Tabletki Hydrominum - skład, efekty, opinie

Tabletki Hydrominum to preparat, który - jak obiecuje producent - ma wspomagać usuwanie nadmiaru wody z organizmu, odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Hydrominum ma w swoim składzie w większości naturalne składniki, które działają moczopędnie. Czy ten preparat rzeczywiście działa i warto w niego zainwestować? A może lepiej znaleźć inne sposoby na pozbycie się wody nagromadzonej w organizmie?

Hydrominum - skład

Tabletki Hydrominum zawierają przede wszystkim roślinne ekstrakty o działaniu moczopędnym. W składzie tabletek znajdują się:

Hydrominum - efekty

Efekty działania Hydrominum, jakie wymienione zostały przez producenta, to przede wszystkim usuwanie wody z organizmu, redukcja cellulitu oraz oczyszczanie organizmu z toksyn. Mniszek lekarski, zielona herbata oraz pokrzywa działają moczopędnie, przez co wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Wyciąg z pestek winogron przyspiesza metabolizm oraz zmniejsza łaknienie, natomiast wyciąg z pestek winogron wspomaga redukcję cellulitu.

Tabletki Hydrominum – cena

Cena tabletek Hydrominum nie jest zbyt wygórowana. Średnia cena wynosi około 20 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek. Oczywiście, w różnych aptekach cena może się różnić, czasami nawet znacznie.

Hydrominum - ulotka

Tabletki należy przyjmować w ilościach, jakie są zalecane przez producenta. W ulotce suplementu diety, zaleca się przyjmowanie jednej tabletki preparatu raz na dobę. Niezalecane jest przekraczanie dziennej dawki preparatu. Przeciwwskazaniem do przyjmowania Hydrominum jest przede wszystkim odwodnienie organizmu. Najlepiej przed zażyciem preparatu skontaktować się z lekarzem, który oceni, czy w danym przypadku przyjmowanie tabletek jest bezpieczne.

Człowiek to głównie woda. Niestety, wciąż o tym zapomina. Oto konsekwencje

Hydrominum - opinie

Wprawdzie preparat Hydrominum jest reklamowany jako środek wspomagający odchudzanie, jednak jego działanie opiera się głównie na usuwaniu nadmiaru wody. Kobiety, które stosowały tabletki Hydrominum, skarżą się między innymi na to, że kuracja tabletkami jest dość niewygodna, ponieważ ze względu na moczopędne działanie, konieczne są bardzo częste wizyty w toalecie.

Poza tym według opinii osób, które zażywały Hydrominum, preparat nie wspomaga spalania tłuszczu oraz nie zmniejsza łaknienia, a efekty odchudzające są krótkotrwałe, ponieważ utrata wagi jest związana z utratą wody, a nie tkanki tłuszczowej. Oprócz tego, że po przyjmowaniu tabletek Hydrominum nie można spodziewać się satysfakcjonujących efektów odchudzających, długotrwałe przyjmowanie tabletek może prowadzić do przesuszenia skóry, odwodnienia, a nawet poważnych problemów zdrowotnych.

Tabletki na pozbycie się wody z organizmu

Żeby skutecznie walczyć z nadmiarem wody w organizmie, przede wszystkim warto poznać przyczyny takiego stanu. Przyczynami nadmiaru wody w organizmie mogą być między innymi:

  • Dostarczanie organizmowi niewystarczającej ilości płynów – im mniej wody się pije, tym więcej jest jej gromadzone w organizmie, który robi zapasy płynów na wypadek, gdyby nie dostawał ich regularnie;
  • Brak ruchu i siedzący tryb życia – siedząca praca oraz brak aktywności fizycznej sprawiają, że pogarsza się krążenie krwi i pojawiają się obrzęki;
  • Nadmiar soli w diecie – nie od dziś wiadomo, że spożywanie zbyt dużej ilości soli powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, a także przyczynia się do pojawiania się obrzęków;
  • Spożywanie nadmiaru alkoholu – alkohol działa odwadniająco, w związku z czym przyjmowane płyny są zatrzymywane w organizmie;
  • Zachwiania równowagi hormonalnej – wahania poziomu hormonów, między innymi w trakcie cyklu miesiączkowego, a zwłaszcza wzrost poziomu estrogenów w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego, prowadzą do zatrzymywania wody w organizmie;
  • Przyjmowanie niektórych leków – leki sterydowe, antykoncepcyjne, a także niektóre inne rodzaje substancji powodują zatrzymywanie wody w organizmie;
  • Choroby – wiele chorób pozornie niezwiązanych z problemem zatrzymywania wody w organizmie może prowadzić do pojawiania się obrzęków. Takie choroby to między innymi niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, alergie pokarmowe, a także niewydolność nerek.

W celu pozbycia się nadmiaru wody z organizmu należy przede wszystkim wyeliminować przyczyny gromadzenia się płynów w organizmie. W związku z tym, dla osiągnięcia najlepszych efektów należy zmniejszyć ilość spożywanej soli i alkoholu oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Jeżeli powodem pojawiania się obrzęków są zachwiania poziomu hormonów albo choroby, należy skontaktować się z lekarzem, który pomoże rozwiązać problem. W przypadku doskwierających obrzęków, których przyczyny nie można wyeliminować, takich jak wahania hormonalne związane z cyklem menstruacyjnym, można wspomagać się tabletkami, które przyspieszają usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Więcej o: