medycyna alternatywna
-
MMS - "cudowny" suplement, którego stosowanie jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia
MMS jest preparatem, który zawiera substancją mineralną chloryn sodu. Została ona wynaleziona przez Jima V. Humbla i znalazła swoje zastosowanie jako środek do dezynfekcji m.in.: urządzeń sanitarnych. Niestety w sieci rozpowszechnia się informację...
-
Ajurweda, czyli indyjska praktyka medyczna. Czy stosowanie jej jest bezpieczne?
Ajurweda to w skrócie ujmując medycyna indyjska, której korzenie sięgają ponad trzy tysiące lat wstecz. Zajmuje się ona szeroko pojmowanym zdrowiem fizycznym, duchowym i psychicznym, a jej osiągnięcia są uznawane przez Światową Organizację Zdrowia...
-
Medycyna alternatywna: naturalne metody leczenia, które nie zawsze są bezpieczne
Medycyna alternatywna ma wielu zwolenników, zanim jednak skorzysta się z jej zdobyczy warto wiedzieć, jakie ryzyko niesie ze sobą stosowanie poszczególnych jej metod. Sprawdzamy, czym jest medycyna alternatywna i kiedy można z niej skorzystać.
-
Medycyna niekonwencjonalna i konwencjonalna - definicja i przykłady
Medycyna niekonwencjonalna to metody lecznicze wywodzące się z tradycji społecznych i kulturowych, ale ich działanie nie jest potwierdzone badaniami naukowymi. Sprawdzamy, na czym dokładniej polega medycyna alternatywna.
-
Medycyna chińska: na czym polega? Medycyna chińska w praktyce
Medycyna chińska znana jest głównie z akupunktury. Tymczasem jest to rodzaj medycyny, która stawia nie tylko na naturalne sposoby leczenia, ale także zapobieganie chorobom. Tym, co odróżnia ją od medycyny Zachodu, jest holistyczne postrzeganie...
-
Mata do akupresury. Na co uważać przy wyborze?
Mata do akupresury może być przyrządem o bardzo korzystnym wpływie na nasz spokój, relaks i zdrowie. Warto jednak wybrać taki model, który rzeczywiście będzie nam pomagać. Na co zwracać uwagę?
-
Akupunktura - czym jest i na co pomaga?
Akupunktura to określenie zabiegów leczniczych polegających na nakłuwaniu określonych punktów na ciele. Celem jest poprawa stanu zdrowia osoby poddawanej terapii. Wciąż jednak jest to działanie budzące kontrowersje.
-
Informuj lekarza o stosowanych ziołach i suplementach. Mogą zakłócać działanie leków przeciwrakowych
Zanim zaczniesz terapię alternatywną, dowiedz się u swojego lekarza, czy nie zaszkodzisz sobie. Wiele ziół, a nawet niektóre pokarmy i napoje zaburzają działanie leków przeciwrakowych lub utrudniają leczenie ran pooperacyjnych.
-
Płukanie jelita grubego: na czym polega zabieg, czy to jest bezpieczne?
Płukanie jelita grubego, czyli inaczej hydrokolonoterapia, to modna obecnie metoda oczyszczania organizmu, która jednak przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie ma żadnych wiarygodnych danych naukowych, potwierdzających pozytywny wpływ...
-
Badanie żywej kropli krwi - kolejny przekręt medycyny alternatywnej
Badanie żywej kropli krwi na dobre zawojowało polski rynek medycyny alternatywnej. Za ponad sto złotych możemy usłyszeć, że nasza krew jest pełna pasożytów, grzybów i larw. Ile w tym prawdy?
-
Co pić, żeby odstraszyć kleszcze? Tak odstraszysz "pasażerów na gapę"
-
Dieta cukrzycowa - czy można jeść ser żółty lub pleśniowy?
-
Pierś i butelka, czyli jak sprawnie karmić mlekiem mamyMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Post przerywany - w czym pomoże ten rodzaj diety? Szybki spadek z wagi to kropla w morzu
-
Otyli to "pacjenci gorszej kategorii"? Lekarka rozwiewa mity o Saxendzie i glutydach
- Jaka matka taka córka? Mamy przenoszą ryzyko otyłości na córki. A co z synami?
- Czym jest kardiomiopatia połogowa?
- Kto powinien ograniczyć nabiał? Dietetycy: Problemu nie można bagatelizować
- Galaretka dla zdrowia? Nie zawsze. Sprawdź, po jaką warto sięgać
- Kupa przykleja się do sedesu - trzeba się martwić? Czasem to objaw konkretnej choroby