badanie skóry
-
Wierzysz, że oglądanie znamion i same kremy z filtrem uchronią cię przed rakiem skóry? Błądzisz! [WYWIAD]
Brązowa opalenizna to nie problem. "Spaliłem się" raz czy dwa i jakoś nic się nie stało. Im później do lekarza, tym lepiej, bo rak boi się tylko noża... Tak myśli wielu Polaków. Skutek? Rocznie w naszym kraju przybywa zachorowań na czerniaka o...
-
Kiła - przyczyny, objawy, leczenie
Kiła to inaczej syfilis.
-
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja należy do zabiegów mechanicznego ścierania naskórka. Polega na powolnym ścieraniu powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Zabieg mikrodermabrazji wykonuje się przy pomocy kryształów korundu.
-
Znamiona pozwalają zachować młodość
Dla wielu osób liczne znamiona to powód do zmartwień czy wręcz skorzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej lub chirurgii. Robimy wiele, żeby ujednolicić skórę, a tym czasem posiadanie dużej ilości znamion może pomóc nam wyglądać młodziej....
-
Powakacyjne porządki ze zdrowiem
Kostium kąpielowy wylądował już na dnie szafy, opalenizna już nieco przyblakła, zdjęcia posegregowane. A my? Może warto, w ramach pourlopowych porządków, uporządkować też swój stan zdrowia?
-
Siódme poty, czyli jak walczyć z nadpotliwością
Szałwia, antyperspiranty, prąd, botoks, a w skrajnych przypadkach nawet skalpel chirurga - to wszystko sposoby na walkę z nadmiernym wydzielaniem potu
-
Atopowe zapalenie skóry
Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii, także tych, które pojawiają się na skórze. Można być uczulonym niemal na wszystko - od pokarmów, leków, kosmetyków, metali, po zapachy, światło i temperaturę.
-
Wole Hashimoto
Zapalenie tarczycy Hashimoto to najczęściej występujące schorzenie w obrębie tarczycy. Choroba ma charakter immunologiczny i atakuje głównie kobiety miedzy 45 a 65 rokiem życia.
-
Węgorczyca, czyli o konsekwencjach zakażenia larwami węgorka jelitowego
Węgorczyca zaliczana jest do chorób pasożytniczych. Schorzenie najczęściej spotykane jest w klimacie tropikalnym, a próby jego wyleczenia, na skutek samozakażenia mogą ciągnąc się przez wiele lat.
-
Estrogen, a roślinne fitohormony
Kobietę często porównuje się do kwiatu. Z punktu widzenia biologii jest to trafne porównanie. Nie tylko dojrzewamy i przekwitamy, ale naszym organizmem sterują hormony podobne do tych, jakie znaleźć można w roślinach.
-
Sinoblaszek trujący - co go odróżnia do jadalnej kani?
-
Ile trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć 5 kg? Wcale nie musisz katować się codziennie
-
Back to school, back to jesień, back to chandra i zmęczenie. Powrót stresu czas start!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Najmłodszy profesor w Polsce przed 30-stką. Przedstawił przyczynę udaru
-
Napar z pokrzywy - na co pomaga? Właściwości i przeciwwskazania. Jak go przygotować?
- Co jeść na obiad na diecie wątrobowej? Czy można jeść rosół?
- Wypadanie włosów po lecie to częsty problem
- Ochota na słodycze zaraz po obiedzie. Skąd się bierze i czy jest groźna?
- Myśli samobójcze najczęściej są konsekwencją depresji. Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?
- Najbardziej tuczące produkty w twojej lodówce