alergiczne zapalenie spojówek
-
Zapalenie spojówek u dzieci - objawy, przyczyny, leczenie
Zapalenie spojówek u dzieci to dolegliwość, która najczęściej sprowadza rodziców z ich pociechami do okulisty. Słusznie, bo stan zapalny błony śluzowej nie może być bagatelizowany.
-
Zapalenie spojówek: objawy, przyczyny i leczenie
Jak przebiega zapalenie spojówek? Objawy tej choroby są niezwykle dokuczliwe - z pieczeniem, zaczerwienieniem, niekiedy światłowstrętem włącznie. Dla właściwego leczenia niezwykle istotne jest określenie jej przyczyn.
-
Alergiczne zapalenie spojówek: objawy, leczenie
Alergiczne zapalenie spojówek to stan zapalny oka, występujący na błonach pokrywających oczy oraz powieki od wewnątrz tj. spojówki, wywołany poprzez alergeny. Jeżeli alergeny są sezonowe takie jak pyłki drzew, traw, kwiatów, choroba i jej objawy...
-
O czym świadczy ból oka: przyczyny, leczenie
Oko zbudowane jest z soczewki, ze zmienną i regulowaną ogniskową oraz tęczówką regulującą średnicę otworu tzw. źrenicy przez którą wpada światło. W głębi oka znajduje się światłoczuła soczewka, która odpowiada za odbieranie bodźców. Oko jest...
-
Kichaj na uczulenie!
Co trzeci Polak jest alergikiem. Leje nam się z nosa, mamy oczy czerwone jak królik, uczulamy się na leki i pokarmy. Czy z alergii można się wyleczyć?
-
Kichaj na uczulenie!
Średnio co trzeci z nas jest alergikiem. Leje mu się z nosa, ma oczy jak królik, jest uczulony na leki lub pokarmy. Skąd się bierze ten wysyp alergii? I czy można się z tego wyleczyć?
-
Zapalenie spojówek, czyli co męczy twój wzrok
Na tę dolegliwość skarżą się miliony ludzi w Polsce. Często nie wiedzą, u kogo szukać porady, i sami sięgają po krople, które mogą im tylko zaszkodzić
-
Alergie - zemsta cywilizacji
Niemal każdy z nas ma w rodzinie alergika, a już na pewno każdy zna takie osoby w swoim otoczeniu. Lekarze są zdania, że za dwadzieścia lat nawet co drugi Europejczyk może cierpieć z powodu tej przypadłości.
-
Atopowe zapalenie skóry
Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii, także tych, które pojawiają się na skórze. Można być uczulonym niemal na wszystko - od pokarmów, leków, kosmetyków, metali, po zapachy, światło i temperaturę.
-
Sprawdź, co cię uczula
Trudne dni nadchodzą dla alergików - zbliża się okres intensywnego pylenia roślin. Jak sprawdzić, co nas uczula, jak uniknąć przykrych dolegliwości?
-
Produkty, które obniżają ciśnienie krwi. Co warto włączyć do diety
-
Wygląd kupy ma znaczenie. To trzeba wiedzieć o własnych stolcach [rysunki, tabele]
-
"To nie starość, to choroba". 10 wczesnych objawów alzheimera
-
Jak rozpoznać nimfy kleszczy? Często się je myli z... pieprzykami
-
Skąd się wzięło tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci? Wyjaśniamy, co może być przyczyną
- Wysokotłuszczowa dieta jest powiązana z poziomem tlenku azotu i z rozwojem raka
- PH moczu: jak wygląda badanie? Co oznacza wysokie pH moczu?
- Ile jajek można jeść dziennie bez obaw o zdrowie serca
- Nadziąślak. Niegroźna zmiana w jamie ustnej, która może być sygnałem m.in. niedoboru witamin
- Koszenila. W jakich produktach występuje? Czy jest szkodliwa dla zdrowia?