stan zapalny
-
Czy pomidory są zdrowe? Komu mogą zaszkodzić? Dietetycy nie mają wątpliwości
Pomidory można jeść pod wieloma postaciami - świeże, gotowane i w postaci soku. Dostarczają organizmowi sporo ważnych składników odżywczych i pomagają chronić przed przewlekłymi chorobami. Czy mogą komuś zaszkodzić?
-
Roślina lepsza niż aspiryna? Pomoże w walce z przeziębieniem w naturalny sposób. Co to takiego?
Sezon jesienno zimowy sprzyja zachorowaniom i infekcjom. Często, zanim udamy się do lekarza, szukamy domowych sposobów na poprawę samopoczucia. W takich sytuacjach sięgamy po aspirynę lub inne leki przeciwzapalne i rozgrzewające dostępne bez...
-
Prokalcytonina - czym jest? O czym świadczy jej podwyższony poziom?
Prokalcytonina, w skrócie PCT, to białko którego poziom mierzony w badaniach laboratoryjnych jest wskaźnikiem stanu zapalnego, ale też różnego typu infekcji. W jaki sposób bada się poziom PCT i jak interpretować wyniki?
-
Sześć suszonych śliwek zjadanych codziennie może powstrzymać stan zapalny
Suszone śliwki zawierają związki organiczne, które chronią nas przed starzeniem, obniżając stan zapalny i ryzyko osteoporozy. Włączmy zatem do naszej codziennej diety przynajmniej sześć sztuk. Nasz organizm to doceni.
-
Dieta przeciwzapalna - na czym polega, jakich produktów unikać
Dieta przeciwzapalna to coś więcej, niż zwykły spis polecanych i zakazanych potraw. W szerszym sensie to właściwie styl odżywiania się oraz styl życia, obejmujący nie tylko zalecenia pokarmowe, ale także te związane z kondycją organizmu.
-
Pieczenie w gardle. Czego może być efektem i jak sobie z nim radzić? [diagnoza, leczenie]
Pieczenie w gardle to zazwyczaj objaw, który pojawia się podczas przeziębienia i jest zapowiedzią tworzącego się stanu zapalnego gardła. Ale czy tylko? Kiedy jeszcze pojawia się pieczenie gardła i jak sobie z nim radzić?
-
Jak wygląda zakażenie rany i co zrobić, by się przed nim ustrzec?
Osoby, które nie miały do czynienia z infekcją rany, mogą nie wiedzieć, jak wygląda zakażenie rany. A takiego zakażenia nie wolno lekceważyć, nawet wówczas, gdy rana nie jest ani rozległa, ani głęboka. Nieleczona infekcja może prowadzić do poważny...
-
Jak wyciągnąć drzazgę? Poznaj sposoby na bezpieczne i bezbolesne usuwanie drzazgi ze skóry
Jak wyciągnąć drzazgę? Mały, ostry kawałek drewna czy szkła wbity w skórę może okazać się sporym problemem, niekiedy wymagającym nawet interwencji w gabinecie lekarza. Drzazgę w wielu przypadkach da się jednak usunąć samodzielnie. Przedstawiamy...
-
Hydrocortisonum: co to za lek? Jak działa? Kto nie powinien go stosować?
Hydrocortizonum to lek stosowany w walce ze stanami zapalnymi skóry. Sprawdź, kiedy i jak go stosować. Kto nie powinien go używać? Jak działa hydrocortizonum? Warto pamiętać, że przed zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do leku.
-
Zapalenie mózgu jest związane z demencją - sugerują nowe badania
Jeżeli zapalenie mózgu jest mocno powiązane z otępieniem czołowo-skroniowym, daje to także nadzieję na potencjalne metody leczenia chorób neurodegeneracyjnych mózgu - twierdzą naukowcy z University of Cambridge.
-
Napar z siemienia lnianego - jak go przygotować i na co pomoże? Poznaj jego właściwości
-
Chcą przeszczepiać dorosłym nerki zmarłych noworodków. Mogą uratować życie, ale budzi to ogromne emocje
-
Taka dieta może szkodzić zdrowiu. Na czym polega dieta kefirowa?
-
Napar z pokrzywy - na co pomaga? Właściwości i przeciwwskazania. Jak go przygotować?
-
Czy biegając można schudnąć?
- Sok z buraków korzystny dla jelit. Potwierdzają to pilotażowe badania
- Czego nie jeść na kolację?
- Nie wiedziała czemu krwawi jej ucho. Powód przeraził wszystkich
- Kozia broda - grzyb, który wygląda jak stara gąbka, ale niech cię to nie zmyli
- Naukowcy pracują nad niezwykłym lekiem. Dzięki niemu zęby będą odrastać