Jak zajść w ciążę? Co trzeba wiedzieć planując ciażę?

Jak zajść w ciążę? Wraz z partnerem staracie się o dziecko, ale nie wiecie, czy robicie absolutnie wszystko, by Wasz zapał nie poszedł na marne? Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas planowania powiększenia rodziny.

Jak szybko zajść w ciążę? Najskuteczniejsze metody

Jak szybko zajść w ciążę? Na pewno planując ciążę, staracie się pilnować dni płodnych, by w ich trakcie dochodziło do zbliżenia. Choć to rzeczywiście ważne, jeśli tylko macie taką możliwość, to nie uprawiajcie seksu wyłącznie wtedy. Jeśli będziecie współżyć częściej, sprawi Wam to więcej przyjemności, a nie wyniknie jedynie z poczucia obowiązku. Regularne współżycie seksualne wpłynie też pozytywnie na każde z Was.

Im częściej mężczyzna będzie uprawiał seks, tym lepszej jakości okażą się jego plemniki. Z kolei regularne współżycie kobiety wpływa pozytywnie na ukrwienie macicy oraz jajowodów. Jednocześnie prowadzi do wzmocnienia skurczów macicy, co sprawia, że wprowadzone do organizmu kobiety plemniki sprawniej trafią do jajowodów.

Warto też unikać stresu. Jeśli oboje będziecie zestresowani, nie tylko nie będziecie mieć ochoty na seks, ale i znacznie zmniejszą się Wasze szanse na zapłodnienie. Postarajcie się też, w miarę możliwości, ograniczyć spożycie alkoholu oraz palenie papierosów, bo te mogą w znacznym stopniu zmniejszyć szansę na zajście w ciążę.

Kiedy zrobić test ciążowy? Zdjęcie ilustracyjne Wynik testu ciążowego - jak prawidłowo odczytać?

Planowanie ciąży – o czym pamiętać?

Planowanie ciąży najlepiej zacząć kilka lub nawet kilkanaście miesięcy wcześniej, aby pozostawić sobie czas na uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin czy minerałów. Powinno się też w tym czasie skupić na przechodzonych infekcjach, by zostały w pełni wyleczone, a także udać się do dentysty i sprawdzić stan swojego uzębienia. Jeśli natomiast przyszła mama cierpi na jedną z chorób przewlekłych, warto, by zadbała o ustabilizowanie swojego stanu jeszcze nim rozpocznie starania o dziecko.

Nie zaszkodzi też zwrócenie uwagi na prowadzony tryb życia. Staraj się jeść regularnie, zmienić dietę na zdrowszą i, jeśli palisz, odstawić lub chociaż mocno ograniczyć papierosy. Znajdź jakąś aktywność fizyczną, którą polubisz, a potem uprawiaj ją regularnie, zadbaj także o odpowiednią ilość snu. Warto też zawczasu wykonać podstawowe badania, takie jak:

Zobacz wideo Najważniejsze badania w ciąży - kiedy je wykonujemy?

Babcine sposoby na zajście w ciążę: co jeszcze może pomóc?

Babcine sposoby na zajście w ciążę nie okażą się magicznym przepisem na sukces, jednak mogą dodatkowo zwiększyć szanse na zapłodnienie. Wśród domowych sposobów od lat wymienia się spożywanie nasion granatu, ponieważ nie tylko poprawiają one przepływ krwi, ale i zwiększają libido, a także pomagają w przypadku problemów z erekcją u mężczyzny.

Z kolei ashwagandha okazuje się idealnym wsparciem do otrzymania właściwego poziomu hormonów w ciele kobiety, jak również usprawnia funkcjonowanie narządów rozrodczych. Jednocześnie wykazuje działanie uspokajające. Na zapłodnienie wpłyną ponadto daktyle, bogate w witaminy A, E, B i żelazo.

Kiedy zrobić test ciążowy. Zdjęcie ilustracyjne Kiedy zrobić test ciążowy? Wybierz najlepszy moment i postaw na wiarygodne dane

Jak długo po owulacji można zajść w ciążę?

Jak długo po owulacji można zajść w ciążę? Warto wiedzieć, że tylko przez pięć, sześć dni całego cyklu kobieta jest płodna i może zajść w ciążę. Są to dzień poprzedzający owulację, dzień owulacji oraz do czterech dni po owulacji. Komórka jajowa, jeśli nie zostanie zapłodniona, żyje jedynie dwadzieścia cztery godziny.

Zobacz też: Ciąża tydzień po tygodniu. Skrócony kalendarz ciąży

Więcej o: