migrena
-
Skąd się biorą mroczki przed oczami? Jeśli towarzyszy im ten objaw, szybko idź do lekarza
Zazwyczaj myśląc o mroczkach przed oczami, mamy na myśli "męty", czyli "przelatujące muszki", linie, drobne plamki z "odnogami". Kiedy jest to powód do niepokoju? O jakich schorzeniach może świadczyć ten objaw? Podpowiadamy.
-
Ból głowy przy COVID-19. Jak sobie z nim radzić?
Choć od początku pandemii pojawiło się już kilka wariantów koronawirusa, wszystkie z nich łączy jedno - przy zakażeniu możliwe jest wystąpienie uciążliwego bólu głowy i gorączki. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy pojawią się u nas takie objawy.
-
Drętwienie rąk i nóg - dolegliwość, która sprzyja panice. Jest się czego bać?
Drętwienie rąk i nóg to objaw, który u wielu z nas budzi szczególnie silny niepokój. Jest jednym z częściej wyszukiwanych haseł w naszym serwisie. Nic dziwnego: zdarza się często, a może sygnalizować poważne problemy ze zdrowiem, w tym zawał, udar...
-
Akupresura: co to jest? Definicja, rodzaje i zastosowania
Akupresura jest związana z tradycyjną medycyną chińską i stosuje się ją od tysięcy lat. Chociaż nie posiada statusu metody medycznej, to jej zwolennicy wskazują na wiele prozdrowotnych zastosowań zabiegów akupresury.
-
Ciężkie migreny u mężczyzny zniknęły, gdy przeszedł na dietę roślinną
Przez ponad 12 latach mężczyzna zmagał się z ciężką migreną. Ból ustąpił całkowicie po trzech miesiącach stosowania bogatej w związki odżywcze diety roślinnej. Głównym składnikiem posiłków były ciemnozielone warzywa liściaste.
-
Ten typ bólu głowy dopada nas najczęściej. Bywa groźny?
Napięciowy ból głowy towarzyszy wielu z nas. Może mieć postać sporadyczną lub przewlekłą. Napięciowy ból głowy nie ma jednej konkretnej przyczyny.
-
Migrena - to nie jest zwykły ból głowy
Eksperci alarmują o gwałtownie rosnącej liczbie chorób neurologicznych. To nie tylko choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane, czy padaczka, ale również migrena, która po bólu pleców jest najczęściej występującym schorzeniem bólowym. ...
-
Dzięki badaniu bliźniaków odkryto genetyczne czynniki ryzyka PTSD i migreny
Zespół stresu pourazowego (PTSD) i migrena często współwystępują, stosunkowo niewiele wiedziano, dlaczego tak się dzieje. Dzięki badaniu bliźniaków jednojajowych naukowcy odkryli wspólną podstawę genetyczną zespołu stresu pourazowego i migreny.
-
Skroń - jaka jest jej budowa? Co oznacza ból głowy w skroniach?
Skronie są to symetryczne części mózgoczaszki zlokalizowane w okolicach małżowiny usznej, na wysokości czoła. Ból głowy w skroniach jest dosyć częstą dolegliwością, która dotyka zarówno osoby młode, jak i starsze. Pomimo tego, że jest to dokuczliw...
-
Zaburzenia neurologiczne: rodzaje, diagnostyka
Zaburzeniami neurologicznymi nazywa się wszelkie schorzenia, które wiążą się z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Niektóre nieprawidłowości tego typu nie wymagają leczenia, a inne mogą stanowić poważ...
-
Co pić przy cukrzycy? Lista napojów, która obniżą poziom cukru we krwi
-
Na emeryturze zacznij jeść ten produkt. Twój organizm ci za to podziękuje
-
Sygnały, po których poznasz, że cierpisz na Zespół Jelita Drażliwego (IBS)MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Śpisz w ten sposób? Zwiększasz ryzyko cukrzycy, otyłości, a nawet raka
-
Zielone koktajne i ich zalety
- Mają nieprzyjemny zapach i swędzą? To może być początek grzybicy stóp
- Wzdęcia i ból brzucha po truskawkach. Kiedy musimy z nich zrezygnować?
- Zadbaj o kolory garderoby przed wyjściem do lasu. Niektóre przyciągają owady
- Przygotuj banalnie prosty spray na meszki. Ten zapach odstraszy je na dobre
- Antidotum na zatrucie muchomorem sromotnikowym. Czy to przełom w medycynie?