siarka
-
Siarka. Pierwiastek, którego właściwości warto znać
Siarka to pierwiastek, który jest obecny w naszym organizmie. Zawierają ją takie elementy jak białka czy witaminy. Siarka odgrywa ważną rolę w wielu procesach. Co warto o niej wiedzieć? Przedstawiamy najważniejsze informacje.
-
Chrzan - dlaczego nie może go zabraknąć na wielkanocnym stole?
Chrzan, chociaż na co dzień przegrywa z wieloma przyprawami i dodatkami do żywności, choćby z keczupem, sosem czosnkowym czy majonezem, na Wielkanoc być musi. Dodawany do jaj, wędlin, mięs, jako składnik ćwikły, a przynajmniej element dekoracyjny....
-
Siarka: właściwości. Dlaczego jest ważna dla włosów, stawów i nie tylko
Siarka jest bardzo istotnym dla ludzkiego organizmu pierwiastkiem. Poprawia wygląd i kondycję naszej skóry, włosów oraz paznokci - stąd jej szerokie zastosowanie w kosmetyce. Pomaga też naszym stawom i jest niezbędna w walce z reumatyzmem. Wspiera...
-
Mikroelementy bez których nie da się żyć
Zapewniają znakomity nastrój. Regulują pracę nerek czy serca, temperaturę ciała czy apetyt na seks. Decydują o naszej wadze i urodzie, życiowej energii i sprawności mięśni... Mikroelementy, czyli substancje, na które zapotrzebowanie dobowe dorosłe...
-
Sezonowe wypadanie włosów
Cztery pory roku to karuzela zmieniających się warunków atmosferycznych, naturalnych rytmów przyrody i naszych aktywności. Każda z nich niesie dla włosów inne zagrożenia i może być przyczyną ich wypadania.
-
Siarka - rola, źródła, nadmiar, niedobór
Siarka to niezbędny na zdrowia człowieka pierwiastek. Wchodzi w skład niektórych aminokwasów oraz witamin. Wykorzystywana jest m.in. do produkcji leków oraz środków barwiących.
-
Dlaczego warto jeść jajka?
Starożytni filozofowie uznawali jajko za idealny symbol świata. Skorupka oznaczała ziemię, białko wodę, żółtko ogień, a powietrze w zaokrąglonym końcu - po prostu życie. Czy idealny symbol jest także idealnym pokarmem dla człowieka?
-
Łupież
Łupież to choroba skóry charakteryzująca się nadmiernym łuszczeniem skóry głowy. Mimo że złuszczanie zrogowaciałego naskórka jest procesem naturalnym, to jego nadmiar może być objawem infekcji grzybiczej.
-
Łojotokowe zapalenie skóry
Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) to jedna z częściej występujących chorób dermatologicznych. Schorzenie ma charakter przewlekły, a jego całkowite wyleczenie nie jest możliwe.
-
Witaminy z korzonków
Zanim na grządkach wyrośnie szczypior, rzodkiewka i ogórki, pozimowe osłabienie dobrze zwalczać kiełkami. Smaczne korzonki są bogate w witaminy, zdrowe a co najważniejsze, pochodzą z ekologicznych upraw.
-
Wypij ten napój zaraz po przebudzeniu. Działa lepiej niż kawa
-
Odszkodowania za powikłania po szczepieniu na COVID-19
-
Czy Mikołaj zna się na biżuterii? Podpowiadamy, jakie hity znajdzie w świątecznych kolekcjachMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Dawniej taki rosół robiły babcie. Znów jest na niego "wielkie bum"
-
Witamina B12 może przyspieszyć naprawę tkanek i pomóc w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego - nowe badanie
- Co kryje się za falą dziecięcego zapalenia płuc w Chinach? Eksperci wyjaśniają
- Co najlepiej pić przy bólu gardła? Pomoże napar, który przygotujesz w kilka minut
- W QUIZIE medycznym pytamy o choroby. Jak z Waszą wiedzą na ten temat?
- Krępujące, choć robią to wszyscy. Dowiedz się, dlaczego puszczamy bąki
- Tak zachowuje się osoba z "cichą depresją". Nie ignoruj tych symptomów