klimakterium
-
Hormonalna terapia zastępcza: czy jest bezpieczna. Rodzaje HTZ
Jedna trzecia życia kobiety upływa, gdy jej organizm nie produkuje już dostatecznej ilości estrogenów, które chroniły ją przed chorobami serca czy osteoporozą. Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) ma pomóc w niwelowaniu niekorzystnych skutków...
-
Jak wczesna menopauza wpływa na serce
Wczesna menopauza, czyli pojawiająca się przed 40-tym rokie życia, wiąże się z niemal dwukrotnie większym zagrożeniem wystąpienia chorób naczyniowo-sercowych przed 60-tym rokiem życia - mówią badania. Stąd konieczność baczniejszego zwracania uwagi...
-
Menopauza - co to jest, kiedy się pojawia, jak sobie z nią radzić?
Menopauza najczęściej pojawia się u pań między 45. a 55. rokiem życia. Skutkuje przede wszystkim zanikiem cyklu miesiączkowego. Menopauza to także przykre dolegliwości jej towarzyszące - dotykają one większości kobiet przechodzących klimakterium.
-
FITOESTROGENY - czy zahamują objawy przekwitania?
Fitoestrogeny cieszą się coraz większą popularnością. Ich zwolennicy twierdzą, że to doskonały środek na złagodzenie objawów przekwitania. Jak jest naprawdę?
-
Mięśniaki- ukryty problem
Te niezłośliwe guzy macicy mogą pojawić się u każdej kobiety. Nawet gdy nie wywołują objawów, trzeba kontrolować ich stan, by sprawdzić, czy nie dzieje się nic niedobrego.
-
Histerektomia - i co dalej?
Po histerektomii, czyli operacji usunięcia macicy, pacjentka może zdrowo i normalnie żyć. Wbrew rozpowszechnionym opiniom może cieszyć się kobiecością i nadal czerpać radość z seksu. Mało tego, ten stan posiada także zalety.
-
Andropauza- czas męskiego przekwitania
Kiedy kobieta po czterdziestce ma huśtawkę nastrojów, mówi się: "klimakterium!" Nie współczująco, lecz ironicznie. A jak to jest u mężczyzn? Czy też przeżywają okres przekwitania? Specjaliści twierdzą, że tak i zwą go andropauzą. Rozmawiamy o tym ...
-
Pigułka antykoncepcyjna na miarę
Kiedyś tabletka antykoncepcyjna miała jedną zaletę - po prostu była. Powodowała jednak wiele działań niepożądanych. Nowoczesną pigułkę lekarz może dobrać, uwzględniając wiek, sytuację życiową, stan zdrowia pacjentki.
-
Estrogen, a roślinne fitohormony
Kobietę często porównuje się do kwiatu. Z punktu widzenia biologii jest to trafne porównanie. Nie tylko dojrzewamy i przekwitamy, ale naszym organizmem sterują hormony podobne do tych, jakie znaleźć można w roślinach.
-
Roślinne estrogeny
Kobietę często porównuje się do kwiatu. Z punktu widzenia biologii jest to trafne porównanie. Nie tylko dojrzewamy i przekwitamy, ale naszym organizmem sterują hormony podobne do tych, jakie znaleźć można w roślinach.
-
Dlaczego warto pić ocet jabłkowy na czczo? Pomoże we wstydliwym problemie
-
Gorzka czekolada a cukrzyca. Jakie słodycze można jeść przy cukrzycy?
-
Jak w naturalny sposób zadbać o czyste drogi oddechowe i odporność? Pomogą ekstrakty ziołowe i witaminyMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Co zjeść na kolację przed badaniem krzywej cukrowej? Wyeliminuj te produkty
-
Kawa a ryzyko cukrzycy typu II - dobre wiadomości
- Ból brzucha zaraz po jedzeniu - jest się czego bać? Choroba trzustki, ale nie tylko
- Od czego można dostać cukrzycy i jak ją rozpoznać? Objawy, które mogą niepokoić
- Ile kosztuje szczepionka na HPV? Co to jest za wirus i dlaczego jest groźny?
- Prostowanie zębów za pomocą niewidocznych nakładek - jak to działa? Jakich efektów i kiedy możesz się spodziewać?
- Prostowanie zębów za pomocą niewidocznych nakładek - jak to działa? Jakich efektów i kiedy możesz się spodziewać?