Chirurgia - zdjęcia i wideo
-
Pierwszy na świecie przeszczep penisa i moszny zakończył się sukcesem. "Wreszcie czuję się normalnie"
Amerykański żołnierz, który stracił genitalia w wyniku wybuchu miny przeszedł udaną operację przeszczepu penisa i moszny. Operowało go 11 chirurgów przez 14 godzin. To pierwszy taki przypadek na świecie.
-
Artroskopia - co to za badanie i na czym polega?
Artroskopia, czyli wziernikowanie stawu kolanowego to badanie, które pozwala dokładnie obejrzeć staw i ocenić charakter zmian, które w nim zachodzą. Kiedy wykonuje się takie badanie i jak wygląda?
-
Endoproteza stawu biodrowego w praktyce
Wraz z wiekiem poszczególne części naszego ciała po prostu ulegają zużyciu. Pogorszyć się wówczas może zarówno nasze zdrowie, jak i ogólny komfort życia. Podobnie jest w przypadku, gdy dotknie nas zwyrodnienie stawu biodrowego. Aby uniknąć kalectwa oraz odzyskać dawną swobodę ruchów, pacjenci często kierowani są na operację wszczepienia endoprotezy, której jednak wielu z nich się obawia. Dowiedz się kiedy zdecydować się na operację, jak ona wygląda oraz czego możemy spodziewać się po jej przeprowadzeniu.
-
Krzywa przegroda nosowa - przyczyny, objawy, leczenie
Nieustanny katar, częste infekcje, zapalenia zatok, kaszel, słaby węch, nosowa mowa, problemy ze słuchem... wiele osób cierpi z powodu podobnych objawów. Pierwszym odruchem jest próba wzmocnienia odporności, wypracowania kondycji fizycznej i wytrzymałości. Najczęściej starania spełzają niestety na niczym, a winna okazuje się krzywa przegroda nosowa. Nieskomplikowany, bezpieczny zabieg może sprawić, że lżej będzie oddychać, lepiej spać, a choroby przestaną pojawiać się jedna po drugiej.
-
Włókniaki wiszące - galeria zdjęć
Galeria zdjęć włókniaków wiszących
-
Znamiona barwnikowe - galeria zdjęć
Galeria zdjęć znamion barwnikowych
-
Znamiona skórne - galeria zdjęć
Galeria zdjęć znamion skórnych
-
Leczenie choroby żylakowej - metody
Istnieje kilka sposobów leczenia choroby żylakowej: metody radykalne (chirurgiczne), obliteracja niewydolnych żylaków (skleroterapia, "zastrzyki"), terapia uciskowa (czynna i bierna) oraz farmakoterapia. Każdy ze sposobów ma określoną skuteczność, zalety i wady, ograniczenia i niedogodności. Nie wolno ich rozpatrywać konkurencyjnie, metody te powinny się uzupełniać.
-
Przyczyny i konsekwencje żylaków (przewlekłej niewydolności żylnej)
Czy żylaki są tylko defektem kosmetycznym? Otóż nie! Żylaki nie tylko szpecą, często powodują różnorodne dolegliwości (obniżenie sprawności) i mogą prowadzić do groźnych powikłań (choroba).
-
Żylaki kończyn dolnych
Wiedza o żylakach rozrosła się do osobnej dziedziny wiedzy medycznej - flebologii. Wiedzy przybywa, ale bardzo trudno ją usystematyzować, poszczególne ośrodki badawcze i lecznicze nie są zgodne nie tylko co do zalecanego leczenia, ale nawet co do nazewnictwa w żylakach, czy szerzej w przewlekłej niewydolności żylnej. Co zatem przekazać oczekującym na jednoznaczne zalecenia pacjentom. Ja opisuję to z punktu widzenia chirurga, który to chirurg odgrywa moim zdaniem centralną rolę w leczeniu żylaków.
-
Jedzenie, które działa jak lek
-
Karpacz odprawił dziecko z kwitkiem, Poznań pomógł. 7-letnia Pola wreszcie ma leki
-
Co motywuje kobiety do pracy w branży motoryzacyjnej? [Podcast]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Proste badanie krwi może wyjaśnić, dlaczego odchudzanie nie pomaga
-
Co jeść i pić, by uruchomić naturalne oczyszczanie organizmu po zimie
- Post przerywany, czyli dieta IF. W czym pomoże ta metoda?
- Objawy cukrzycy ciążowej
- Jak schudnąć z twarzy? Proste sposoby na pozbycie się nadmiaru tłuszczu
- Czym jest trójkąt śmierci? Wiążą się z nim zagrożenia dla naszego zdrowia
- Światowy Dzień Zespołu Downa. Skąd wziął się pomysł kolorowych skarpetek?
-
Rak podstawnokomórkowy i płaskonabłonkowy - galeria zdjęć
Galeria zdjęć raka podstawnokomórkowego i płaskonabłonkowego
-
Tłuszczaki - galeria zdjęć
Galeria zdjęć tłuszczaków
-
Przerzuty nowotworowe do skóry - galeria zdjęć
Galeria zdjęć przerzutów nowotworowych do skóry
-
Torbiel krzyżowo-ogonowa. Leczenie torbieli krzyżowo-ogonowej
Miejsce występowania tego schorzenia określa jego nazwa - jest to choroba zlokalizowana w obrębie tkanki podskórnej i skóry okolicy kości ogonowej. Istnieje wiele hipotez na temat jej przyczyn, nikt jak dotąd nie ustalił ich dokładnie. Wielu badaczy uważa ją za zmianę wrodzoną, z którą się rodzimy, a która jedynie ujawnia się w późniejszym wieku - z reguły w okresie dojrzewania, najpóźniej u 20-30-latków. Choroba występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, częściej u osób o włosach ciemnych niż u blondynów, częściej u osób otyłych ni szczupłych. Nie znaczy to, iż nie może się zdarzyć u szczupłej blondynki ;-)
-
Wrastający paznokieć - prawidłowe leczenie
Jest jedną z częstszych przypadłości wymagających interwencji chirurgicznej. Jednocześnie jest przykładem schorzenia będącego przyczyną wielu nieporozumień pomiędzy pacjentami a ich lekarzami, jak i pomiędzy samymi lekarzami, zarówno co do swoich przyczyn, jak i zasad leczenia. Poza tym jest to klasyczny przykład choroby nabytej dzięki nieprawidłowym zachowaniom pacjentów - w pewnym sensie choroby "na własne życzenie".
-
Paznokcie wrastające - galeria zdjęć
Galeria zdjęć paznokci wrastających
-
Odciski - galeria zdjęć
Galeria zdjęć odcisków
-
Nerwiakowłókniaki - galeria zdjęć
Galeria zdjęć nerwiakowłókniaków
-
Naczyniaki jamiste - galeria zdjęć
Galeria zdjęć naczyniaków jamistych
-
Brodawki łojotokowe - galeria zdjęć
Galeria zdjęć brodawek łojotokowych