hiperglikemia
-
Szybka kolacja dla cukrzyka. Co jeść, żeby rano cukier był w normie?
Chociaż nie ma jednej uniwersalnej diety cukrzycowej, to jednak istnieją pewne ogólne zalecenia, które mogą pomóc w utrzymaniu kontroli nad poziomem cukru we krwi. Co jeść na kolację, jeżeli cierpimy na cukrzycę?
-
Cukrzyca a rak trzustki. Jak wysoki cukier wpływa na trzustkę?
Cukrzyca powiązana jest z rakiem trzustki na dwa sposoby. Po pierwsze, minimalnie zwiększa ryzyko raka trzustki, a po drugie - niekiedy - bywa wczesnym objawem raka trzustki.
-
Co obniża cukier we krwi? Kluczowa jest jedna zmiana
Pierwszym odruchem, gdy widzimy u siebie duży skok cukru we krwi, powinno być sięgnięcie po szklankę czystej wody. Ponadto wprowadźmy jeszcze jeden zwyczaj.
-
Wysoki poziom cukru we krwi. Czy wynik ponad 300 jest niebezpieczny?
Jakie są objawy i co zrobić, gdy poziom cukru we krwi wymknie się spod kontroli? Jak postępować, gdy dochodzi do hiperglikemii?
-
Od czego można dostać cukrzycy i jak ją rozpoznać? Objawy, które mogą niepokoić
Nie ma jednej uniwersalnej przyczyny cukrzycy, którą można by wskazać jako winowajcę. To raczej splot kilku czynników, wśród których niezdrowy tryb życia oraz nadmierna masa ciała grają pierwszoplanową rolę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki choroby?...
-
Czy można pić wodę przed badaniem krzywej cukrowej? Czego lepiej nie jeść dzień wcześniej?
Ważne, aby na to badanie zgłosić się na czczo oraz być wyspanym i wypoczętym. Na wizytę w laboratorium medycznym zarezerwujmy sobie co najmniej 3 godziny. Może też warto wziąć ze sobą coś, czym umilimy sobie oczekiwanie na pobranie krwi i wyniki.
-
Niezależnie co jesz o poranku, cukier jest wysoki? To efekt brzasku! Jak zniwelować ten problem?
Efekt brzasku nazywany także jako "fenomen świtu" dotyczy osób w źle kontrolowanej lub niewykrytej cukrzycy. Wszystko przez stężenie poziomu glukozy we wczesnych godzinach porannych. Rzutuje to na charakterystyczne symptomy, którym można jednak...
-
Cukier na czczo - jaka jest norma? Wysoki cukier daje trzy widoczne objawy
Wzrost stężenia glukozy we krwi rano (na czczo) do wartości przekraczającej górną granicę zalecanego zakresu nosi nazwę hiperglikemii porannej. Jakie daje objawy i czy może być groźna dla zdrowia i życia?
-
Prawidłowy poziom cukru dwie godziny po posiłku. Co robić gdy wynosi ponad 200?
Gdy trawimy pokarm poziom glukozy we krwi gwałtownie wzrasta. W odpowiedzi na to trzustka uwalnia insulinę, aby umożliwić proces przenikania cukru do komórek mięśni i innych tkanek. W ciągu dwóch godzin po posiłku poziom insuliny i glukozy we krwi...
-
Prawidłowy poziom cukru u 60-latka. Czy cukier 110 to już cukrzyca? Bądź czujny
Szacuje się, że niemal co trzecia osoba z hiperglikemią nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. Na jakie objawy zwracać uwagę i jakie są normy cukru we krwi? Kiedy powinniśmy udać się do lekarza?
-
Uwaga na aloes!
-
Napar z imbiru - właściwości i zastosowanie. Czy imbir zalewa się wrzątkiem?
-
Wielu młodych Polaków ma ten problem. Rozwiązanie jest prosteMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Imbir - właściwości i zastosowanie. Na co dobry jest imbir i co warto o nim wiedzieć?
-
Najmłodszy profesor w Polsce przed 30-stką. Przedstawił przyczynę udaru
- Drożdżyca paznokci to częsta infekcja grzybicza, atakująca płytkę paznokcia. Sprawdź, jak rozpoznać przykrą dolegliwość
- Chirurdzy usunęli ponad 16-kilogramowego guza. Miał być nowotworem
- Opuchlizna po wyrwaniu zęba może pojawić się już kilka godzin po zabiegu. Jak sobie z nią poradzić?
- Olej rycynowy - charakterystyka i zastosowanie. Na co się stosuje olejek rycynowy?
- Jakie choroby widać na rękach?