sprawdza się w wielu sytuacjach. Pomaga przełamać się kobiecie, która ma opory przed pozycjami tylnymi. Nawet jeśli partnerka jest lekka, drobna, a kochanek naprawdę spory, kobieta ma tu dużo do powiedzenia.

Pozycja pozwala zarazem na szczególną bliskość, czułość. On może ją przyciskać do siebie, ale także pieścić piersi. Nie ma problemu, by dłońmi dostał się także do łechtaczki.

Niby kochanego ciała nigdy za dużo, ale... Pozycje seksualne dla puszystych

Pozycja seksualna: zaplątani. Niby wzajemnie, ale na górze realnie jest ona Pozycja seksualna: zaplątani. Niby wzajemnie, ale na górze realnie jest ona Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zaplątani

Zaplątani to dość prosta pozycja seksualna, która sprawdzi się nawet wtedy, gdy kochanek jest otyły.

O co chodzi?

W pozycji zaplątani mężczyzna siedzi, a kobieta siada na nim i wprowadza penisa do pochwy. Nogami obejmuje tułów partnera, a rękami jego szyję.

To partnerka jest stroną bardziej aktywną i nadaje tempo. Stopień 'zaplątania' jej nóg i rąk wokół kochanka ma zasadniczy wpływ na intensywność seksualnych doznań. Jeśli jednak ona uniesie wyżej pośladki, a partner umieści na nich dłonie, może wpływać na rytm akcji i zarazem chronić kochankę przed nadmiernym wysiłkiem.

Kobieta może zadbać o właściwe tempo przy gorszej kondycji wybranka, nieraz będącej skutkiem tuszy.

Kochankowie mogą patrzeć sobie w oczy, dotykać się, czule obejmować.

Mężczyzna może pieścić ustami szyję, biust partnerki.

Możliwa jest głęboka penetracja i silna stymulacja łechtaczki.

Jeśli mężczyzna ma duży brzuch, warto, aby położył się na plecach. Wtedy będzie mu łatwiej utrzymać partnerkę, a kobiecie: kontrolować ruchy. Wasza pozycja będzie już bardzo podobna do klasycznej na jeźdźca.

Pozycja seksualna zaplątani ma kilka wariantów, w tym popularne: sroczka i motyl.

Stosunek seksualny krok po kroku. Co się dzieje z waszymi ciałami, kiedy się kochacie?

Pozycja seksualna: taczka 2 (łatwiejsza i bardziej naturalna) Pozycja seksualna: taczka 2 (łatwiejsza i bardziej naturalna) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: taczka 2

Pozycja sprawdza się w przypadku kochanków z nadwagą, a nawet otyłością. Także wtedy, gdy znacznie różnicie się gabarytami. Tu niby mężczyzna nie siedzi w klasyczny sposób, ale przecież także nie stoi, ani nie leży...

O co chodzi?

Kobieta leży na wznak. Mężczyzna przed nią klęczy. Ona oplata nogami jego tułów, a on rozpoczyna penetrację.

O głębokości i sile pchnięć zasadniczo decyduje mężczyzna. Kobieta też ma na nie wpływ poprzez unoszenie i napinanie pośladków, dodatkowo powodując intensywniejsze doznania zarówno dla siebie, jak i dla mężczyzny.

Warto wiedzieć:

Ponieważ zespolenie dotyczy głównie narządów płciowych, a ciała są nieco 'osobno', ta pozycja także sprawdza się w przypadku par o różnych ciężarach i wielkości ciała.

Kamasutra zna jeszcze inną taczkę. Ta z pewnością jest łatwiejsza. Należy do wariantów pozycji misjonarskiej.

6 modyfikacji pozycji klasycznej, które warto wypróbować

Pozycja seksualna: M Pozycja seksualna: M Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: M

Jeśli spojrzycie na rysunek, nazwa pozycji okaże się dość oczywista. Złączone ciała kochanków przypominają literę M.

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się na plecach i zgina nogi w kolanach. Kobieta siada na nim i wygodnie opiera się na męskich nogach. Swoje zgina w kolanach, a stopy umieszcza na ramionach mężczyzny.

Warto wiedzieć:

Pozycja idealna dla kobiet, które lubią decydować o intensywności doznań seksualnych i kontrolować przebieg stosunku.

Możliwość stabilnego oparcia dla kochanków (dla niego podłoże, dla niej jego zgięte nogi) pozwala kochać się długo nawet wtedy, gdy wasza kondycja nie jest wybitna.

Pozycja pozwala na skuteczne drażnienie przedniej ściany pochwy, co sprzyja wytryskowi u kobiety.

Niestety, brak kontaktu wzrokowego przeszkadza niektórym kochankom.

Ograniczona jest też możliwość wzajemnych pieszczot, swobodnego dotyku. Możecie jednak trzymać się za ręce, by poczuć się bardziej spełnieni także emocjonalnie, uczuciowo.

Pozycje seksualne dla początkujących kochanków

Pozycja seksualna: zmodyfikowana kowbojka tyłem Pozycja seksualna: zmodyfikowana kowbojka tyłem Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zmodyfikowana kowbojka tyłem

Dla kobiet z oporami wobec seksu i niedoświadczonych ta w sumie prosta pozycja to prawdziwe wyzwanie. Nie dość, że tyłem, to jeszcze kochanka ma przejąć władzę, a może i inicjatywę.

O co chodzi?

Kobieta dosiada tyłem mężczyznę. By zapewnić rozluźnienie mięśni dolnego odcinka kręgosłupa i w pełni otworzyć się na doznania, powinna zgiąć nogi w kolanach i siedzieć szeroko, a zarazem stabilnie.

Mężczyzna od głowy do palców stóp musi mieć solidne podparcie, najlepiej wzmocnione (np. poduszką) górnego odcinka kręgosłupa. Sprawdzi się zatem małżeńskie łoże, ale także podłoga.

Warto wiedzieć:

Zmodyfikowana pozycja na jeźdźca, nie tylko tyłem, może być odpowiednia dla par, które mają problemy z kręgosłupem. Istotne jest odpowiednie oparcie dla partnera.

Jest jednak przede wszystkim okazją na równouprawnienie w waszej sypialni. On lubi patrzeć na twoją pupę? Wspaniale, bo tu rządzisz ty.

Zapomnijcie o kowbojce tyłem na skraju łóżka, gdy trzeba szukać równowagi i stabilizacji.

Pozycje seksualne dla seniorów

Seks analny: to trzeba wiedzieć, nim zaczniesz

Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Pozycja seksualna: krzyżyk - mężczyźni to lubią Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: krzyżyk

Nazwa krzyżyk odnosi się do kształtu, jaki tworzą wasze ciała.

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się na plecach. Głowę opiera na poduszce, lekko rozsuwa nogi.

Kobieta siada na kochanka bokiem. Odchyla się i przenosi ciężar na wyprostowane ramiona. Lekko rozchyla wyprostowane nogi.

Warto wiedzieć:

Krzyżyk zaspokaja męskie pragnienia, by 'zrobić to inaczej'. Kobieta nie musi się obawiać, że on wejdzie w nią zbyt głęboko. Zarazem: kochanek może zwiększyć rozkosz wybranki pieszcząc jej łechtaczkę.

Więcej pozycji seksualnych, gdy penis wydaje się za duży

Pozycja na jeźdźca Pozycja na jeźdźca Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na jeźdźca (kowbojka)

Klasyka, o której słyszeli nawet początkujący kochankowie. Pozycja seksualna dla leniwych mężczyzn? Niekoniecznie. Motywacja bywa inna niż wygoda, chociaż zbyt wiele wysiłku rzeczywiście od panów pozycja na jeźdźca (jak i jej różne modyfikacje, np. tyłem) nie wymaga.

O co chodzi?

Dla wielu panów to realizacja fantazji o kobiecie dominującej. Kobieta nie tylko wreszcie przejmuje inicjatywę, ale przede wszystkim przyjmując odpowiedni kąt nachylenia i zwalniając/przyspieszając przebieg stosunku, a także regulując głębokość penetracji, niemalże sama doprowadza się do orgazmu, podnosząc swoje biodra i kołysząc się na nim.

Warto wiedzieć:

Seks na jeźdźca sprawdza się także w przypadku debiutantów, gdy to ona ma doświadczenie, a on się uczy. Zarazem: bardzo prawdopodobne, że zostanie na stałe w waszym podstawowym wachlarzu pozycji seksualnych. Mężczyzna może podziwiać widok jego wspaniałej kobiety, a kobieta dopasować tempo i głębokość penetracji do własnych potrzeb...

Pozycja pozwala na dodatkowe pieszczenie piersi i łechtaczki.

16 pozycji seksualnych, w których rządzi kobieta

Pozycja seksualna: na siedząco, tyłem Pozycja seksualna: na siedząco, tyłem Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na siedząco tyłem (w wannie)

Kolejna relaksująca, uniwersalna pozycja seksualna. Najlepiej zróbcie to w wodzie...

O co chodzi?

Potrzebna jest duża, wygodna wanna, gwarantująca wsparcie dla pleców mężczyzny. On siada wygodnie i opiera się o jej ściankę. Rozsuwa nogi, by zrobić miejsce dla kochanki. Ona siada tyłem do partnera. Woda ujmuje ciałom ciężaru, kąpiel działa rozgrzewająco i odprężająco.

Warto wiedzieć:

Wiele osób lubi tę pozycję, bo to przyjemna odmiana bez wysiłku: sprawdza się nawet po bardzo ciężkim dniu w pracy. Nie trzeba mieć silnych nóg; można je swobodnie ułożyć. Istotne jednak, żeby wanna była naprawdę spora. Jeśli zadbacie jeszcze o odpowiednie olejki, świece zapachowe, a mężczyzna zrobi użytek z wolnych rąk, to może być ekscytujące doświadczenie.

Nadmiar kilogramów czy problemy z kręgosłupem, poza sytuacjami ekstremalnymi, nie przeszkadzają.

Panowie zwykle lubią kochać się od tyłu. W tej pozycji panie często są na nią otwarte.

Klasyczne pozycje seksualne siedzące zwykle nie są przyjazne kręgosłupowi (ze względu na trudności z przenoszeniem ciężaru ciała na kończyny, obciążenie partnera), ale ta jest wyjątkowa.

Oczywiście, można się tak kochać także na sucho, bez oparcia, w 'zawieszeniu'. Rzecz w tym, że wtedy szybko się zmęczycie, a satysfakcjonujący finał wyłącznie dla wysportowanych.

25 pozycji seksualnych od tyłu

Pozycja seksualna: ośmiornica Pozycja seksualna: ośmiornica Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: ośmiornica

Ośmiornica to pozycja seksualna lubiana przez wiele par, także w odwróconej wersji (kochanek wyżej).

O co chodzi?

On kładzie się na boku i unosi nogę. Ona klęka i wsuwa się między uda kochanka. W zależności od potrzeb opiera pośladki na stopach lub pozostaje bardziej wyprostowana.

Warto wiedzieć:

Ta pozycja ma naprawdę sporo zalet. Jest bliskość. Jest wygoda (głównie dla mężczyzny, ale kobiet też raczej nie męczy, jeśli nie mają problemu ze stawami).

Możecie się wzajemnie pieścić. Kobieta może wpływać na głębokość i intensywność stosunku, zarazem ocierając łechtaczkę. Mężczyzna może pieścić piersi i uda partnerki.

Utrudnione jest całowanie, chociaż możliwe, gdy ona pochyli się do przodu. Zarazem trzeba uważać, żeby nie wyłamać mu nogi w biodrze.

Piersi mówią? Można sprawdzić czy ona miała orgazm?

Pozycja seksualna: na krawędzi (ale miękko) Pozycja seksualna: na krawędzi (ale miękko) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na krawędzi

Pozycja świetna do wypróbowania podczas urlopu. Wersja komfortowa: w hotelu. Dla odważnych: w środkach komunikacji (nikomu nie polecamy w obecnych czasach).

O co chodzi?

Mężczyzna siada wygodnie na krawędzi łóżka. Plecy opiera o stabilną poduchę, kilka miękkich (ale sporych), bądź po prostu o ścianę (gdy łóżko jest wąskie, a wy planujecie krótką, niezbyt komfortową zabawę). Kochanka klęka nad nim i dosiada go jak w kowbojce. Rytm reguluje kobieta, powoli opuszczając, bądź unosząc biodra. Dla równowagi kobieta może oprzeć ręce na poduchach.

Warto wiedzieć:

Pozycja jest zdecydowanie łatwiejsza od siedzącej bokiem. Tu raczej bez problemu możecie zmierzać do celu.

Przydadzą się poduchy typowe dla porządnych kanap, które dadzą solidne podparcie plecom mężczyzny. Jeśli jednak kochanek jest w dobrej formie i kwiecie wieku, mogą być zbyteczne. Wtedy w zasadzie można tak się bawić niemal wszędzie... Ekscytująco bywa choćby w autokarze, ale w erze koronawirusa można narazić się na lincz.

Panowie to lubią, bo jest im wygodnie i nie męczą się za bardzo. W tej pozycji seksualnej bardziej napracuje się kobieta, chociaż zazwyczaj, mając decydujący wpływ na przebieg stosunku, szczytuje.  Jest tu również bardzo dobra okazja do stymulacji łechtaczki. Kobieta może swobodnie pieścić okolice klatki piersiowej partnera i go całować, a mężczyzna obejmować ją za pośladki i pieścić.

Jakieś minusy? Na krawędzi nogi mogą zaboleć: i ją, i jego. Na wygodnym łóżku prędzej dokuczą kobiecie, bo są w mniej naturalnej pozycji, więc czasem panie nie chcą ponownie kochać się w ten akurat sposób.

Szybki numerek? Najlepsze pozycje

Orgazm kobiety

Pozycja seksualna motyl: dość popularna pozycja siedząca Pozycja seksualna motyl: dość popularna pozycja siedząca Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: motyl

Pozycja niby podobna do pozycji M, a jednak trudniejsza dla obojga kochanków.

O co chodzi?

Ona siada na udach partnera z rozłożonymi nogami. Odchyla się do tyłu i podpiera na rękach. Kochanek także odchyla do tyłu i opiera na dłoniach. Każde z kochanków może wpływać na przebieg stosunku, kręcąc biodrami. Kobieta dodatkowo wzmocni doznania, odpychając się nogami, prowokując w ten sposób ruchy posuwiste.

Warto wiedzieć:

Możecie podziwiać siebie wzajemnie i swoje reakcje. Jeśli kobieta jest bardzo wysportowana, może pieścić dłonią swoją łechtaczkę. Może też o to poprosić partnera. Będzie to jednak związane z oparciem ciała na jednej ręce i okazać się dość niewygodne.

Wiele kobiet nie lubi jednak tej pozycji. Trudno o komfortowe samopoczucie i rozluźnienie, gdy wciąż brakuje oparcia.

Ręce wyłączone z zabawy. Brak pocałunków. Kobietom często nogi drętwieją szybciej, niż przychodzi rozkosz.

W klasycznym, książkowym motylu z Kamasutry ruchy biodrami kochanków wykonywane są w przeciwnych kierunkach. To zapewnia niezwykłe doznania, ale może też rozpraszać i dawać wrażenie braku synchronizacji.

Dlaczego warto się całować?

7 powodów, żeby się kochać

Pozycja seksualna sroczka Pozycja seksualna sroczka Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: sroczka

Sroczka, czyli zaplątani na krześle.

O co chodzi?

W tej pozycji to kobieta dominuje. Siedzi na mężczyźnie i decyduje o głębokości penetracji. W zależności od potrzeb, kochanka porusza się w górę i w dół po osi członka. Mężczyzna może wykonywać nim niewielkie ruchy, gdy mocno odchyli się do tyłu i podeprze rękami.

Warto wiedzieć:

Jeśli nie do końca przemyślicie dobór oparcia, można zrobić sobie krzywdę (krzesło może się przewrócić) lub odczuwać dyskomfort: zła wysokość mebla sprawia, że mogą zaboleć nogi, kręgosłup...

Zatem, spokojnie sprawdźcie, co wam odpowiada (do zależy od kondycji, stanu mięśni, itd.) czy wolicie siedzieć na fotelu, czy może na kanapie, itd.

Pozycje seksualne siedzące ograniczają swobodę ruchów. To wada? Niekoniecznie. Czasem właśnie to jest najbardziej podniecające. Pozwala na wzajemne poznawanie, obserwację, czułość i bliskość. To także wyjątkowo intymne.

Nie zakładajcie z góry, jaki kąt nachylenia, tempo czy głębokość jest dla was optymalna. Sprawdzajcie, wyciągajcie wnioski, doceniajcie wpływ różnej stymulacji na wasze ciała. Cieszcie się zarówno z rozwiązań optymalnych, jak i nietrafionych. W udanym seksie musi być również miejsce na zabawę.

16 najlepszych pozycji seksualnych dla mężczyzn, ale kochanka też skorzysta

Pozycja seksualna fotel wymaga od obojga partnerów pewnej siły i koordynacji Pozycja seksualna fotel wymaga od obojga partnerów pewnej siły i koordynacji Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: fotel

Podobnie jak w pozycji huzarskiej nogi kochanki lądują "na pagonach". Różnica jest jednak wyraźna.

O co chodzi?

W tej pozycji seksualnej mężczyzna siada na łóżku z wyprostowanymi nogami i delikatnie odchyla plecy do tyłu, by podeprzeć się na dłoniach. Kobieta musi usiąść tak, by jej nogi opierały się o barki partnera. Aby nie stracić równowagi, powinna odrobinę pochylić się do tyłu i oprzeć dłonie na łóżku.

Warto wiedzieć:

Pozycja wymaga od obojga partnerów pewnej siły i koordynacji. Kobietom może pomóc zgięcie nóg w kolanach.

W tej pozycji ruchy oraz głębokość penetracji w pełni kontroluje kobieta, co może być bardzo podniecające dla obydwu stron.

Pozycje seksualne, które lubią kobiety

Pozycja proste nachylenie pozwala na oczekiwane tarcie Pozycja proste nachylenie pozwala na oczekiwane tarcie Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: proste nachylenie

Pozycja seksualna, w której podobnie jak w ośmiornicy, możliwa jest dodatkowa stymulacja łechtaczki.

O co chodzi?

Kobieta leży na plecach, opierając jedną nogę na ramieniu partnera. Mężczyzna klęczy przed nią. W czasie zbliżenia przytrzymuje zarówno uniesioną nogę kochanki, jak i tę leżącą. Kobieta ma swobodne ręce i może pieścić łechtaczkę, bądź jądra partnera.

Ostatnia proponowana pozycja seksualna nie jest tak popularna jak poprzedniczki, ale przyjrzyjcie się uważnie rysunkowi: nietrudno się domyślić, że może zapewnić kobiecie fantastyczne doznania.

Warto wiedzieć:

W tej pozycji możliwa jest dowolna głębokość penetracji, ale także stymulacja łechtaczki. Pozycja ma zalety tak wyszukanych i trudnych pozycji jak np. hydrant, a zarazem nie ma ich wad.

Czujesz się zmęczona, a do finału jeszcze trochę? Zmień nogę!

14 pozycji seksualnych, których naprawdę NIE WARTO próbować

Pozycja seksualna trapez nie należy do najłatwiejszych i wymaga szczególnego zaufania partnerki wobec wybranka Pozycja seksualna trapez nie należy do najłatwiejszych i wymaga szczególnego zaufania partnerki wobec wybranka Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: trapez

Męska dominacja. Kobiece zaufanie. Bez całowania. Trapez dla odmiany? Czemu nie...

O co chodzi?

On siada na brzegu łóżka z nogami opartymi na podłodze. Ona siada na jego udach i obejmuje go nogami w pasie. Po wprowadzeniu członka do pochwy kobieta powoli odchyla się do tyłu, aż dotknie głową ziemi.

Warto wiedzieć:

Ponieważ miednica partnerki ściśle przylega do bioder partnera, penetracja zazwyczaj jest głęboka i bardzo przyjemna.

Pozycja wygląda na bardzo trudną, ale w rzeczywistości udaje się nawet niedoświadczonym kochankom, jeśli tylko uwierzycie, że można. Nie wymaga dopasowania i doświadczenia, tylko wzajemnego zaufania.

Pchnięcia członka intensywnie stymulują punkt G w pochwie kobiety, a dodatkowo jej partner ma wyjątkowo dogodną możliwość pieszczot łechtaczki i ud.

Kochanka nie tylko musi zaufać partnerowi, ale także maksymalnie się odprężyć. Konieczna też akceptacja męskiej władzy: to on ją podtrzymuje i nadaje tempo. Lubisz czasem ulec? Orgazm będzie intensywny.

Wytrysk kobiety

Pozycja seksualna kubełek Pozycja seksualna kubełek Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: kubełek

Pozycja podobna do zaplątanego fotela, tylko z nogami kobiety więcej zamieszania. Trochę gimnastyki przed wami, ale nie zapominajcie, że przede wszystkim kluczowa jest bliskość i wzajemne okazywanie sobie uwagi.

O co chodzi?

Kochankowie siadają naprzeciwko siebie. Zginają nogi w kolanach (partnerka mocniej, niemal dotykając nimi klatki piersiowej) i przysuwają się blisko. Mężczyzna obejmuje nogami biodra partnerki, a wtedy ona unosi swoje nogi do góry. W ten sposób wpasowuje się między uda mężczyzny i umożliwia penetrację.

Warto wiedzieć:

Pozycja pozwala na głębokie zbliżenie, a ściśnięte uda kobiety zapewniają mężczyźnie dodatkowe doznania.

Kobieta może dość szybko się zmęczyć. Może jednak położyć się na plecach, by przedłużyć zabawę w bardziej komfortowej pozycji.

Pozycje seksualne, których kobiety nie lubią

Pozycja seksualna kołyska pozwala zachować kontakt wzrokowy między partnerami Pozycja seksualna kołyska pozwala zachować kontakt wzrokowy między partnerami Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: kołyska

Można się szybko zmęczyć, ale także dobrze bawić.

O co chodzi?

Ta pozycja seksualna przypomina pozycję most, jednak w tej łatwiejszej wersji kobieta nie musi robić pełnego mostka, tj. odchylać głowy i podnosić klatki piersiowej. Wystarczy, że ciężar tułowia przeniesie na zgięte w kolanach nogi i proste ręce. Przed kobietą klęka mężczyzna i to on kontroluje penetrację.

Warto wiedzieć:

Zaletą tej pozycji seksualnej jest możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego między partnerami. Wolne ręce partnera pozwalają mu na pieszczenie innych części ciała partnerki, co dla dużej grupy mężczyzn jest bardzo podniecające. Z drugiej strony, dla wielu kobiet - z uwagi na ciężar przeniesiony przede wszystkim na ręce - jest ona bardzo wyczerpująca.

Pozycje seksualne opóźniające wytrysk

Pozycja seksualna Pozycja seksualna "kareta" pozwala na stymulację punktu G Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: kareta

Typowa pozycja siedząca twarzą w twarz. Może bez fajerwerków, ale wiele par to lubi.

O co chodzi?

Kobieta dosiada siedzącego mężczyznę, który opiera się na rękach ułożonych z tyłu. Partnerka obejmuje go nogami, zgina je w kolanach i kieruje je w stronę ramion kochanka. Może je też ułożyć wzdłuż nich, ale to trudniejsze.

Swoje ręce kobieta też opiera z tyłu. Tam, gdzie znajdują się zgięte w kolanach nogi mężczyzny. Niektóre pary preferują wersję, gdy ona obejmuje dłońmi jego kostki nóg.

Warto wiedzieć:

Kobieta bez problemu kontroluje tempo stosunku.

Po wprowadzeniu członka mężczyzna może odchylić się w taki sposób, by dodatkowo stymulować wrażliwe okolice punktu G kochanki (górna ściana pochwy).

Uwaga, obojgu ręce mogą ścierpnąć.

Mężczyzna ma ograniczoną możliwość zwolnienia tempa lub przerwania stosunku.

10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu

Pozycja tron cesarza: niewielkie tempo, drętwieją kolana Pozycja tron cesarza: niewielkie tempo, drętwieją kolana Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: tron cesarza

Pozycja lubiana przez mężczyzn ze względu na widoki, ale zarazem czasem niekomfortowa przez ograniczony wpływ na przebieg akcji.

O co chodzi?

Mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami (może też usiąść na łydkach), a kobieta dosiada go tyłem. Zgina nogi w kolanach i swoje nogi również odchyla do tyłu.

Warto wiedzieć:

Na tempo stosunku ma wpływ przede wszystkim kobieta.

Kochanka może nie tylko wykonywać ruchy góra-dół, przód-tył, ale także rozchylać nogi i w ten sposób dostarczać obojgu dodatkowe bodźce.

Mężczyzna może swobodnie pieścić piersi kobiety (ręce ma wolne), a zarazem cieszyć się dłużej seksem.

Odpręż się. Pozycje seksualne, które pozwalają wygrać ze stresem

Pozycja seksualna amazonka: dla niego niewygodna, dla niej wyczerpująca, ale jak już się uda... Pozycja seksualna amazonka: dla niego niewygodna, dla niej wyczerpująca, ale jak już się uda... Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: amazonka

Pozycja ceniona tylko przez te kobiety, które lubią dominować w sypialni.

O co chodzi?

Mężczyzna kładzie się płasko na plecach, zgina nogi w kolanach i przyciąga je do klatki piersiowej.

Kobieta siada na pośladkach partnera, a on obejmuje ją nogami tak, by umieścić stopy na ramionach kobiety. Rękami przytrzymuje pupę kochanki.

Warto wiedzieć:

To kobieta decyduje, jak głęboka jest penetracja.

Jeśli jednak kobieta nie ma mocnych ud, długo tak nie wytrzyma, więc pozycję trzeba szybko zmienić.

Ona się męczy, jego mogą rozboleć nogi i plecy, ale jeśli celem jest dłuższy stosunek (a tu udaje się go wydłużać dość często), to może warto...

Kobieta może odciążyć mięśnie nóg chwytając kochanka za ręce. On powinien je wówczas wyprostować w łokciach.

Choroby przenoszone drogą płciową. Dowiedz się więcej. Nie zapominaj o rozsądku

Pozycja seksualna: leżak Pozycja seksualna: leżak Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: leżak

Wersji tej pozycji jest kilka - funkcję 'leżaka' może pełnić zarówno mężczyzna, jak i kobieta.

O co chodzi?

W proponowanym wariancie on siada z płasko położonymi nogami. Ona kładzie się między jego udami, pośladkami przylegając do krocza, a nogi unosi i opiera na jego torsie - im jest bliżej (a nogi trzyma wyżej), tym penetracja jest głębsza. Mężczyzna opiera się rękami za plecami.

Warto wiedzieć:

Już sama pozycja wymusza zadowalającą partnerów głębokość penetracji. Kobieta obejmuje rękami uda partnera i to pozwala jej częściowo kontrolować tempo stosunku.

W tej pozycji on może patrzeć, jak ona sama się pieści.

Panowie, którzy mają kompleksy związane ze zbyt małym w ich ocenie członkiem, tu mogą się rozluźnić. Ona na pewno go poczuje w oczekiwany sposób.

Penis wydaje się za mały? Najlepsze pozycje

Masturbacja i jej wpływ na seks w parze

Pozycja seksualna siedząca (bokiem) Pozycja seksualna siedząca (bokiem) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: siedząca bokiem

Pozycja niemal stworzona do środków lokomocji. Ciemny tył autokaru, wąsko, przytulnie, można się okryć kocem dla bezpieczeństwa... Oczywiście, dla więcej niż odważnych i niekoniecznie w czasach zarazy.

Uwaga! Podany stopień trudności to nie przypadek i nie pomyłka. To naprawdę TRUDNA pozycja.

O co chodzi?

On opiera się wygodnie na siedzeniu. Zsuwa spodnie, a gdy nie może, po prostu rozpina rozporek. Ona siada bokiem... I teraz zaczyna się zabawa! Spróbujcie trafić przy złączonych nogach i ograniczonych możliwościach manewru. Wykonywanie potem ruchów, które dawałyby szansę na przyjemność, graniczy z cudem.

Warto wiedzieć:

To raczej dobra okazja do bycia bliżej niż odbycia stosunku seksualnego.

Chociaż pozycja bardzo przypomina dość łatwą siedzącą twarzą w twarz, połączenie nóg ogranicza okazje do stymulacji i czerpania przyjemności.

Jak już ekwilibrystyka się powiedzie, ona ma większą szansę na przyjemność niż on. Wpływ kochanka na akcję ograniczony, ale ona może chociaż ucisnąć lub otrzeć to i owo.

Czas na ekstremalny seks. Trudne pozycje

Pozycja sidła miłości jest podobna do bardziej znanej: kwiat lotosu, ale trudniejsza Pozycja sidła miłości jest podobna do bardziej znanej: kwiat lotosu, ale trudniejsza Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: sidła milości

Znacie dość popularną pozycję seksualną kwiat lotosu? Sidła miłości są dość podobne, tylko dodatkowo utrudnione. Przypominają też trudniejszą (dla niego) kołyskę.

O co chodzi?

Mężczyzna kuca (w kwiecie lotosu siedzi ze skrzyżowanymi nogami), a partnerka siada okrakiem na jego nogach i ciasno oplata biodra kochanka. Oboje mocno się przytulają.

Warto wiedzieć:

To kolejna pozycja seksualna, która chociaż nie wygląda na zbyt skomplikowaną, jest dość trudna technicznie i wymaga od obojga kochanków dobrej kondycji - głównie dlatego, że ciężko utrzymać równowagę.

Zapewnia jednak bliskość, głęboką penetrację i silne doznania.

Sukces zależy głównie od manewrów partnerki - to ona narzuca tempo i inicjuje pchnięcia, więc może przyczynić się do tego, że tym razem seks potrwa dłużej. Co więcej: pozycja wymusza powolne, delikatne ale precyzyjne pchnięcia, a to z kolei opóźnia finał u partnera.

Łechtaczka jest silnie stymulowana, więc jeśli dotrwacie do finału, może być wyjątkowo satysfakcjonujący.

Zbyt gwałtowne zwiększenie tempa przez partnerkę dla mężczyzny wiąże się z ryzykiem szybszego wytrysku.

25 pozycji seksualnych od tyłu

Pozycja seksualna most czasem ze względu na stopień trudności wymaga złagodzenia Pozycja seksualna most czasem ze względu na stopień trudności wymaga złagodzenia Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: most

Tej pozycji nie polecamy, chyba, że wyjątkowo wysportowanym, a zarazem znudzonym kochankom.

O co chodzi?

Mostek to rodzaj wygięcia, w którym ciężar ciała opiera się na dłoniach i stopach. Kiedy jemu uda się już zejść do mostka i pozycję utrzymać, ona siada okrakiem na partnerze i mamy pozycję most.

Warto wiedzieć:

Można zrobić sobie krzywdę, uszkadzając rękę, nogę, kręgosłup...

Tu rządzi kobieta. To ona ustala tempo, kąt pochylenia. On realizuje fantazję o kobiecie dominującej, chociaż można to zrobić w prostszy sposób. Trudno w tej pozycji mężczyźnie odczuwać przyjemność. Jego cała koncentracja skierowana jest na przetrwanie.

Niezależnie od tego czy ona będzie miała orgazm, czy nie, na pewno mężczyzna zrobi na niej wrażenie, jeśli przeżyje.

Możliwe jest odwrócenie ról, gdy to ona będzie chciała poćwiczyć.


Wersja dla początkujących: kobieta, zamiast trzymać nogi na podłodze, może opleść je nad pośladkami partnera. Wciąż za trudne? On leży na łóżku, dłonie trzyma na jej biodrach, tylko nogi ma poza podparciem i na nie przenosi ciężar. To zapewnia bezpieczeństwo i dodatkową stymulację, ale już przestaje być mostem.

Pozycje dla dominujących kobiet

Pozycja seksualna L: im mocniej jesteście w stanie rozsunąć nogi, tym większy wachlarz erotycznych doznań Pozycja seksualna L: im mocniej jesteście w stanie rozsunąć nogi, tym większy wachlarz erotycznych doznań Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: L

Na koniec pozycja dość trudna, głównie dla kobiety (jeśli nie jesteś wysportowana, dajcie sobie spokój), ale jak wyjdzie, orgazm to prawdziwe święto dla dwojga.

Tu tak naprawdę nie siedzi żadne z partnerów (on klęczy). Z drugiej strony: nie mamy jeszcze zestawienia pozycji klęczących. Zatem, jako inspiracja, poza kategorią.

O co chodzi?

Partnerka leży z jedną nogą ugiętą w kolanie, a drugą wyprostowaną. Odchyla się maksymalnie w bok tak, jak przy szpagacie, by nagi utworzyły kąt prosty (prawie). Kochanek nachylający się nad partnerką ma łatwy dostęp do waginy oraz łechtaczki.

Warto wiedzieć:

W tej pozycji kobietę można pieścić i doprowadzić do rozkoszy na parę sposobów.

Mężczyźni cenią tę pozycję także za niepowtarzalny widok.

Pozycja pozwala na wyjątkowo głęboką penetrację (uwaga, nie nadaje się na początek stosunku).

Mężczyzna może pomóc partnerce w utrzymaniu szerokiego rozstawu nóg, przytrzymując je od wewnętrznej strony uda.

Pozycję można wypróbować na krawędzi łóżka lub stołu: wtedy mężczyzna klęczy lub stoi.

Uwaga! Paniom mniej wysportowanym zdarzają się kurcze łydki w wyprostowanej nodze. Nie róbcie tego zbyt długo.

Zróbcie sobie wakacje. 11 fantastycznych pozycji seksualnych

Więcej o: