MMS - "cudowny" suplement, którego stosowanie jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia

MMS jest preparatem, który zawiera substancją mineralną chloryn sodu. Została ona wynaleziona przez Jima V. Humbla i znalazła swoje zastosowanie jako środek do dezynfekcji m.in.: urządzeń sanitarnych. Niestety w sieci rozpowszechnia się informację na temat rzekomych leczniczych właściwości MMS. Tymczasem prawda jest taka, że stosowanie go może doprowadzić do poważnych powikłań, z zatruciem na czele.

MMS: co to jest za środek?

MMS: co to jest zastanawiają się głównie osoby korzystające z suplementów diety. Bo jako taki można MMS znaleźć w internecie, gdzie reklamuje się go jako cudowny środek wzmacniający organizm i pozwalający pozbyć się schorzeń takich jak malaria, cukrzyca czy nawet nowotwór.

Tymczasem MMS jest to chloryn sodu, który rzeczywiście posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwwirusowe, jednak ich przeznaczenie sprowadza się ,do dezynfekcji urządzeń sanitarnych. MMS ma zdolność do niszczenia bakterii, wirusów i pasożytów znajdujących się także w wodzie, dlatego stosuje się go do jej uzdatniania.  

Suplementy diety Probiotyki a zakażenie koronawirusem: jest pewna zależność, ale tylko u kobiet

Chloryn sodu: właściwości preparatu MMS

Chloryn sodu jest substancją mineralną i znajduje zastosowanie w dezynfekcji wody i w procesie jej uzdatniania. Jest to możliwe dzięki potwierdzonym właściwościwościom bakteriobójczym. Skutecznie likwiduje także wirusy oraz pozbywa się metali ciężkich, dlatego jest z powodzeniem wykorzystywany do dezynfekcji urządzeń sanitarnych. Właściwości bakteriobójcze zostały potwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jednocześnie GIS przestrzega przed stosowaniem tego preparatu wśród ludzi. Może skutkować to zatruciem, a także o wiele bardziej poważnymi powikłaniami.  

Zobacz wideo Czy multiwitamina daje efekty? [NaZdrowie]

MMS: szkodzi czy pomaga?

MMS wykorzystywany jest w medycynie niekonwencjonalnej. Według Jima V. Humbla preparat działa w sposób pozytywny na pleśni, bakterie, wirusy, a także jest w stanie zniszczyć komórki nowotworowe. Nie ma jednak żadnych wiarygodnych badań, które byłyby w stanie potwierdzić choćby część z tych teorii. Sam propagator idei stosowania MMS jako suplementu zaznacza, że jego przyjmowaniu mogą towarzyszyć wymioty i bóle brzucha. Tymczasem wiarygodne instytucje na czele z WHO i GIS ostrzegają, aby pod żadnym pozorem nie stosować MMS, gdyż może to zdecydowanie zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu.  

Objawy niedokrwienia jelit to przede wszystkim bóle brzucha BLF 100 - wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie

Chloryn sodu: MMS jak stosować?

Chloryn sodu można zakupić w sieci pod postacią roztworu 28%. Jim Humble, który o cudownym specyfiku napisał książkę pt.: "Przełom. Cudowny Suplement Mineralny. Odkrycie XXI wieku" sugeruje, że aby przygotować roztwór nadający się do picia, należy dodać kroplę chlorynu sodu do szklanki z wodą i dodać do niego 5 kropli kwasku cytrynowego. Taką miksturę można pić 2 razy dziennie, rano przed śniadaniem i wieczorem przed pójściem do łóżka. Mężczyzna twierdzi, że MMS w ciągu zaledwie kilku godzin jest w stanie uleczyć malarię czy AIDS. 

Niestety wszelkie rzetelne informacje wskazują na to, że jest to zwykłe oszustwo bazujące na niewiedzy, a także na trudnej sytuacji pacjentów poszukujących wszelkich sposobów na uleczenie się z chorób. Tymczasem spożycie MMS może wywołać poważne, negatywne konsekwencje, dlatego absolutnie nie powinno się go stosować jako suplementu, a tym bardziej leku!

Pamiętaj! Listę leków dozwolonych w naszym kraju można znaleźć na stronie internetowej Centrum Informacji o Leku. Znajdziesz tam Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych Dopuszczonych Do Obrotu Na Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także indeks leków, suplementów oraz wyrobów medycznych.

Zobacz też: Czy witamina D może szkodzić mężczyznom? Badania sugerują takie ryzyko

Więcej o: