jęczmień
-
Co na jęczmień na oku? Domowa metoda z obrączką to nie tylko "babcine gadanie"
Co na jęczmień na oku? Ta irytująca przypadłość, choć niegroźna, potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Jęczmień z reguły znika samoistnie, ale w niektórych przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, aby się go pozbyć.
-
Domowe sposoby na jęczmień pod okiem: co na jęczmień bez recepty?
Czujesz, że powieka zaczyna boleć, staje się opuchnięta i wyraźnie bolesna w jednym punkcie? Tego typu objawy mogą wskazywać na infekcję powszechnie nazywaną jęczmieniem. Co na jęczmień pod okiem? Oto sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko...
-
O czym świadczy ból oka: przyczyny, leczenie
Oko zbudowane jest z soczewki, ze zmienną i regulowaną ogniskową oraz tęczówką regulującą średnicę otworu tzw. źrenicy przez którą wpada światło. W głębi oka znajduje się światłoczuła soczewka, która odpowiada za odbieranie bodźców. Oko jest...
-
Gradówka na powiece - jak leczyć? Objawy gradówki
Gradówka to guzek na powiece (wyglądający nieco jak jęczmień), który powstaje na skutek zatkania się gruczołów tarczkowych wewnątrz powieki. Gradówka zwykle nie boli, ale sprawia dyskomfort i wymaga leczenia.
-
Jęczmień na oku - irytujący ropień. Objawy, przyczyny i leczenie jęczmienia
Jęczmień to ropień wywołany zakażeniem gronkowcem. Najczęściej znika samoistnie i bardzo rzadko wymaga specjalistycznego leczenia. Jęczmień objawia się przede wszystkim obrzękiem, bolesnością i swędzeniem zaatakowanej powieki.
-
Zdrowotne mity? A jednak to prawda! Przynajmniej częściowo...
Wyśmiewasz babcine metody leczenia? Jesteś pewien, że wiara w cudowną moc obrączki, czosnku czy kapusty, to groźne przesądy? Skąd ta pewność? Coraz częściej badania naukowe potwierdzają ludowe wierzenia, a nawet jeśli nie, to okazuje się, że jest ...
-
Dieta bezglutenowa - co to jest i kiedy jej stosowanie ma sens?
Dieta bezglutenowa polega na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu wszystkich produktów, które zawierają gluten. Ten rodzaj białka znajduje się m.in. w niektórych produktach zbożowych i jest niezbędny do prawidłowego działania organizmu. Jego...
-
Wszystko o kaszy
W naszej kuchni zyskuje coraz lepsze notowania, lecz nadal zbyt rzadko gości na talerzach. Warto zmienić żywieniowe nawyki, bo wszystkie gatunki kasz mają mnóstwo cennych wartości odżywczych.
-
Hop, szklanka piwa!
Jedni mówią, że jest zdrowe i latem najlepiej gasi pragnienie. Inni zaś uważają, że należy go unikać jak każdego napoju z alkoholem. Odpowiadamy, co naprawdę myśleć o piwie.
-
Gradówka
Gradówka to rodzaj przewlekłego zapalenia gruczołu łojowego znajdującego się w powiece. Niedrożny gruczoł zatrzymuje obecną w nim treść i wywołuje stan zapalny. Schorzenie przypomina, przez co bywa mylone, jęczmień.
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Liść i owoc morwy białej: właściwości i zastosowanie. Na co pomaga morwa biała?
-
Nie każdemu w różu do twarzy. Sposoby na pielęgnację skóry z tendencją do zaczerwienieniaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Uwaga na aloes!
-
10 tysięcy kroków dziennie - ile kcal można spalić? Prosty sposób na odchudzanie
- Twoje dziecko zgrzyta zębami w nocy? Sprawdź, jaka może być przyczyna
- Co jeść na śniadanie przy SIBO i czy można pić rano kawę? Te zasady warto znać
- Jak ograniczyć jedzenie słodyczy? Te triki pozwolą wytrwać w postanowieniu
- Napar z siemienia lnianego na duszący kaszel i ból gardła
- Jak mierzyć ciśnienie? Na której ręce? Zasady, które każdy powinien znać