naukowcy odkryli
-
Myjesz ręce i unikasz kaszlących osób? To za mało. Okazuje się, że chorzy na grypę zarażają nawet oddechem
Nosiciele wirusa grypy zarażają nim nie tylko wtedy, gdy kaszlą czy kichają, lecz także przez samo oddychanie. To oznacza, że jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się tej choroby jest izolacja chorych.
-
Naukowcy: ibuprofen może prowadzić do zmniejszenia płodności, libido i spadku masy mięśniowej u mężczyzn
Zażywanie ibuprofenu może mieć negatywny wpływ na zdrowie jąder, zaburzać produkcję hormonów i prowadzić do hipogonadyzmu, co zmniejsza płodność u mężczyzn. Tak wynika z badań duńskich naukowców.
-
To, że alkohol nam szkodzi, wiemy. Ale dlaczego dokładnie? [WYJAŚNIAMY]
Specjaliści od lat przekonywali, że alkohol powoduje raka, ale naukowcom dopiero teraz udało się wyjaśnić, dlaczego dokładnie tak się dzieje. Okazuje się, że "winnym" jest produkt jego trawienia.
-
Codziennie łykasz tabletki z witaminą D albo wapń? Naukowcy: to bez sensu i może zaszkodzić
Witamina D i wapń zażywane regularnie dla wzmocnienia kości nie działają, a w przypadku starszych osób mogą nawet pogorszyć ich stan. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez ortopedów z Tianjin Hospital.
-
Naukowcom wreszcie udało się stworzyć skuteczny lek na migrenę. Ma trafić do aptek już w przyszłym roku
Międzynarodowy zespół badaczy opracował lek na migrenę, który już jest określany jako przełomowy. W testach na ludziach okazał się bardzo skuteczny, ale ma jedną wadę - cenę.
-
Specyfik na łysienie, który naprawdę działa? Koreańczycy są coraz bliżej
Wszystko wskazuje na to, że naukowcy z Korei Południowej odkryli remedium na łysienie. Substancja, którą wynaleźli, ma zapobiegać wypadaniu włosów, wzmacniać je i pobudzać wytwarzanie nowych mieszków włosowych.
-
Za 399 zł sprawdzisz, czy masz tendencję do raka. Polacy pierwsi na świecie stworzyli niedrogą wersję testu
Polskim naukowcom udało się stworzyć niedrogą wersję testu, który na podstawie sekwencjonowania genomu pozwala stwierdzić, czy badany jest w grupie ryzyka zapadnięcia na złośliwą odmianę wielu rodzajów raka.
-
Naukowcy znaleźli sposób na szybkie wykrycie raka, który co roku zabija dziesiątki tysięcy kobiet
Rak jajnika wciąż zabija dziesiątki tysięcy kobiet na świecie, bo lekarze zwykle wykrywają go, kiedy jest już za późno. Najnowsze odkrycie międzynarodowego zespołu naukowców może to zmienić.