zaburzenia koncentracji
-
Nerwica lękowa: wiele różnorodnych objawów, nawroty. Jakie są sposoby leczenia
Nerwica lękowa nazywana jest zaburzeniem lękowym uogólnionym. Nerwice to grupa rozmaitych zaburzeń, które określa się zaburzeniami lękowymi. Jest złożoną chorobą z wieloma objawami, ma tendencje do nawrotów. Jak się rozpoznać nerwicę lękową, jakie...
-
Problemy z koncentracją, skupieniem uwagi - jak sobie z tym radzić
Problemy z koncentracją, skupieniem wiążemy z przemęczeniem, stresem, brakiem odpowiedniej dawki snu. Rozwiązaniem jest solidny wypoczynek. Kiedy jednak problemy z koncentracją są objawem choroby lub zapowiedzią zbliżających się kłopotów ze zdrowiem?
-
ADHD - wyrasta z tego tylko 10 proc. dzieci
Prowadzone przez 16 lat badania dowodzą, że z ADHD rzadko się wyrasta. To zaburzenie potrafi nam uprzykszać dorosłe życie na różne sposoby - zauważają naukowcy. Można jednak nauczyć się, jak nad nim panować.
-
Dezorientacja: przyczyny, objawy i leczenie
Dezorientacja oznacza, że nie jesteśmy świadomi miejsca, w którym się znajdujemy, a także nie rozpoznajemy własnej osoby, własnej tożsamości. Powody dezorientacji mogą być natury psychicznej lub być też przejawem rozwijających się chorób mózgu. Od...
-
Hipochloremia - jakie znacznie dla organizmu ma chlor i co oznacza jego niedobór
Chlor to pierwiastek o dużym znaczeniu dla całego organizmu. Wpływa na gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu oraz jest odpowiedzialny za zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Jakie są prawidłowe poziomy chloru w organizmie? Jakie są możliwe...
-
Osłabienie organizmu: na jakie choroby wskazuje?
Osłabienie organizmu, które towarzyszy nam przez dłuższy czas, powinno skłonić nas do zastanowienia się nad przyczynami. Może bowiem być oznaką zwykłego przemęczenia czy braku snu, ale także zwiastunem infekcji, objawem nietolerancji pokarmowej,...
-
ADD - zaburzenie koncentracji uwagi. Sposoby leczenia
ADD to deficyt koncentracji uwagi, jednak bez objawów nadpobudliwości oraz zachowań impulsywnych. ADD jest diagnozowane jako pochodna ADHD. Problem ten występuje zarówno u dorosłych jak i u dzieci.
-
Problemy ze snem
Przesypiamy jedną trzecią życia. Jedni trochę więcej, drudzy - mniej. Sen potrzebny jest nam do regeneracji organizmu. Niestety, nie wszystkim udaje się bez problemów zasypiać i rano wstawać w pełni sił. Co można zrobić, by to zmienić?
-
Leki na pamięć
Potrzebujemy jej w pracy, podczas zakupów czy pogawędki. Zawodzi nas, gdy jesteśmy przemęczone. Co zrobić, by ją poprawić?
-
Zaburzenia pamięci
Luki w pamięci to kłopotliwa dolegliwość. Narażamy się na problemy w pracy, spóźnienia, rozgoryczenie bliskich. Ale są sposoby, by poprawić pracę ?magazynów wspomnień?.
-
Epidemia małpiej ospy - dlaczego musiało dojść do jej wybuchu
-
Wygląd kupy ma znaczenie. To trzeba wiedzieć o własnych stolcach [rysunki, tabele]
-
Pięciu wspaniałych. Produkty, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu
-
Flegma w gardle. Chrząkanie, chrypka, zalegająca flegma nie zawsze oznaczają infekcję
-
Pierwszemu pacjentowi wstrzyknięto wirusa ospy, który ma zabijać komórki rakowe
- Twój mocz zasługuje na uwagę. Chodzi o zdrowie, a nawet życie
- Dobre i złe węglowodany- co to znaczy, jaka jest między nimi różnica?
- Małpia ospa to nie wszystko..."Niedawno mieliśmy w Polsce przypadki ospy kociej"
- Łożysko przodujące może stanowić zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka. Jak przebiega ciąża w takim przypadku?
- Opieka medyczna dla uchodźców z Ukrainy: "Przysługuje to samo, co Polakom". I tu zaczynają się schody