ortopeda
-
Łokieć tenisisty - przyczyny, sposoby leczenia. Jak zapobiegać schorzeniu
Łokieć tenisisty to potoczna nazwa schorzeń związanych z degeneracją struktur włókien kolagenowych, które są w ścięgnach. Na chorobę cierpią nie tylko tenisiści, schorzenie często dotyka pracowników biurowych oraz innych osób, które są narażone na...
-
Orteza na nadgarstek - zalety, rodzaje, działanie, wskazania
Orteza na nadgarstek przydaje się w sytuacjach gdy już dojdzie do kontuzji np. zwichnięcia nadgarstka, profilaktycznie lub jako wsparcie rehabilitacji np. po zdjęciu gipsu.
-
Orteza na kolano: wsparcie dla największego stawu w organizmie człowieka
Orteza na kolano, nazywana też często stabilizatorem kolana, to rodzaj zaopatrzenia medycznego stosowanego w leczeniu i rehabilitacji największego stawu w organizmie człowieka. Odpowiednio dobrana orteza zdecydowanie skraca kurację i pozwala na...
-
Orteza na bark. Po co się ją stosuje i jak z niej właściwie korzystać?
Orteza na bark to jeden z rodzajów ortez, które mają na celu czasowe unieruchomienie stawu celem jego odciążenia i ułatwienia procesu leczenia. Jak poprawnie zakładać ortezę na bark i jak długo z niej korzystać?
-
Buty ortopedyczne dla dorosłych: kiedy warto po nie sięgnąć?
Buty ortopedyczne dla dorosłych produkowane są nie tylko dla poprawy komfortu chodzenia. Zadaniem obuwia ortopedycznego jest stworzenie stabilnego podparcia dla zmienionej strukturalnie stopy oraz zapobieganie pogłębianiu się zniekształceń, które...
-
Orteza na łokieć: proste rozwiązanie, które pomaga w wielu sytuacjach
Orteza na łokieć to zaopatrzenie medyczne, z którego korzysta się w procesie leczenia i rehabilitacji stawu łokciowego. Wszelkie zmiany przeciążeniowe oraz urazy łokcia stanowią wskazanie do noszenia ortezy, usztywniacz taki może jednak również...
-
Orteza na stopę - wskazania, działanie i rodzaje
Czym jest orteza na stopę? Ten rodzaj stabilizatora może być konieczny w przynajmniej kilku przypadkach. Jej celem jest całkowita lub częściowa stabilizacja stawu, co często jest niezbędne w celach leczniczych.
-
Kule ortopedyczne - różne rodzaje kul do chodzenia
Kule ortopedyczne mogą występować w różnych odmianach. Mogą być przeznaczone dla osób po operacjach, wypadkach lub trwale niepełnosprawnych. Istotne jest to, żeby dany typ dobrze odpowiadał naszym potrzebom.
-
Buty ortopedyczne dla dzieci. Rodzaje, zastosowania, działanie
Buty ortopedyczne dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane, bo inaczej efekt ich noszenia może być odwrotny od zamierzonego. Na rynku spotkamy zaś różne typy takiego obuwia. Czym się różnią?
-
Ból kości ogonowej - w gips nie wsadzisz, a rwie solidnie. Co można zrobić?
Nie wiesz, gdzie masz kość guziczną? Jeśli kiedykolwiek ci dokuczała, raczej łatwo o niej nie zapomnisz. W gips jej nie wsadzisz, unieruchomienie zasadniczo niewykonalne, a nieraz rwie solidnie. Co można z tym zrobić i gdzie szukać pomocy?
-
Ma oczyścić organizm i dać szybki efekt. Na czym polega dieta kefirowa
-
Ile trzeba biegać, żeby zrzucić 1 kg tłuszczu i kiedy? Pora dnia ma znaczenie
-
O jakiej porze pić siemię lniane? Lepiej rano czy wieczorem?
-
Czy ćwicząc można szybko zgubić 5 kg?
-
Co najlepiej pić po posiłku na wzdęty i twardy brzuch? Wystarczy ten jeden napój
- Czego nie jeść na kolację?
- Nie wiedziała czemu krwawi jej ucho. Powód przeraził wszystkich
- Kozia broda - grzyb, który wygląda jak stara gąbka, ale niech cię to nie zmyli
- Naukowcy pracują nad niezwykłym lekiem. Dzięki niemu zęby będą odrastać
- Mycie zębów to jedna z czynności, którą wykonujemy każdego dnia. Czy na pewno robisz to dobrze?